TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пановски во „Скопски агол“ за градбата на МЕПСО: Kога избирате најевтина понуда, очекувано е дека ќе има помалку ...

Слободен Печат - 28.02.2020

Ветерот со брзина од 100 километри на час, циклонот ЈАКОБ, корнеше дрвја, покриви од згради и оштети фасади на многу објекти. Една од нив беше и барокната фасада на МЕПСО, како и другите објекти од проектот Скопје 2014.

Градежниот институт ќе прави проценка на фасадата на МЕПСО што ја откорна ветер за што „Бетон Штип“ наплатил 11 милиони ...

Сакам да кажам - 27.02.2020

Градежниот институт на Македонија ќe прави анализа дали треба да се менува целата фасада во стилот на „Скопје 2014“ на деловната зграда на АД МЕПСО откако синоќа ветерот го однесе стиропорот од едната страна на зградата.

Силниот ветер го „разголе“ МЕПСО и уриваше кровови низ Скопје

Сител - 27.02.2020

Едно лице е повредено откако кров падна среде булеварот „Партизански одреди“ во синоќешното невреме кое беше проследено со ветер од 100 километри на час. Лимови и остатоци од кровната конструкција и денеска беа видливи на двете страни на булеварот.

Шуклева: Ветерот откорна десетина клима уреди од зградата на МЕПСО

Press24 - 27.02.2020

Генералната директорка на АД „Мепсо“, Ева Шуклева информираше дека синоќешниот ветер уништил дел од фасадата на АД „Мепсо“, односно фасадата што се наоѓа во внатрешниот дел на зградата и служи како паркинг-простор во објектот.

(ВИДЕО) Шуклева: Налетот на ветрот покажа колку безбеден може да биде проектот „Скопје 2014“

А1 On - 27.02.2020

„Вчерашниот ветер буквално ја соголи административната зграда на МЕПСО, голем дел од фасадата се најде на земја. Притоа, откорнатите парчиња стиропор оштетија неколку службени возила, a откорнети се и околу десетина клима уреди.

(ФОТО) Зграда остана без фасада која Општина Карпош ја нанесуваше бесплатно

Фактор - 27.02.2020

Фото: Сашо Новевски Постара зграда спроти „Алумина“ во Карпош остана без дел од својата фасада по синоќешниот силен ветер кој дуваше со брзина од 100 километри на час. Станбениот објект доби нова бесплатна фасада како дел од програмата на општината ...

Жерновски: Од кичерајската барокна фасада на МЕПСО, со еден ветер одлетаа неверојатни 11 милиони евра

iPortal - 27.02.2020

Од кичерајската барокна фасада на МЕПСО, со еден ветер одлетаа неверојатни 11 милиони евра од џебот на македонските граѓани, напиша на фејсбук Андреј Жерновски. „Парчињата стиропор и гипс, опасно по живот паднати и расфрлани околу нас, сведочат за ...

(ФОТО) Фасадата на МЕПСО не го издржа налетот на ветрот

Алсат-М - 27.02.2020

Зградата на МЕПСО во центарот на Скопје во налетот на ветрот, доцна синоќа, остана без дел од фасадата. Изутрината наоколу можеа да се забележат откорнати парчиња од стиропорот за изолација и надворешниот слој од фасадата.

Се распадна и фасадата на МЕПСО

Фокус - 27.02.2020

Од силниот ветер што синоќа дуваше во главниот град настрада и фасадата на зградата на АД Мепсо. -Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето, напиша градоначалникот Петре Шилегов ...

Одлета стиропорот од фасадата на МЕПСО од 11 милиони евра, дел од проектот „Скопје 2014“

Сакам да кажам - 27.02.2020

Во вчерашното невреме одлетаа делови од покривот и фасадата од зградата на МЕПСО, во центарот на Скопје. Парчиња од стиропор и гипс се паднати и расфрлани околу зградата и врз службените возила.

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

Макфакс - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

Ветрот го соголи барокот на МЕПСО (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот „Скопје 2014“ е и небезбеден за животите на луѓето, напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објавувајќи фотографии од соголената фасада од зградата на АД МЕПСО под удар на ...

ФОТО: Од ветерот падна барокната фасада на МЕПСО за која плативме 11 милиони евра

Либертас - 27.02.2020

Фејсбук статус на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов: Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД МЕПСО Фотографии објави и градоначалникот на Општина ...

Скопје 2014 не го издража налетот на ветрот, падна фасадата на МЕПСО

Бриф - 27.02.2020

До раните утрински часови екипите на Град Скопје ги санираа штетите предизвикани од ветерот кој синоќа дуваше со брзина од 70 километри на час. Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, цела вечер на својот Фејсбук профил известуваше за ...

Шилегов: Ветерот бутна дел од фасада на зградата на МЕПСО

Frontline - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето, напиша ...

Скопје 2014 не го издража налетот на ветрот, падна фасадата на МЕПСО

AKO - 27.02.2020

,,Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД МЕПСО“-објави градоначалникот на Скопје, Петре ...

