TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џошуа во самоизолација по средбата со принцот Чарлс

Локално - 25.03.2020

Британскиот боксер Ентони Џошуа е во изолација по средбата со принцот Чарлс кој е позитивен на коронавирусот, потврди денеска неговиот портпарол. Претходно денес беше објавено дека принцот Чарлс е позитивен за коронавирусот и има поблаги симптоми на ...

Од Бакингемската палата порачуваат: Кралицата е добра- не била во контакт со принцот Чарлс од 12 март!

Магазин - 25.03.2020

Откако во британската кралска резиденција потврдија дека 71-годишниот принц Чарлс е позитивен за коронавирусот Бакингемската палата, тие ја известија јавноста дека кралицата Елизабета Втора е во добра здравствена состојба.

Од Бакингемската палата порачуваат: Кралицата е здрава, не била во контакт со Чарлс од 12-ти март

Точка - 25.03.2020

Откако од британската телевизиска резиденција е потврдено дека 71-годишниот принц Чарлс е позитивен на коронавирус, од Бакингемската палата ја известиле јавноста дека кралицата Елизабета Втора е во добра здравствена состојба.

Ентони Џошуа во самоизолација по блиската средба со принцот Чарлс

Екипа - 25.03.2020

Светскиот боксерски првак во тешка категорија Ентони Џошуа е во домашна самоизолација по информацијата дека принцот Чарлс заболел од коронавирус. Тој имаше блиска средба со него пред 16 дена.

Принцот Чарлс го донесе Коронавирусот во британското кралско семејство

Сакам да кажам - 25.03.2020

Коронавирусот стигна и во британското кралско семејство. Позитивен тест имаше принцот Чарлс, прв во редот за наследство на тронот, и од неговата резиденција Кларенс Хаус објавија дека тој покажува благи симптоми.

Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Глас на Америка - 25.03.2020

Неговата резиденција соопшти дека имал благи симптоми, но, оти е во добро здравје ВАШИНГТОН — Британскиот принц Чарлс е позитивен на коронавирус. Неговата резиденција објави соопштение во кое се вели дека имал благи симптоми, и оти генерално е во ...

Ентони Џошуа во изолација поради сомнение за зараза од коронавирус!

Sport M - 25.03.2020

Светскиот шампион во боксот, Ентони Џошуа (30) заврши во самоизолација од страв дека има коронавирус. Тој беше испратен таму од британскиот принц Чарлс. За него денес е откриено дека има присуство на коронавирус, а Џошуа неодамна беше во друштво на ...

Џошуа заврши во карантин поради Ковид-19!

СуперСпорт - 25.03.2020

Светскиот шампион во бокс, Ентони Џошуа заврши во самоизолација поради страв дека има коронавирус. Тој мал контакт со принцот Чарлс, на кого му било константирано присуство на коронавирусот, а токму Џошуа во последно време имал контакт со него.

Британскиот принц Чарлс има коронавирус

МКД - 25.03.2020

Принцот Чарлс, синот на кралицата Елизабета Втора и наследник на британскиот престол, е позитивен на тестот за коронавирус и сега е во самоизолација во Шкотска. Принцот од Велс има благи симптоми и е во добра здравствена состојба, се вели во ...

Принцот Чарлс позитивен на тестот за коронавирус

Оff.net - 25.03.2020

Британското кралско семејство објави дека вечниот престолонаследник, 71-годишниот Принц Чарлс бил позитивен на тестот за коронавирус, дополнувајќи дека тој се чувствува добро. Тестирана била и Камила, меѓутоа таа не го немала вирусот.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус, војвотката засега негативна

Алсат-М - 25.03.2020

Принцот Чарлс е тестиран на ковид-19 и наодот е позитивен, пренесува Bloomberg . Како што се вели во текстот, синот на кралицата Елизабета има 71 година има слаби симптоми и се чувствува добро.

Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Канал5 - 25.03.2020

Британскиот Принц Чарлс бил тестиран на коронавирус, тестот бил позитивен. Принцот од Велс кој е на возраст од 71 година има многу благи симптоми на коронавирусот и се чувствува добро, пренесува ББЦ.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Нова ТВ - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирус и има благи симптоми на болеста, „но останува во добра здравствена состојба“, порачаа портпаролот на британската кралска резиденција „Кларенс Хаус“ во Лондон.

Британскиот принц Чарлс има коронавирус

Канал5 - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е позитивен на коронавирус, јавуваат британските медиуми. Синот на кралицата Елизабета и таткото на Вилијам и Хари, се тестирал а резултаот бил позитивен. 71-годишниот принц е позитивен, се вели во соопштението потврдено ...

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус: Неговата сопруга Камила не е заболена, а и двајцата се во самоизолација

Press24 - 25.03.2020

Британскиот принц Чарл се заразил со коронавирус јавуваат британските медиуми. Според првичните информации тој се чувствува добро. „Тој има благи симптоми, но инаку е добро и последниве неколку дена работи од дома, како и обично.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

360 степени - 25.03.2020

Принцот Чарлс се тестираше на коронавирус и неговиот тест е позитивен, но има лесни симптоми и е во добра здравствена состојба, јавува Гардијан . Со неговите 71 година, тој припаѓа на ризичната група пациенти кои се заболени со коронавирус.

