TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мијалков сведочеше за „Монструм“ – не можеше да се сети на некои работи од пред 8 години

360 степени - 27.02.2020

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, не се сеќава дали во врска со убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилковското Езеро на 12 април 2012 година странски служби ги информирале дека станува збор за лица кои биле во воените боишта во ...

Мијалков дознал за петкратното убиство по половина час, со амбасадата на САД се разменувале информации

+инфо - 27.02.2020

Сашо Мијалков, поранешен директор на УБК во своето сведочење за грозоморното петкратно убиство кај Смиљковското езеро, рече дека за настанот дознал вечерта на 12 април 2012 година, половина час откако се случил.

Мијалков за „Монструм“: Не се сеќавам дали странски служби не информирале дека станува збор за лица кои биле на воени ...

Либертас - 27.02.2020

– Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, денеска при сведочењето во Кривичниот суд Скопје, за предметот „Монструм“, за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковско Езеро на 12 април 2012 година, посочи дека не може да се сети дали ...

Мијалков: Не знам од каде Камчев знаел работи за „Монструм“

А1 On - 27.02.2020

Обвинетиот Фејзи Азири го испитуваше сведокот и ексдиректор на УБК, Сашо Мијалков. Тој се интересираше дали била побарана помош од Американска амбасада за расчистување на случајот. „По моето приведување на први мај дали вие имате поднесено досие во ...

Зошто ве прашува Беџети вас Мијалков за сведоци во „Монструм“, како сте ги знаеле кога не сте судија, туку директор на ...

Сакам да кажам - 27.02.2020

Сашо Мијалков, директор на УБК кога се случи петкратното убиство кај Смиљковско езеро на 12 април 2012 година, на денешното продолжение на судењето „Монструм“, одговараше на прашања првин на обвинителката Фатиме Фетаи.

Мијалков: БЈБ го водеше случајот “Монструм”, а УБК собираше оперативни информации

Фокус - 27.02.2020

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, сведочеше на денешното рочиште за случајот “Монструм”. Мијалков за петкратното убиство кај Смиљковското Езеро рече деке дознал половина час после убиството.

Мијалков: БЈБ го водеше случајот „Монструм“, УБК беше вклучена со помагање во информации

Алсат-М - 27.02.2020

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Пауза на „Тортура“, Мијалков сведочи во „Монструм“

Алсат-М - 27.02.2020

Судијката во случајот „Тортура“, Александра Ристеска, даде пауза додека поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков, сведочи на судењето „Монструм“. Доколку до пладне Мијалков заврши со своето сведочење се очекува денеска судскиот процес да ...

Мијалков не се сеќава на дел од разговроите за „Монструм“, потврди дека имало размена на информации со странски служби

А1 On - 27.02.2020

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков сведочеше на рочиштето за “Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во интерес на управата. Обвинителката Фатиме Фетаи го праша каква анализа била направена од УБК, ...

Мијалков не се сеќава дека превзел нешто за екстрадицијата на обвинетите во „Монструм“

Локално - 27.02.2020

Во Кривичниот за случајот „Монструм“ денеска сведочат Сашо Мијалков, Блерим Беџети, Муса Џафери и Синиша Алексовски. Како прв сведок сведочи Сашо Мијалков кој објаснува кога и како слушнал за случајот Монструм.

Мијалков, Џафери, Беџети и Алексовски пристигнаа во судница, ќе сведочат за “Монструм”

Фокус - 27.02.2020

Во Кривичниот суд се собраа Сашо Мијалков, Блерим Беџети, Муса Џафери и Синиша Алексовски. Сите се повикани како сведоци за случајот “Монструм”. Тие се повикани бидејќи нивни прислушувани разговори во врска со петкратното убиство кај Смиљковското ...

„МОНСТРУМ“: Мијалков и Џафери на ред да кажат што знаат за петкратното убиство кај Смилковско езеро

Фактор - 27.02.2020

Поранешни функционери продолжуваат да бидат сослушувани за случајот кој уште не ја стивнува болката на најблиските чии деца беа убиени кај Смилковско езеро пред осум години. Денеска на ред сведоци ќе биде Сашо Мијалков, но и Блерим Беџети, Муса ...

Мијалков ќе сведочи на денешното рочиште за “Монструм”

Фокус - 27.02.2020

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денеска е предвидено да сведочи на рочиштето за случајот “Монструм”. Освен него, како сведоци повикани се и Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и Зоран Трајковски, вработен во МВР.

Мијалков денес ќе сведочи за случајот „Монструм“

Н.Македонија - 27.02.2020

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, денес е предвидено да сведочи во Кривичниот суд во Скопје на повторената судска постапка за случајот „Монструм“. Покрај Мијалков, повикани да сведочат се и Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и ...

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК ќе сведочи во „Монструм“

+инфо - 27.02.2020

Сашо Мијалков, Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и Зоран Трајковски ќе сведочат денеска за петкратното убиство кај Смиљковското езеро. Судскиот процес за грозоморното убиство се повторува бидејќи Врховниот суд ја укина претходната ...

Сашо Мијалков, Муса Џафери, Блерим Беџети и Синиша Алексовски треба да сведочат во „Монструм“

360 степени - 27.02.2020

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, советникот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, Синиша Алексовски, поранешниот вицепремиер Муса Џафери и ексминистерот за правда Блерим Беџети се ...