Покрив од зграда падна врз луѓе, се „одлепи“ и фасадата на МЕПСО: Ќе има ли одговорност?

Точка - 27.02.2020

Силно невреме го зафати утринава Скопје, по што беше предизвикана голема материјална штета ширум градот. Булеварот Партизански одреди синоќа беше накратко блокиран откако покрив од зграда се сруши врз улицата.

Се сруши барокна фасада од „Скопје 2014' од силниот ветер

Фактор - 27.02.2020

Синожешниот силен ветер во Скопје со брзина од 70 километри на час ја урна барокната фасада од проектот „Скопје 2014' на зградата на АД МЕПСО, информира Петре Шилегов, скопскиот градоначалник.

Откорната фасадата на МЕПСО- Шилегов и Богдановиќ удрија по Скопје 2014

Магазин - 27.02.2020

Вчера Македонија ја зафати силен ветер кој направи големи материјални штети. Силниот ветер во Скопје бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи.

ФОТО: Барокната фасада на „Мепсо“ од 10 милиони евра ја однесоа силните ветрови

Скопје1 - 27.02.2020

Дел од фасадата од зграда на АД Мепсо, заврши на паркингот. Ова е последица на вчерашните силни ветрови кои го зафатија Скопје. Фасадта е дел од проектот „Скопје 2014“ кој го спроведуваше владата на ВМРО-ДПМНЕ.

Ветрот однесе однесе дел од фасада на висококатница (ФОТО)

Expres - 27.02.2020

Граѓани на социјалните мрежи споделуваат снимки од последиците синоќешниот силен ветер. На зграда во населбата Карпош, ветрот однесе дел од енергетски-ефикасната“ фасада од стиропор . Слична судбина доживеа и фасадата на зградата на ...

(ФОТО) Ветрот ја откорна барокната фасада од АД МЕПСО

Скопје1 - 27.02.2020

ФБ статус на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов: Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД ...

ФОТО: Од ветерот падна барокната фасада на МЕПСО

Либертас - 27.02.2020

Фејсбук статус на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов: Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД ...

Падна фасадата на „МЕПСО“, Скопје 2014 не го издража ветрот (фото)

Локално - 27.02.2020

Фотографии до нашата редакција стигнаа во кои се гледа како се распаѓа фасадата од задната страна на зградата на МЕПСО. ,,Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето.

Фасадата на МЕПСО од 11 милиони евра отиде во ветер

А1 On - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорнал големи парчиња стиропор од фасадата на АД МЕПСО, а утрово на социјалните мрежи градоначалниците на Скопје и на Центар споделуваат слики од направениот неред. „Што да се прави со проектот „Скопје 2014“ ?!… Сам се руши АД МЕПСО ...

Падна фасадата на МЕПСО во Скопје

ММС - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД МЕПСО“-објави градоначалникот на Скопје, Петре ...

Фасадата на МЕПСО не го издржа силниот ветер

Сител - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот „Скопје 2014“ е и небезбеден за животите на луѓето, напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објавувајќи фотографии од соголената фасада од зградата на АД МЕПСО под удар на ...

(Галерија) Ветерот во Скопје ја однесе фасадата на МЕПСО, оштетени и други објекти од „Скопје 2014„

еМагазин - 27.02.2020

Синоќешното невреме во Скопје со силен ветар ја „однесе„ и фасадата на зградата на државната компанија МЕПСО, која е „облечена“ во рамките на мега проектот „Скопје 2014„. Фотографии од оштетувањата на овие објекти на својот Фејсбук профил објави, ...

Падна фасадата на Мепсо: Зградата не го издржа налетот на ветрот

Скопје24 - 27.02.2020

До раните утрински часови екипите на Град Скопје ги санираа штетите предизвикани од ветерот кој синоќа дуваше со брзина од 70 километри на час. Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, цела вечер на својот Фејсбук профил известуваше за ...

Откорната барокната фасада на МЕПСО (ГАЛЕРИЈА)

Слободен Печат - 27.02.2020

Ветерот со брзина од 100 километри на час вчера корнеше дрвја, покриви од згради и оштети фасади на многу објекти. Ветрот не ја поштеди нуту барокната фасада на МЕПСО, како и другите објекти од проектот Скопје 2014.

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

Н.Македонија - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

Стиропорот на „Скопје 2014“ не ги издржа налетите на силниот ветер

360 степени - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа дуваше во главниот град откорнал големи парчиња стиропор од фасадата на АД МЕПСО. Фотографиите од нередот кој бил направен во и околу објектот ги сподели градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Срушената фасада на МЕПСО чинеше 11 милиони евра! Шилегов најавува брутално решавање на „Скопје 2014“

Точка - 27.02.2020

Вчерашното невреме кое го погоди Скопје предизвика голема материјална штета, а „жртва“ на ветерот беше и фасадата на зградата на МЕПСО во центарот на градот. Утринава осамнаа фотографиите на кои може да се види како фасадата на зградата на МЕПСО е ...

