TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трагедија: Почина актерката Џесика, имаше само 38 години

Курир - 14.01.2021

Актерката Џесика Кемпбел почина на 38-годишна возраст. На македонската публика ѝ е најпозната по филмот „Избори“ во кој глуми покрај Рис Витерспун и Метју Бродерик, а првата позначајна улога ја имаше во 1992 година во серијата „Она што е најдобро за ...

Ненадејно почина 38-годишна актерка, холивудските ѕвезди се простуваат

Мастило - 14.01.2021

Актерката Џесика Кемпбел почина на 38-годишна возраст. На македонската публика ѝ е најпозната по филмот „Избори“ во кој глуми покрај Рис Витерспун и Метју Бродерик, а првата позначајна улога ја имаше во 1992 година во серијата „Она што е најдобро за ...

Актерката ненадејно почина, паднала во ординација, реанимацијата не успеала

+инфо - 14.01.2021

Актерката Џесика Кемпбел почина на 38-годишна возраст. Кемпбел ѝ е најмногу позната на публиката по улогата во филмот „Избори“. Семејството на актерката ја објави веста за нејзината смрт. Кемпбел се повлече од актерството за да ѝ се посвети на ...