TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спировски промовиран во Хапоел: Едвај чекам да заиграм пред навивачите во Тел Авив!

Sport 1 - 12.09.2019

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски денеска и официјално беше промовиран за нов член на израелски Хапоел Тел Авив со кој потпиша тригодишен договор, откако речиси сè беше договорено на гостувањето со Македонија на квалификацискиот меч со ...

Спировски претставен во Тел Авив: Едвај чекам да заиграм за Хапоел

Екипа - 12.09.2019

Стефан Спировски денеска ја имаше и официјалната промоција како нов член на Хапоел Тел Авив. Македонскиот репрезентативец пристигнува во Израел од редовите на Ференцварош, потпишувајќи договор на три сезони (две плус една) со Хапоел.

Стефан Спировски промовиран како нов играч на Хапоел Тел Авив

TopSport - 12.09.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Стефан Спировски денеска и официјално беше промовиран како нов фудбалер во израелскиот клуб, Хапоел Тел Авив. Спировски со новиот клуб потпиша тригодишен договор. „Среќен сум што дојдов тука.

Промоција на Спировски во Хапоел Тел Авив: Среќен сум што дојдов во овој клуб

SportMedia - 12.09.2019

Стефан Спировски и официјално е промовиран како нов фудбалер во Хапоел Тел Авив. Трансферот беше реализиран за време на гостувањето на репрезентацијата во Израел, а Спировски потпиша договор на три години. „Среќен сум што дојдов тука.

Пристигна потврдата: Спировски три години во Хапоел Тел Авив!

Gol.mk - 12.09.2019

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски и официјално во новата сезона ќе биде дел од израелскиот шампионат. Откако уште пред неколку дена ги финализира сите услови, денес израелскиот прволигаш Хапоел Тел Авив го потврди трансферот на нашот ...

Стефан Спировски промовиран како нов играч на Хапоел Тел Авив

Макфакс - 12.09.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Стефан Спировски денеска и официјално беше промовиран како нов фудбалер во израелскиот клуб, Хапоел Тел Авив. Спировски со новиот клуб потпиша тригодишен договор. „Среќен сум што дојдов тука.

Спировски официјално промовиран во Хапоел Тел Авив

Спортски - 12.09.2019

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски денеска ја имаше и официјалната промоција како нов член на Хапоел Тел Авив. Трансферот беше реализиран пред неколку дена, Спорковски потпиша 3-годишен договор, а денес ја имаше официјалната промоција во ...