И принцот Чарлс е заразен со коронавирус – Еве каква е неговата состојба

Нане - 25.03.2020

Како што е познато, коронавирусот не ги бира своите жртви, па така ниту славните и богатите не се имуни на истиот. Од неодамна беше објавено дека америкаснкиот актер Том Хенкс е позитивен на вирусот.

Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Макфакс - 25.03.2020

Наследникoт на британскиот престол, принцот Чарлс, е заразен со коронавирус, јавуваат светските медиуми. Како што се вели, тој има поблаги симптоми и се чувствува добро и се наоѓа во изолација.

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

А1 On - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Во соопштението утрово е потврдено дека на 71-годишниот принц му бил дијагностициран COVID-19. Тој имал „благи симптоми“ во неделата, бил тестиран во понеделник, а резултатите ги добил доцна во ...

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Сакам да кажам - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус, потврдија од неговата резиденција Кларенс Хаус. Оттаму кажаа дека 71-годишниот наследник на британскиот трон имал благи симптоми, но неговото општо здравје е добро.

Британците загрижени за кралицата: Еве кога последен пат се видела со Чарлс

Локално - 25.03.2020

Откако беше потврдено дека принцот Чарлс е заразен со коронавирус, Британците се загрижија за кралицата Елизабета, која исто како и нејзиниот син, спаѓа во ризичната група. Принцот Чарлс, како и неговата сопруга, војвотката од Корнвол, Камила, ...

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

Pedijatar.mk - 25.03.2020

Тој има лесни симптоми и е во добра здравствена состојба. Работи од дома во изминативе неколку денови како и вообичаено „К ларенс Хаус“ ја потврди веста дека принцот од Велс (71) е позитивен на тестот за Ковид-19.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

AKO - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е заразен од коронавирус, соопштено е денеска од кралската резиденција. Како што се наведува во соопштението, принцот од Велс има благи симптоми и се чувствува добро, а наредните денови ќе биде во самоизолација и ќе работи од ...

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Вечер Прес - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е тестирана на коронавирус и неговиот наод е позитивен.Принцот од Велс има 71 година, со многу слаби симптоми на коронавирус и се чувствува добро, потврдија од палатата. За него се вели дека е во изолација.

Принцот Чарлс заразен со Ковид-19

Опсервер - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е позитивен за коронавирусот, се вели во денешното соопштение од кралската палата. Според соопштението, принцот од Велс има благи симптоми и се чувствува добро, а последните неколку дена работи од дома како и досега, јави ...

Принцот Чарлс заразен со коронавирусот

Нетпрес - 25.03.2020

Директниот наследник на британскиот престол, 71-годишниот принц Чарлс, е заразен со новиот тип коронавирус и се наоѓа во самоизолација со сопругата Камила, соопшти во средата неговиот кабинет во Клиренс-Хаус.

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус

Н.Македонија - 25.03.2020

Принцот Чарлс (71) е позитивен на коронавирус, пренесува Би-би-си. Тој има благи симптоми, „а инаку останува во добро здравје“, посочи гласноговорник на британскиот престолонаследник. Неговата сопруга Камила Паркер, војвотката од Корнвол, исто така ...

Принцот Чарлс заразен од корона вирус

Независен - 25.03.2020

Престолонаследникот на британската круна, принцот од Велс, е тестиран позитивно на корона вирус и покажува благи симптоми „но инаку останува во добра здравствена состојба“, соопшти кралското семејство.

Принцот Чарлс е позитивен на корона вирус - какви симптоми има?

Црнобело - 25.03.2020

Принцот Чарлс, кој има 71 година, е позитивен на корона вирус. За среќа, тој покажува само благи симптоми и е во добро здравје. Неговата сопруга Камила нема корона вирус, се тврди во официјалната објава.

Принцот Чарлс позитивен на Ковид-19

Бриф - 25.03.2020

Принцот од Велс, Чарлс (71), има позитивен тест за коронавирус и работи од дома со благи симптоми. Портпаролот рече дека тој „покажува благи симптоми, но инаку останува во добра здравствена состојба и дека работи од дома во текот на последните ...

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Курир - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус. Неговата сопруга Камила е негативна по извршеното тестирање. Принцот од Велс (71) се наоѓа во домашна изолација во дворецот во Шкотска. -Принцот од Велс е позитивен на коронавирус.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирусот

Fashionel - 25.03.2020

Агенцијата Асошиејтед прес предмалку ја пренесе веста дека британскиот принц Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Како што пренесува агенцијата, принцот имал благи симптоми на вирусот. Информацијата ја потврдија и официјалните власти.

Принцот Чарлс заразен со Ковид-19

+инфо - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е заразен со новиот коронавирус, соопшти Бакингемската палата. Чарлс е на возраст од 72 години. Тој е син на кралицата Елизабета Втора и татко на Вилијам и на Хари.

