TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петр Чех стана хокеарски голман

МКД - 10.10.2019

Легендарниот чешки голман, Петр Чех им се враќа на натпреварите, но не на фудбалските, тој ќе биде голман на хокеарскиот клуб Гилдфорд Феникс. Чех кој по крајот на минатата сезона објави крај на кариерата, сега повторно се активираше, но ќе се проба ...

НЕВЕРОЈАТНО: Петр Чех повторно меѓу стативите! (ФОТО)

Слободен Печат - 10.10.2019

Поранешниот голман на англиските великани Челзи и Арсенал го напушти фудбалот, но се префрли во друг спорт кој што е многу популарен во неговата Чешка. Петр Чех (37) е повторно меѓу стативите, но оние хокеарските, поточно ќе ги брани боите на ...

Петр Чех потпиша за клуб – во хокеј на мраз

Екипа - 10.10.2019

Петр Чех со години беше вбројуван меѓу најдобрите светски фудбалски голмани, а чешкиот ас сега е подготвен да се испроба и во друг спорт, и тоа хокеј на мраз. Тој потпиша едногодишен договор со екипата на Гилфорд Феникс, клуб што се натпреварува во ...

Некогаш најдобар европски голман стана хокеар (Фото)

TopSport - 10.10.2019

Прославениот голман Петр Чех фудбалскиот терен го заменил со теренот за хокеј на мраз. Тој потпишал договор со Глифорд Финикс, екипа која се натпреварува во вториот ранг на британскиот хокеј.

Чех почнува кариера во хокеј

Локално - 10.10.2019

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер не се обелоденети. Драго ми е што имам можност да играм за Феникс за да стекнам искуство.

Чех почнува кариера во хокеј

Опсервер - 10.10.2019

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер не се обелоденети. Тој ја заврши кариерата по сезоната 2018/19.

Чех прифати возбудлив предизвик: Ќе се испробам во спортот кој го сакав како дете (Фото)

Дерби - 09.10.2019

Петр Чех на крајот на минатата сезона одлучи да се повлече од активното играње фудбал и стави точка на својата голманска кариера во фудбалот, но очигледно мирувањето во изминативе неколку месеци, го искористил за да се посвети на својата љубов од ...

Петр Чех се враќа на голот, но во нов спорт! (ФОТО)

Sport 1 - 09.10.2019

Петр Чех минатата сезона ја заврши својата фудбалска кариера во дресот на Арсенал и се нафати на позција во Челси како технички советник, каде мина најголем дел од фудбалските години. Од Англија доаѓаат нови вести дека Чех ќе ја продолжи голманската ...

ПОЧНУВА НОВА КАРИЕРА: Петр Чех стана хокеар и ќе дебитира овој викенд

SportMedia - 09.10.2019

Легендата на Челзи и на чешкиот фудбал, Петр Чех, потпиша договор со професионален хокеарски клуб. Веста ја потврди официјалната страница на англискиот Гилфорд Феникс, каде ќе игра 37-годишниот голман.

Петр Чех се враќа со нов клуб, но и со нов спорт, дебитира веќе во недела

Спортклуб - 09.10.2019

Легендарниот Петр Чех по завршувањето на минатата сезона ја заврши и својата богата фудбалска кариера. Меѓутоа, некогашниот голман на Челзи и Арсенал повторно ќе застане на гол, но овојпат наместо на фудбалскиот, ќе застане на хокеарскиот.

Спортска трансформација на Чех, легендата на Арсенал и Челси се префрли во хокеј

OhridNews - 09.10.2019

Поранешниот голман на Арсенал и Челси, Питер Чех направи неверојатна промена на спортски план потпишувајќи договорот до крајот на сезоната со хокејарскиот клуб Гилфорд Феникс. Чех нема да има нова улога и повторно ќе застане на голот овој пат пред ...

Чех почнува кариера во хокеј

А1 On - 10.10.2019

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер не се обелоденети. – Драго ми е што имам можност да играм за Феникс за да стекнам искуство.

Чех почнува кариера во хокеј

Кајгана - 10.10.2019

Лондон, 10 октомври 2019 (МИА) – Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер не се обелоденети.

Поранешниот голман Петр Чех започнува кариера во хокеј

iPortal - 10.10.2019

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер не се обелоденети. Драго ми е што имам можност да играм за Феникс за да стекнам искуство.

Некогаш најдобар европски голман стана хокеар (Фото)

Макфакс - 10.10.2019

Прославениот голман Петр Чех фудбалскиот терен го заменил со теренот за хокеј на мраз. Тој потпишал договор со Глифорд Финикс, екипа која се натпреварува во вториот ранг на британскиот хокеј.

ФОТО: Чех станува хокеар, потпиша договор со британски клуб

Курир - 10.10.2019

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер не се обелоденети. -Драго ми е што имам можност да играм за Феникс за да стекнам искуство.

Чех стана хокеарски голман

24Фудбал - 10.10.2019

Легендарниот чешки голман, Петр Чех им се враќа на натпреварите, но не на фудбалските, тој ќе биде голман на хокеарскиот клуб Гилдфорд Феникс. Чех кој по крајот на минатата сезона објави крај на кариерата, сега повторно се активираше, но ќе се проба ...

Некогаш најдобриот европски голман стана хокеар

Точка - 10.10.2019

Прославениот голман Петр Чех фудбалскиот терен го заменил со теренот за хокеј на мраз. Тој потпишал договор со Глифорд Финикс, екипа која се натпреварува во вториот ранг на британскиот хокеј.

Легендарниот Петр Чех стана хокеарски голман

Република - 10.10.2019

Легендарниот фудбалски чешки голман, Петр Чех им се враќа на натпреварите. Тој ќе биде голман на хокеарскиот клуб Гилдфорд Феникс. Чех по крајот на минатата сезона објави крај на кариерата, но сега повторно се активираше.

ФОТО: Петр Чех почнува хокеарска кариера

Sport M - 10.10.2019

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер не се обелоденети. -Драго ми е што имам можност да играм за Феникс за да стекнам искуство.

Чех почнува кариера во хокеј

MakPress - 10.10.2019

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер не се обелоденети. - Драго ми е што имам можност да играм за Феникс за да стекнам искуство.

Велика Британија: Поранешниот голман Чех почнува кариера во хокеј

Денешен - 10.10.2019

Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер не се обелоденети. – Драго ми е што имам можност да играм за Феникс за да стекнам искуство.