TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

Press24 - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагираат од владејачката СДСМ по денешниот протест на опозицијата.

Мицкоски: Македонија ги издржала фашистите, ќе го победиме и ова зло!

Република - 26.11.2020

Со „Оставка на Заев, слобода на народот!“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва им посака добредојде на илјадниците граѓани кои се одзваа на повикот на ВМРО-ДПМНЕ да ѝ испратат силна порака на власта дека Македонија се уште има ...

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

Centar - 26.11.2020

Соопштение за јавност на СДСМ – реакција на обраќање на Христијан Мицкоски, која ја објавуваме интегрално: Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

Антидржавното ВМРО-ДПМНЕ со години ги погазува АСНОМ и НОБ, нека не ги валкаат светите имиња на македонските партизани

24Инфо - 26.11.2020

Соопштение за јавност-реакција на прес-конференција на Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ „ВМРО-ДПМНЕ има најмалку право да се повикува на Народно ослободителната борба и да зборува за партизаните и народните херои.

ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

24Инфо - 26.11.2020

Соопштение за јавност – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ „ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните.

СДСМ: Мицкоски продолжува со црна кампања против здравствениот систем и се однесува опасно по јавното здравје

MakPress - 25.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ на чело со некрофилот Христијан Мицкоски продолжува со злоупотреба на жртвите од коронавирусот, си поигрува со чувствата на нивните најблиски и ги користи за политичко профитирање, а до вчера зборуваа дека вирусот е смешен.

СДСМ: Ние правиме се за здравјето на граѓаните, а Мицкоски е на страната на коронавирусот и ни носи штета

Денешен - 25.11.2020

Мицкоски стои на страната на вирусот и нанесува штета со црната кампања против здравствениот систем, соопштува денеска владејачкиот СДСМ, во врска со борбата со коронавирусот. Како и во изминатиов период, и денеска од седиштето на СДСМ ја ...

По Мицкоски и Милошоски сега и Александар Николоски ќе формира нова влада предводена од ВМРО ДПМНЕ!

Мак. Весник - 25.11.2020

Во овој момент има неколку пратеници од владејачкото мнозинство, кои што сериозно размислуваат да го напуштат истото и да се формира ново парламентарно мнозинство во Собранието со цел да падне оваа влада затоа што се незадоволи со националните ...

Вонредна прес-конференција на Христијан Мицкоски

Нетпрес - 25.11.2020

Денеска (25.11.2020) во 15:30 во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ , Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи ВОНРЕДНА прес конференција за медиуми при што ќе се обрати Христијан Мицкоски, Претседател на ...

СДСМ: За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија

Канал5 - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

Прочитани се намерите на Мицкоски, тој е против ЕУ и НАТО, велат од СДСМ

Локално - 25.11.2020

Владеачката СДСМ излезе со реакција на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски, во која велат дека секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи ...

СДСМ: Мицкоски шири хистерија, за јазикот и идентитетот не се преговара

Press24 - 25.11.2020

За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија, става сопки и ги поткопува државните позиции , велат од владејачката СДСМ како реакција на вонредната прес-конференција на опозицискиот лидер .

СДСМ: За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија, става сопки и ги поткопува државните позиции

Сител - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ставаат сопки во клучни моменти од напредокот на државата

Вечер Прес - 25.11.2020

За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија, става сопки и ги поткопува државните позиции, се вели во писмената реакција на владеачката СДСМ, а по повод прес конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

По Мицкоски и Милошоски сега и Александар Николоски ќе формира нова влада предводена од ВМРО ДПМНЕ!

Пулс24 - 25.11.2020

Во овој момент има неколку пратеници од владејачкото мнозинство, кои што сериозно размислуваат да го напуштат истото и да се формира ново парламентарно мнозинство во Собранието со цел да падне оваа влада затоа што се незадоволи со националните ...

СДСМ: Мицкоски е навикнат да става сопки во клучни моменти за напредокот на државата

Centar - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, велат од СДСМ како реакција на денешната вонредна прес-конференција на лидерот на опозициската партија.

СДСМ: За јазикот и идентитетот не се преговара и не може да се преговара

Макфакс - 26.11.2020

За јазикот, за идентитетот не се преговара, ниту може да се преговара. Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се потврдени и признаени, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.