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

MTM - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

ФОТО: Силниот ветер ја откорна фасадата на МЕПСО

Press24 - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

Centar - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

24Инфо - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

Фасадата на МЕПСО од 11 милиони евра отиде во ветер

365 - 27.02.2020

Во вчерашното невреме од силниот ветар кој синоќа го зафати главниот град, ветерот откopнал големи парчиња стиропор од фасадата на АД МЕПСО, а yтpoво на социјалните мрежи градоначалниците на Скопје и на Центар споделуваа слики од направениот нepед.

Летна фасадата на МЕПСО, Шилегов најави одговорност за лудилото Скопје 2014

Нова ТВ - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа дуваше во главниот град откорна дел од фасадата на МЕПСО. На социјалните мрежи утрово градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

ФОТО: Силниот ветер ја откорна фасадата на МЕПСО

Скопје инфо - 27.02.2020

Силниот ветер кој синоќа дуваше во Скопје бил со брзина од над 100 километри на час, информира утринава Управата за хидрометеоролошки работи. Силниот ветер откорна дрвја, покриви од згради и оштети фасади на објекти.

(Видео) Директорката на МЕПСО: Откорнатиот стиропор оштети неколку службени возила

Макфакс - 27.02.2020

„Вчерашниот ветер буквално ја соголи административната зграда на МЕПСО, голем дел од фасадата се најде на земја. Притоа, откорнатите парчиња стиропор оштетија неколку службени возила, a откорнети се и околу десетина клима уреди.

Силниот ветер уништи дел од фасадата на АД „Мепсо“

Сител - 27.02.2020

Генералната директорка на АД „Мепсо“, Ева Шуклева информираше дека синоќешниот ветер уништил дел од фасадата на АД „Мепсо“, односно фасадата што се наоѓа во внатрешниот дел на зградата и служи како паркинг-простор во објектот.

(Видео) Директорката на МЕПСО: Откорнатиот стиропор оштети неколку службени возила

24Инфо - 27.02.2020

„Вчерашниот ветер буквално ја соголи административната зграда на МЕПСО, голем дел од фасадата се најде на земја. Притоа, откорнатите парчиња стиропор оштетија неколку службени возила, a откорнети се и околу десетина клима уреди.

МЕПСО ќе спроведе ревизија на реконструкцијата на фасадата

МКД - 27.02.2020

Генералната директорка на АД МЕПСО, Ева Шуклева информираше дека синоќешниот ветер уништил дел од фасадата на зградата, односно фасадата што се наоѓа во внатрешниот дел на зградата и служи како паркинг-простор во објектот.

(Видео) Директорката на МЕПСО: Откорнатиот стиропор оштети неколку службени возила

Точка - 27.02.2020

„Вчерашниот ветер буквално ја соголи административната зграда на МЕПСО, голем дел од фасадата се најде на земја. Притоа, откорнатите парчиња стиропор оштетија неколку службени возила, a откорнати се и околу десетина клима-уреди.

Силниот ветер уништи дел од фасадата на АД „Мепсо“

Пулс24 - 27.02.2020

Генералната директорка на АД „Мепсо“, Ева Шуклева информираше дека синоќешниот ветер уништил дел од фасадата на АД „Мепсо“, односно фасадата што се наоѓа во внатрешниот дел на зградата и служи како паркинг-простор во објектот.

ВИДЕО: Силниот ветер заедно со фасадата откорнал и 10-тина клима уреди од Мепсо, се прави проценка на штетата

Либертас - 27.02.2020

– Генералната директорка на АД „Мепсо“, Ева Шуклева информираше дека синоќешниот ветер уништил дел од фасадата на АД „Мепсо“, односно фасадата што се наоѓа во внатрешниот дел на зградата и служи како паркинг-простор во објектот.

Од вчерашното невреме уништен дел од фасадата на АД „Мепсо“

MakPress - 27.02.2020

енералната директорка на АД „Мепсо“, Ева Шуклева информираше дека синоќешниот ветер уништил дел од фасадата на АД „Мепсо“, односно фасадата што се наоѓа во внатрешниот дел на зградата и служи како паркинг-простор во објектот.

Пановски за градбата на МЕПСО: Kога избирате најевтина понуда, очекувано е дека ќе има помал квалитет

Frontline - 28.02.2020

Тој оцени дека покрај државите објекти, во приватите згради се работи квалитетно, при што нагласи дека граѓаните не треба да се плашат за безбедноста на градбите во кои живеат. Ветерот со брзина од 100 километри на час, циклонот ЈАКОБ, корнеше ...

ВИДЕО: За фасадата на МЕПСО важел „градежниот“ закон – „ваљда нема да дувне ветер“

Либертас - 28.02.2020

Ветерот со брзина од 100 километри на час, циклонот ЈАКОБ, корнеше дрвја, покриви од згради и оштети фасади на многу објекти. Една од нив беше и барокната фасада на МЕПСО, како и другите објекти од проектот Скопје 2014.