TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џастин Ројланд, едниот од креаторите на ликовите на Рик и Морти веќе нема да е дел од серијалот

Радио МОФ - 25.01.2023

Џастин Ројланд веќе нема да го позајмува својот глас на ликовите Рик и Морти од истоимениот анимиран ситком „Рик и Морти“, откако беше обвинет за семејно насилство во округот Оринџ. 42-годишниот Ројланд, како што пренесе „Гардијан“ се изјаснил како ...

Создавачот на хит-серијата „Rick & Morty“ обвинет за семејно насилство, доби отказ од „Adult Swim“

Слободен Печат - 25.01.2023

Американскиот аниматор, гласовен актер и еден од двајцата создавачи на анимираната серија „Rick and Morty“ , Џастин Ројланд повеќе нема да биде дел од успешниот проект, а главната причина за оваа одлука се обвинувањата за семејно насилство на сметка ...