TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Водоотпорниот BlackBerry Motion ветува 26 часа живот на батеријата

Стандард - 06.10.2017

Одлуката на BlackBerry да премине на Android може и да не успее да ја врати некогашната слава на брендот – реално, во оваа фаза тоа е невозможно – но е ветувачки почеток. Најновиот модел KeyOne не беше лош и потсети на класичниот стил на компанијата ...

Вака изгледа новиот смартфон на BlackBerry

Скопје24 - 06.10.2017

BlackBerry се подготвува да го претстави нивниот втор смартфон со дисплеј на допир во периодот од две години, а сега на интернет се појави и неговата прва фотографија. Минатата година, BlackBerry го претстави DTEK50 кој за нив го произведе ...

Вака изгледа новиот смартфон на BlackBerry

GSM.mk - 07.10.2017

BlackBerry се подготвува да го претстави нивниот втор смартфон со дисплеј на допир во периодот од две години, а сега на интернет се појави и неговата прва фотографија. Минатата година, BlackBerry го претстави DTEK50 кој за нив го произведе ...