Принцот Чарлс има коронавирус

Либертас - 25.03.2020

Принцот Чарлс има коронавирус, тестот за Ковид-19 е позитивен, известија од кралското семејство утринава. Наследникот на престолот имал „благи симптоми“, но „останува во добра здравствена состојба“, и се самоизолирал во Шкотска со својата сопруга ...

Принцот Чарлс инфициран со коронавирус, палатата потврди дека е во изолација

+инфо - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е тестирана на коронавирус и неговиот наод е позитивен. Принцот од Велс има 71 година, со многу слаби симптоми на коронавирус и се чувствува добро, објави Си-ен-ен. За него се вели дека е во изолација.

(Видео) Принцот Чарлс позитивен на корона вирусот иако избегнуваше ракување

еМагазин - 25.03.2020

Чарлс, принцот од Велс е позитивен на корона вирусот, објави Би-би-си. Симптомите на 71.годишниот принц се карактеризирани со „средна тежина“, но неговата општа здравствена состојба е добра.

Принцот Чарлс позитивен на тестот за корона вирус

Фактор - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот, објави неговиот портпарол. Принцот од Велс, инаку 71 годишен, покажува благи симптоми „но инаку останува во добра здравствена состојба“, рече гласноговорникот, додавајќи дека војвотката Камила од ...

Британскиот принц Чарлс позитивен на коронавирус

Точка - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е позитивен на коронавирус, јавуваат британските медиуми. Од Клеренс Хаус потврдуваат дека 71-годишниот принц бил тестиран на коронавирус и дека резултатите од тестот се позитивни.

Принцот Чарлс има коронавирус

Expres - 25.03.2020

Извршените тестови покажаа дека принцот Чарлс е позитивен на коронавирус. Принцот од Велс (71), наследник на британската империја спаѓа во категоријата на висок ризик нпоради неговата возраст, пренесуваат медиуми.

Принцот Чарлс е позитивен на корона вирус

iPortal - 25.03.2020

Во соопштение објавено утринава, Кларенс Хаус потврди дека на 71-годишниот принц Чарлс имал позитивен тест на коронавирус и му бил дијагностициран Ковид-19 . Наследникот на тронот покажува “благи симптоми” и во “добра здравствена состојба” и се ...

Принцот Чарлс позитивен на Ковид 19, пред две недели се сретнал со заразениот Алберт од Монако

Денешен - 25.03.2020

Принцот Чарлс, кој е на возраст од 71 година, е позитивен на корона вирусот и е во самоизолација во Балморал, објавија британските медиуми. Пред две недели тој имал средба со принцот од Монако, Алберт – кој исто така е заразен.

Коронавирусот стигна и во Бакингемската палата: Принцот Чарлс позитивен и во изолација

Локално - 25.03.2020

Британските медиуми соопштуваат дека принцот Чарлс е позитивен на ковид-19, откако го направил тестот за коронавирус. Камила Паркер Боулс засега е негативна. Здравствената состојба на принцот од Велс засега е добра и стабилна, тој има благи симптоми ...

Принцот Чарлс има коронавирус!

Слободен Печат - 25.03.2020

Британските медиуми јавуваат дека принцот Чарлс заболел од коронавирус . Според првите информации тој има благи симптоми, но се чувствува добро и продолжува да работи од дома како и претходните денови.

Драма во дворецот! Кралицата му нареди на Чарлс: „Мораш да се разведеш од Камила“

Попара - 25.03.2020

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила наскоро ќе ја прослават 15-годишнината од нивниот брак, кој, барем од надвор, е стабилен и среќен. Но, ако веруваме во пишувањето на таблоидот Globe , работите не се како што изгледаат.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Скопје1 - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирус и има благи симптоми на болеста, „но останува во добра здравствена состојба“, порачаа портпаролот на британската кралска резиденција „Кларенс Хаус“ во Лондон.

КОРОНАВИРУСОТ ПРИСТИГНА ВО КРАЛСКАТА ПАЛАТА: Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Магазин - 25.03.2020

Опасниот Коронавирус кој сее страв во светот пристигна и во Кралството, па како што пренесоа британските медиуми, Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус. Неговата сопруга Камила е негативна по извршеното тестирање.

Принцот Алберт од Монако раскажува за новиот живот после позитивниот тест на коронавирусот

Слободен Печат - 24.03.2020

Принцот Алберт од Монако ги откри симптомите, грижите, оддалеченоста од семејството, но и објаснува дека сите мора да ги следат правилата. Вели дека изолацијата ограничува, но дека тоа е единствениот начин да се запре ширењето на вирусот.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Република - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус. Неговата сопруга Камила е негативна по извршеното тестирање. Принцот од Велс (71) се наоѓа во домашна изолација во дворецот во Шкотска. Принцот од Велс е позитивен на коронавирус.

Принцот Чарлс заразен со Ковид-19

Сител - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е заразен со новиот коронавирус, соопшти Бакингемската палата. Чарлс е на возраст од 72 години. Тој е син на кралицата Елизабета Втора и татко на Вилијам и Хари. Кралицата Елизабета Втора (93) ја напушти палатата пред неколку ...