TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конески: Ако Силјановска загуби на изборите, Мицкоски треба да си поднесе оставка

Фокус - 17.02.2019

Поранешниот градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, и посака успех на Грдана Силјановска – Давкова на претседателските избори како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, но доколку загуби, порачува тој, партискиот лидер Христијан Мицкоски треба да ...

Коневски: Мицкоски да понесе одговорност ако ВМРО-ДПМНЕ загуби на изборите

Р.С.Европа - 17.02.2019

Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски преку соопштение му порачува на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во наредниот период, кој е клучен за партијата, наместо да ги обвинува партиските неистомисленици, да се посвети на ...

Коневски: Мицкоски да сноси одговорност за евентуалниот неуспех на изборите

Press24 - 17.02.2019

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, јавно го повикува лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, во наредниот период да се посвети на многубројното членство.

Коневски до Мицкоски: Груевски поднесе оставка по поразот на локалните

+инфо - 17.02.2019

Мицкоски, место да се занимаваш со својата позиција и преку медиумите и колумнистите блиски до тебе да ги обвинуваш партиските неистомисленици, добронамерно те советувам во наредниот период, кој е клучен за ВМРО – ДПМНЕ, да се посветиш на ...

Мицкоски: Претседателските избори ќе бидат жолт картон за Зоран Заев и СДСМ

+инфо - 16.02.2019

Под слоганот „За честита Македонија“ ВМРО-ДПМНЕ го започна конгресот во Струга за избор на претседателски кандидат за изборите на 21 април и 5 мај годинава. Користејќи го старото уставно име, лидерот Христијан Мицкости порача дека Република ...

Мицкоски: Да се обединиме и да му дадеме црвен картон на Заев

Макфакс - 16.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конвенцијата во Струга, на која партијата избира кандидат за претседател, повика на обединување на десното крило и на членството, со цел да извојуваат победа на претстојните претседателски избори, на кои ...

Мицкоски: Овие избори ќе бидат жолтиот картон за Заев и СДСМ пред да се даде црвениот

ТВ21 - 16.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се обрати на присутните на Конвенцијата на партијата во Струга, на која треба да биде изгласан новиот кандидат за претседател на земјава на престојнит претседателски избори.

За Мицкоски претседателските избори се жолт картон пред исклучување на власта

Курир - 16.02.2019

-На Македонија е потребен протестен глас кој ќе даде жолт картон на власта пред исклучување на овие ибори. Не ви велам да ни дадете безусловна поддршка. Но секој од вас има обврска да влијае со својот глас и се спротивстави на пропаста продуцирана ...

СДСМ: Алиби обраќањето на Мицкоски е доказ дека ја нема поддршката од никого

ТВ21 - 16.02.2019

СДСМ смета дека обраќањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната Конвенција е доказ дека ја нема поддршката ниту од партијата ниту од граѓаните. „Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која ...

Конески: Ако Силјановска загуби на изборите, Мицкоски да поднесе оставка

1tv - 17.02.2019

Поранешниот градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, и посака успех на Грдана Силјановска – Давкова на претседателските избори како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, но доколку загуби, порачува тој, партискиот лидер Христијан Мицкоски треба да ...

Коневски: Мицкоски да понесе одговорност ако ВМРО-ДПМНЕ загуби на изборите

24 Вести - 17.02.2019

Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски преку соопштение му порачува на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во наредниот период, кој е клучен за партијата, место да ги обвинува партиските неистомисленици, да се посвети на ...

Коневски до Мицкоски: Одговорност да има за евентуалниот неуспех на претседателските избори

iPortal - 17.02.2019

Во целост ви го пренесуваме отвореното писмо од поранешниот градоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: “Мицкоски, место да се занимаваш со својата позиција и преку медиумите и колумнистите ...

Мицкоски: Да избереме претседателски кандидат кој ќе го брани Уставот и да му дадеме жолт картон на Заев

Фокус - 16.02.2019

ВМРО-ДПМНЕ треба да избере кандидат со животно и професионално искуство, кој ќе биде претседател на сите граѓани и ќе се обврзе да го почитува Уставот во време кога е нападнат, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на конвенцијата за избор на претседателски ...

Мицкоски: Да се обединиме и да му дадеме црвен картон на Заев

А1 On - 16.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конвенцијата во Струга, на која партијата избира кандидат за претседател, повика на обединување на десното крило и на членството, со цел да извојуваат победа на претстојните претседателски избори, на кои, ...

Мицкоски: Поважно од кога било порано е да се обединиме

Нетпрес - 16.02.2019

На Македонија е потребен протестен глас кој ќе даде жолт картон на власта пред исклучување на овие ибори. Не ви велам да ни дадете безусловна поддршка. Но секој од вас има обврска да влијае со својот глас и се спротивстави на пропаста продуцирана од ...

СДСМ: Мицкоски да размислува за оставка по поразот на изборите

Макфакс - 16.02.2019

Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да застане против НАТО и ЕУ. Мрачното обраќање на Мицкоски многу добро го отсликува него и ...

Конески до Мицкоски: Ако Силјановска загуби на изборите, треба да поднесеш оставка

Либертас - 17.02.2019

Поранешниот градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, и посака успех на Грдана Силјановска – Давкова на претседателските избори како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, но доколку загуби, порачува тој, партискиот лидер Христијан Мицкоски треба да ...

