TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мерцедес 300 СЛР стана највредниот автомобил во светот, уривајќи го рекордот на Ферари (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 20.05.2022

Германската компанија Мерцедес-бенц потврди дека го продала најскапиот колекционерски автомобил во светот. Многу редок модел на Мерцедес – СЛР купе од 1955 година, кој бил чуван во колекцијата на автомобилската компанија, му е продаден на приватен ...

„Мерцедес“ од 1955 стана најскапо продаден автомобил во историјата

Сакам да кажам - 20.05.2022

„Мерцедес-Бенц“ потврди дека го продал најскапиот автомобил на светот. Редок „мерцедес СЛР купе“ од 1955 година, што досега се чуваше во приватната колекција на компанијата, бил продаден на приватно лице за 135 милиони евра на затворена аукција во ...

Продаден мерцедесот над сите мерцедеси

Оff.net - 20.05.2022

Мерцедес-Бенц 300 СЛР Уленхаут купе од 1955, едно од највисоките дизајнерски достигнувања што ги имаме остварено како човечки вид, е продаден на аукција за 143 милиони долари. Со сумата што ја достигна на аукцијата, Мерцедесот стана најскапиот ...