TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАТАСТРОФАЛНА СИТУАЦИЈА: Улиците тркачки патеки – за неполни три месеци загинати 9 мотоциклисти

Високи Октани - 17.04.2018

Само за еден ден во Скопје – три сообраќајни несреќи во кои учествуваат и мотоциклисти од кои една со трагичен крај. Со топлото време, скопските улици се претворија во писти за тркање и на возила и на мотори.

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

Локално - 17.04.2018

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Три сообраќајни незгоди се со материјална штета.

За само едно деноноќие во Тетово се повредени двајца пешаци

Канал 77 - 16.04.2018

Во овој регион, овие учесници во сообраќајот најмногу страдаат поради пребрзо возење. Изминатото деноноќие во тетовско во сообраќајни незгоди повредени се двајца пешаци. Во првиот случај повреден е 31 годишен пешак во кој возач удрел па побегнал, а ...

Познат идентитетот на возачот кој прегази дете во Ѓорче Петров, целосно изгоре пицерија во Скопје, полицијата на нозе, ...

Скопје24 - 16.04.2018

На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Курир - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

Сител - 17.04.2018

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Три сообраќајни незгоди се со материјална штета.

Полицијата во струмичко почна кампања за безбеден сообраќај во лето

Сител - 15.04.2018

Подобрените временски улови ја зголемија и фрекфенцијата на патиштата. Запрежни коли, трактори, велосипеди, мопеди, мотори се почесто може да се сретнат како на локалните и регионалните патишта, така и во централните градски, но и селски подрачја.

Изминатиот викенд во Скопје 23 сообраќајни несреќи, еден загинат и 20 повредени

Макфакс - 16.04.2018

Во текот на изминатиот викенд на подрачјето на Скопје се случиле вкупно 23 сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со смртни последици, две со тешки телесни повреди, 11 со лесни телесни повреди и девет со материјална штета.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

А1 On - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Четири лица повредени во сообраќајки вчера во Скопје

Курир - 17.04.2018

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Три сообраќајни незгоди се со материјална штета.

23 сообраќајки, еден загинат и 20 повредени изминатиот викенд во Скопје

Денар - 16.04.2018

Во текот на изминатиот викенд на подрачјето на Скопје се случиле вкупно 23 сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со смртни последици, две со тешки телесни повреди, 11 со лесни телесни повреди и девет со материјална штета.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Кајгана - 16.04.2018

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје.

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

А1 On - 17.04.2018

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Три сообраќајни незгоди се со материјална штета.

Изминатиот викенд во Скопје 23 сообраќајни несреќи, еден загинат и 20 повредени

Sky - 16.04.2018

Во текот на изминатиот викенд на подрачјето на Скопје се случиле 23 сообраќајни незгоди, од кои една сообраќајна незгода со смртни последици, две со тешки телесни повреди, 11 со лесни телесни повреди и девет со материјална штета.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

24Инфо - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

Н.Македонија - 17.04.2018

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Три сообраќајни незгоди се со материјална штета.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Точка - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

Стандард - 17.04.2018

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Три сообраќајни незгоди се со материјална штета.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Стандард - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

Либертас - 17.04.2018

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Три сообраќајни незгоди се со материјална штета.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Бриф - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Повредени четири лица во сообраќајки вчера во Скопје

Бриф - 17.04.2018

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Три сообраќајни незгоди се со материјална штета.

23 сообраќајки во Скопје во изминатите три дена

ТВ21 - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Повредени четири лица во седум сообраќајки вчера во Скопје

ТВ21 - 17.04.2018

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од седум сообраќајни незгоди регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје. Три сообраќајни незгоди се со материјална штета.

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

Локално - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Еден загинат и двајца тешко повредени во 23 сообраќајки во Скопје

Популарно - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...

Еден загинат и двајца тешко повредени во 23 сообраќајки во Скопје

CivilMedia - 16.04.2018

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје. Сообраќајната полиција санкционирала 22 возачи кои се движеле со ...