И Мијалков денеска ќе сведочи во „Монструм“

Expres - 27.02.2020

Сашо Мијалков, Блерим Беџети,Синиша Алексовски и Муса Џафери ќе се појават денеска на повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје Тие се повикани како сведоци по презентирањето на дел од „бомбите”, каде што се ...

Поранешни функционери ќе сведочат во „Монструм“

Курир - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

На „Монструм” ќе сведочат Сашо Мијалков, Синиша Алексовски, Блерим Беџети и Муса Џафери

МКД - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Поранешни функционери ќе сведочат во „Монструм“

Пулс24 - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Ново рочиште за „Монструм” - ќе сведочат поранешни функционери

Press24 - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

„Монструм“: Ќе сведочат Мијалков, Алексовски, Беџети, Џафери

ММС - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Сашо Мијалков ќе сведочи на новото рочиште за „Монструм”

Слободен Печат - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Сашо Мијалков и Муса Џафери ќе сведочат на судењето за „Монструм”

еМагазин - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Ново рочиште за „Монструм”, ќе сведочат поранешни функционери

Опсервер - 27.02.2020

– Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во ...

Сашо Мијалков ќе сведочи на новото рочиште за „Монструм”

Локално - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Ново рочиште за „Монструм”, ќе сведочат поранешни функционери

А1 On - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Ново рочиште за „Монструм”, ќе сведочат поранешни функционери

Сител - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Ново рочиште за „Монструм”, ќе сведочат поранешни функционери

Алсат-М - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Ново рочиште за „Монструм”, ќе сведочи Сашо Мијалков

24 Вести - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Мијалков ќе сведочи за „Монструм”

24Инфо - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Ново рочиште за „Монструм”, ќе сведочат поранешни функционери

CivilMedia - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Ново рочиште за „Монструм”, ќе сведочат поранешни функционери

Frontline - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во ...

Ново рочиште за „Монструм” – ќе сведочат поранешни функционери

ТВ21 - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Ново рочиште за „Монструм”, ќе сведочат Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери

Либертас - 27.02.2020

– Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во ...

Ново рочиште за „Монструм”, ќе сведочат поранешни функционери

Бриф - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Мијалков, Беџети, Џафери и Алексовски пристигнаа во Кривичен (ФОТО)

Слободен Печат - 27.02.2020

Во Основниот кривичниот суд пристигнаа Сашо Мијалков, Блерим Беџети, Муса Џафери и Синиша Алексовски, кои денеска се повикани во судот како сведоци за случајот “Монструм”. Тие се повикани бидејќи нивни прислушувани разговори во врска со петкратното ...

Продолжува судењето за „Монструм“ со сведочења на Мијалков, Алексовски, Беџети и Муса Џафери

MakPress - 27.02.2020

Повторената судска постапка за предметот „Монструм” во Кривичниот суд во Скопје продолжува со искази на сведоците Синиша Алексовски, Сашо Мијалков, Блерим Беџети и Муса Џафери. Потребата од нивното сведочење произлегува од разговорите во „бомбите”, ...

Мијалков не се сеќава на анализата за „Монструм“

Макфакс - 27.02.2020

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во интерес на Управата. Обвинителката Фатиме Фетаи го праша каква анализа била направена од УБК, ...

Мијалков сведочи во „Монструм“

Бриф - 27.02.2020

Судијката во случајот „Тортура“, Александра Ристеска, даде пауза додека поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков, сведочи на судењето „Монструм“. Доколку до пладне Мијалков заврши со своето сведочење се очекува денеска судскиот процес да ...

Миалков: БЈБ го водеше случајот „Монструм“, УБК беше вклучена со помагање во информации

Либертас - 27.02.2020

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Миjалков: БЈБ го водеше случајот „Монструм“, УБК беше вклучена со помагање во информации

Сител - 27.02.2020

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Мијалков сведочеше во „Монструм“, следни сведоци Џафери и Беџети

Р.С.Европа - 27.02.2020

Со сведочење на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро ...

Мијалков не се сеќава на дел од разговроите за „Монструм“, потврди дека имало размена на информации со странски служби

Press24 - 27.02.2020

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Мијалков не се сеќава на дел од разговроите за „Монструм“

Точка - 27.02.2020

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во интерес на Управата. Обвинителката Фатиме Фетаи го праша каква анализа била направена од УБК, ...

Мијалков сведочеше за „Монструм“: БЈБ го водеше случајот, УБК беше вклучена со помагање во информации

еМагазин - 27.02.2020

Со сведочење на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското ...

Мијалков: БЈБ го водеше случајот „Монструм“, УБК беше вклучена со помагање во информации

Бриф - 27.02.2020

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.

Мијалков не се сеќава на анализата за „Монструм“

Н.Македонија - 27.02.2020

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, сведочеше на рочиштето за „Монструм”. Тој кажа дека откако било поднесено обвинение, биле правени анализи кои биле во интерес на Управата. Обвинителката Фатиме Фетаи го праша каква анализа била направена ...

Мијалков: За случајот „Монструм“ беа ангажирани сите ресурси на УБК и БЈБ

Слободен Печат - 27.02.2020

Мијалков за настанот дознал половина час после убиството. Случајот го воделе БЈБ, а Управата била вклучена со помагање во информации. Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот ...

Мијалков: БЈБ го водеше случајот „Монструм“, УБК беше вклучена со помагање во информации

CivilMedia - 27.02.2020

Со сведочење на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на четирите момчиња и рибарот кај Смилсковското езеро на 12 април 2012 година.