TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роботското дуо „Дафт Панк“ престана да постои по 28 години ВИДЕО

+инфо - 23.02.2021

Влијателното дуо од Париз „Дафт Панк“ официјално престана да постои. По 28 години соработка, култни албуми и настапи, Томас Бангалтер и Гај-Мануел де Хомем-Кристо објавија на 22 февруари осумминутно видео на Јутјуб со симболичен наслов „Епилог“, а ...

Крај на една музичка ера – Дуото „Дафт Панк“ најави разделба преку видео

Stylist - 23.02.2021

После 28 години француското електронско дуо стави крај на „Дафт Панк“, а веста ја огласија со помош на осум-минутното видео наречено „Епилог“ во кое еден од членовите ќе експлодира и другиот ќе чекори накај изгрејсонцето.

„Дафт Панк“ се распушти по 28 години успешна кариера

Независен - 23.02.2021

Франција – Францускиот бенд за електронска музика „Дафт Панк“ објави дека повеќе не постои. Со тоа заврши 28-годишната соработка што им донесе хитови на обожавателите како „Around the World” и „One More Time” и „Get Lucky“ со Фарел Вилијамс.

(ВИДЕО) Електронското дуо Daft Punk објави дека се разидува

Нетпрес - 22.02.2021

Француското дуо кое создаваше електронска музика Daft Punk, основано 1993 година, ја заврши својата кариера, потврди во понеделникот нивната агентка за агенцијата AFP и за магазинот The Variety, по објавувањето на видеоснимката на YouTube.

(ВИДЕО) Eлектронското дуо „Дафт Панк“ се разделува по 28 години

ММС - 22.02.2021

Француското електро дуо познато под името „Дафт Панк“, по 28 години соопшти дека става крај на соработката. На невообичаен начин преку видео-материјал од приближно осум минути, насловен како „Епилог”, со сцени од филмот „Електрорама“, фамозната ...

„Дафт Панк“ се разделуваат по 28 години

Слободен Печат - 22.02.2021

Електронското дуо „Дафт Панк“ потврдија дека се разделуваат по заедничката кариера од 28 години. Париското дуо за кое се смета дека е едно од највлијателните во електронската музика, ја потврди веста во новото осумминутно видео наречено „Epilogue“ ...

Маскираното електро-дуо „Дафт панк“ се раздели по 28 години

Сакам да кажам - 22.02.2021

„Дафт панк“, француско дуо чиј научно-фантастичен имиџ и еуфоричен поп ја трансформираа електронската музика, објави дека престанува да постои. Разделбата беше објавена преку видео на Јутјуб, што потоа беше потврдено и од нивната публицистка.

РАСПАЃАЊЕ НА “DAFT PANK” ПО 28 ГОДИНИ: За крај спотот „Епилог“ – и официјално ЗБОГУМ! (ВИДЕО)

Попара - 23.02.2021

Популарното дуо од Париз „Daft Pank“ официјално престана да постои. Оваа вест растажи многу обожаватели ширум светот, со кои се „поздравија“ со видеото наречено „Епилог“ објавено на 22 февруари на нивниот официјален канал на ЈуТјуб.

Дафт Панк најавија разделба по 28 години

Кајгана - 22.02.2021

Француското дуо Дафт Панк објави дека по скоро 30 години ќе ја прекинат меѓусебната соработка. Творците на некои од најголемите поп хитови разделбата ја најавија со видео наречено „Epilogue“, објавено на нивниот YouTube канал.

Daft Punk 1993-2021, крај на една блескава музичка приказна

Таратур - 22.02.2021

„Роботите“ Томас Бангалтер и Ги-Мануел де Омем-Кристо стигнаа до нивната професионална музичка крстосница како Daft Punk. Еден од најпопуларните и највлијателни електронски тандеми, Французите Daft Punk, преку видео насловено „Epilogue“ ја најавија ...

Се раздели електронското дуо „Дафт панк“

Радио МОФ - 22.02.2021

Електронското дуо „Дафт панк“ го потврди своето разделување, што се случи по 28 годишна соработка. Париското дуо кое се смета за една од највлијателните електронски појави, ја потврди веста преку ново, осумминутно видео со наслов „Епилог“.

Популарниот бенд Дафт Панк повеќе нема да постои

Локално - 22.02.2021

Иако париското дуо „Guy de Homem“ – Кристо и Томас Бангалтер, попознати како Дафт Панк, ја воодушевија публиката со електронска музика, тие сега одлучија да стават крај на досега заедничката работа.

„Дафт Панк“ се распушти

Опсервер - 23.02.2021

Францускиот бенд за електронска музика „Дафт Панк“ објави дека повеќе не постои. Со тоа заврши 28-годишната соработка што им донесе хитови на обожавателите како „Around the World” и „One More Time”.

Распад на францускиот бенд: Дафт Панк се распушти

Денешен - 23.02.2021

Францускиот бенд за електронска музика „Дафт Панк“ објави дека повеќе не постои. Со тоа заврши 28-годишната соработка што им донесе хитови на обожавателите како „Around the World” и „One More Time”.

„Дафт Панк“ се распушти

OhridNews - 23.02.2021

Францускиот бенд за електронска музика „Дафт Панк“ објави дека повеќе не постои. Со тоа заврши 28-годишната соработка што им донесе хитови на обожавателите како „Around the World” и „One More Time”.

„Дафт Панк“ се распушти

MakPress - 23.02.2021

Францускиот бенд за електронска музика „Дафт Панк“ објави дека повеќе не постои. Со тоа заврши 28-годишната соработка што им донесе хитови на обожавателите како „Around the World” и „One More Time”.