TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5 хороскопски знаци кои ќе станат побогати во 2018

Локално - 14.01.2018

Веќе се запознавме со 2018 година, се надеваме дека ќе биде подобра од минатата година. Сонуваме за големи промени во животот, особено оние поврзани со финансиите. Па, има пет хороскопски знаци кои ќе бидат наградени за нивните напори и ќе имаат ...

Ова се најпаметните хороскопски знаци, проверете дали сте меѓу нив

Exclusive.mk - 14.01.2018

Како што хороскопот има параметри за одредување на најпромискуитетните и најбакзузните знаци, така има и за најпаметните… Близнаци Уште од мали нозе сакаат да истражуваат. Љубопитни се по природа, па ги интересираат повеќе области, иако најпосветени ...

Дознајте дали имате променлив хороскопски знак и кои 4 работи го прават подобар од другите

Сваштарник - 13.01.2018

Ако имате чувство дека се разликувате од луѓето родени во хороскопскиот знак бидејќи можете со сите добро да се согласувате и да се вклопите во секоја средина, постои причина за тоа. Можеби сте еден од овие 4 променливи знаци во астрологијата.

Самостојни и лојални: Жените родени во овој знак ќе ви го исполнат животот со страст и задоволство!

Кафе пауза - 13.01.2018

Жените родени во овој знак ја обожаваат својата слобода. Тие се храбри и силни. Секогаш го прават она што сметаат дека е правилно и никогаш не им веруваат слепо на другите луѓе. Тие на прв поглед делуваат опасно и строго, но откако ќе ги запознаете ...

Хороскопски знак кој најмногу ја цени слободата

Exclusive.mk - 13.01.2018

Сите луѓе на свој начин ја сакаат слободата, но постои еден хороскопски знак кој е пред сите останати. За Водолиите слободата е најважна. Во секоја животна ситуација тие тежнеат да ја создадат и така се претставуваат пред другите.

2018. ќе им биде најсреќна година до сега: Овие 4. знаци ги чека успех на сите полиња!

Екран - 12.01.2018

Оваа година ѕвездите им се посебно наклонети… Хороскопските знаци откриваат многу тајни за нечија потсвест и енергетски нивоа. Една од работите кои можат да ни ги кажат, е и тоа за колку лица ќе биде среќна година.

Хороскопски знаци зависни од секс

Репортер - 12.01.2018

Ненаситни и страсни кога станува збор за водење љубов. Ова се трите хороскопски знаци што не можат да издржат подолг временски период без секс: Близнаци Тие се кралеви и кралици на фетишите. Тоа е сè што треба да знаете за нив.

Кои се најдарежливите хороскопски знаци?

Локално - 12.01.2018

Една од најдобрите работи што можеме да ги направиме во овој живот е да даваме. Кога им даваме време или пари на сиромашните или му помагаме на светот да заздрави, ние извршуваме несебична акција и ги ставаме нашите потреби на второ место.

Четири хороскопски знаци за кои 2018 ќе биде посебна- проверете дали сте меѓу нив

Press24 - 12.01.2018

Оваа година ѕвездите се особено наклонети кон некои знаци, овие четири знаци ќе бидат многу среќни цела година! Близнаци 2018 година е годината кога конечно ќе ја пронајдете својата слобода.

Ова се четирите најстрасни хороскопски знаци

Пулс24 - 12.01.2018

Кои четири знаци во зодијакот имаат најмногу страст? Можеби некој знак кој се наоѓа на оваа листа целосно ќе ве изненади! Шкорпија Шкорпијата е огнен знак, но сепак, таа е воден, а тоа воопшто не изненадува, затоа што со неа или ќе потонете или ќе ...

Хороскопски знаци кои ја обожуваат самотијата

Пулс24 - 12.01.2018

Некои луѓе не ја поднесуваат самотијата и се чувствуваат потполно изгубено кога немаат некој покрај себе. Но, овие хороскопски знаци во продолжение се вистинска спротивност – тие уживаат во времето потрошено за себеси.

Овие 3 знаци не можат без секс ниту 1 ден!

Сваштарник - 12.01.2018

Шкорпија Кога станува збор за љубов, страст и секс, Скорпиите секогаш го имаат главниот збор. Тие имаат алфа и омега сексуални вештини, па токму затоа лесно ќе ве одведат во својот свет исполнет со фетиши.