Коневски до Мицкоски: Одговорност да има за евентуалниот неуспех на претседателските избори

24Инфо - 17.02.2019

Поранешниот градоначелник на Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски преку писмо му се обрати на лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, во кое пишува дека во случај на евентуален неуспех на претседателските избори мора да поднесе ...

Мицкоски: Да се обединиме и да му дадеме црвен картон на Заев

Точка - 16.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конвенцијата во Струга, на која партијата избира кандидат за претседател, повика на обединување на десното крило и на членството, со цел да извојуваат победа на претстојните претседателски избори, на кои, ...

Претседателските избори се жолт картон пред исклучување на власта

Република - 16.02.2019

-На Македонија е потребен протестен глас кој ќе даде жолт картон на власта пред исклучување на овие ибори. Не ви велам да ни дадете безусловна поддршка. Но секој од вас има обврска да влијае со својот глас и се спротивстави на пропаста продуцирана ...

СДСМ: Мицкоски нема поддршката од никого

Независен - 16.02.2019

СДСМ смета дека обраќањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната Конвенција во Струга е доказ дека ја нема поддршката ниту од партијата ниту од граѓаните. „Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од ...

Коневски до Мицкоски: Да има одговорност при евентуален неуспех на изборите

ТВ21 - 17.02.2019

Екс градоначалникот Ивица Коневски, со писмо му се обрати на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од кого побара одговорност при евентуален неуспех на престојните претседателски избори.

Мицкоски: Да се обединиме и да му дадеме црвен картон на Заев

Centar - 16.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конвенцијата во Струга, на која партијата избира кандидат за претседател, повика на обединување на десното крило и на членството, со цел да извојуваат победа на претстојните претседателски избори, на кои, ...

За Мицкоски претседателските избори се жолт картон пред исклучување на власта

Алфа - 16.02.2019

-На Македонија е потребен протестен глас кој ќе даде жолт картон на власта пред исклучување на овие ибори. Не ви велам да ни дадете безусловна поддршка. Но секој од вас има обврска да влијае со својот глас и се спротивстави на пропаста продуцирана ...

СДСМ: Мицкоски да не бара алиби, нека се подготви за убедлив изборен пораз

А1 On - 16.02.2019

Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да застане против НАТО и ЕУ, реагираа од СДСМ преку соопштение на обраќањето на Конвенцијата ...

Коневски до Мицкоски: Одговорност да има за евентуалниот неуспех на претседателските избори

А1 On - 17.02.2019

Поранешниот градоначалник на општина Аеродром и член на ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски преку „Фејсбук“ статус испрати порака до лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да се понесе одговорност ако има евентуален неуспех на ...

СДСМ: Мицкоски да не бара алиби, туку да се подготви за убедлив изборен пораз

24Инфо - 16.02.2019

Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да застане против НАТО и ЕУ. Мрачното обраќање на Мицкоски многу добро го отсликува него и ...

Коневски: Мицкоски да сноси одговорност за евентуалниот неуспех на изборите

Макфакс - 17.02.2019

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, јавно го повикува лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, во наредниот период да се посвети на многубројното членство.

СДСМ: Мицкоски да не бара алиби, туку да се подготви за убедлив изборен пораз

Вечер - 16.02.2019

Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да застане против НАТО и ЕУ. Мрачното обраќање на Мицкоски многу добро го отсликува него и ...

Коневски: Изборите се клучни за Мицкоски, треба да обединува, место да обвинува

Независен - 17.02.2019

Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски му порача на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да се посвети на многубројното партиско членство место да ги обвинува неговите неистомисленици.

СДСМ: Мицкоски да не бара алиби, туку да се подготви за убедлив изборен пораз

Канал5 - 16.02.2019

Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да застане против НАТО и ЕУ. Мрачното обраќање на Мицкоски многу добро го отсликува него и ...

Коневски: Мицкоски да сноси одговорност за евентуалниот неуспех на изборите

Точка - 17.02.2019

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, јавно го повикува лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, во наредниот период да се посвети на многубројното членство.

СДСМ: Алиби обраќањето на мрачниот Мицкоски е доказ дека ја нема поддршката кај граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ нека се спрема за ...

Либертас - 16.02.2019

Соопштение за јавност Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да застане против НАТО и ЕУ.

Коневски со отворено писмо до Мицкоски: Покажи конструктивност и обедини го членството

Канал5 - 17.02.2019

Поранешниот градоначалник на Општина Аердором Ивица Коневски преку писмо од претседателот на ВМРО ДПМНЕ побара да покаже конструктивност и да го обедини членството. Мицкоски, место да се занимаваш со својата позиција и преку медиумите и колумнистите ...

СДСМ: Мицкоски да размислува за оставка по поразот на изборите

Centar - 16.02.2019

Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да застане против НАТО и ЕУ. Мрачното обраќање на Мицкоски многу добро го отсликува него и ...

Коневски до Мицкоски: Да има одговорност при евентуален неуспех на изборите

4NEWS - 17.02.2019

Екс градоначалникот Ивица Коневски, со писмо му се обрати на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од кого побара одговорност при евентуален неуспех на престојните претседателски избори.

Коневски ќе бара оставка од Мицкоски: Добронамерно те советувам да се посветиш на многубројното членство

еМагазин - 17.02.2019

Мицкоски, место да се занимаваш со својата позиција и преку медиумите и колумнистите блиски до тебе да ги обвинуваш партиските неистомисленици, добронамерно те советувам во наредниот период, кој е клучен за ВМРО – ДПМНЕ, да се посветиш на ...