СДСМ: За јазикот и идентитетот не се преговара и не може да се преговара

Опсервер - 26.11.2020

За јазикот, за идентитетот не се преговара, ниту може да се преговара. Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се потврдени и признаени, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

ММС - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, партизаните, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

Канал5 - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, партизаните, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

Либертас - 26.11.2020

Соопштение на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, ...

СДСМ: За јазикот и идентитетот не се преговара и не може да се преговара

Вечер - 26.11.2020

За јазикот, за идентитетот не се преговара, ниту може да се преговара. Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се потврдени и признаени, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ нема кредибилитет и најмалку може да зборува за НОБ и партизаните

Локално - 26.11.2020

Владејачката, СДСМ во своето денешно соопштение, вели дека последната партија е ВМРО ДПМНЕ која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните. Од таму целат дека најголемата опозициска партија предводена од Христијан Мицкоски нема ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

iPortal - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните – реагираат од СДСМ. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години го погазува АСНОМ и НОБ

Слободен Печат - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ има најмалку право да се повикува на Народно ослободителната борба и да зборува за партизаните и народните херои. Со децении ВМРО-ДПМНЕ погазуваше врз НОБ и АСНОМ, велат од владејачката партија СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е последната партија во државата која може да зборува за НОБ и за партизаните

Граѓански збор - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е последниот политички субјект во државата која може да зборува за Народно ослободителната борба и партизаните – реагираат од СДСМ. Партијата која идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на борците, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години го погазува АСНОМ и НОБ

Канал5 - 26.11.2020

ВМРО-ДПМНЕ има најмалку право да се повикува на Народно ослободителната борба и да зборува за партизаните и народните херои. Со децении ВМРО-ДПМНЕ погазуваше врз НОБ и АСНОМ! Токму оваа партија идеологијата ја градеше со понижување на НОБ, на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со години го погазува АСНОМ и НОБ

Либертас - 26.11.2020

Антидржавното ВМРО-ДПМНЕ со години ги погазува АСНОМ и НОБ, нека не ги валкаат светите имиња на македонските партизани ВМРО-ДПМНЕ има најмалку право да се повикува на Народно ослободителната борба и да зборува за партизаните и народните херои.

СДСМ: За јазикот и идентитетот не се преговара и не може да се преговара

Centar - 26.11.2020

За јазикот и за идентитетот не се преговара, ниту може да се преговара. Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се потврдени и признаени, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ

Канал5 - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ, се наведува во реакцијата на СДСМ на обраќање на Христијан Мицкоски. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

СДСМ: Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски

+инфо - 26.11.2020

Мицкоски и неговите приврзаници, соопшти СДСМ, можат да блокираат колку сакаат, граѓаните знаат што е вистина и кој се бори за македонската иднина, кој го заштити македонскиот идентитет во најтешките преговори во историјата на земјата.

Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

24Инфо - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во НАТО и ЕУ.

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

Бриф - 26.11.2020

Соопштение за јавност на СДСМ – реакција на обраќање на Христијан Мицкоски: Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

СДСМ: ДПМНЕ целата своја идеологија ја изгради на погазување на НОБ и на бришење на имиња на улици и установи

Макфакс - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагира СДСМ, на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , на вечерашниот протест кој ...

СДСМ: ДПМНЕ целата своја идеологија ја изгради на погазување на НОБ и на бришење на имиња на улици и установи

Вечер - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагира СДСМ, на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , на вечерашниот протест кој ...

СДСМ: ДПМНЕ целата своја идеологија ја изгради на погазување на НОБ и на бришење на имиња на улици и установи

Опсервер - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагира СДСМ, на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски , на вечерашниот протест кој ...

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

МКД - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, истакнуваат од СДСМ. „Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во ...

СДСМ: Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

Скопје1 - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во НАТО и ЕУ, се вели во ...

СДСМ: Мицкоски доживува дебакли на секој протест

Либертас - 26.11.2020

Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

СДСМ: ДПМНЕ целата своја идеологија ја изгради на погазување на НОБ и на бришење на имиња на улици и установи

Точка - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски, реагира СДСМ, на изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот протест кој побара ...

СДСМ: Граѓаните му кажаа на Мицкоски дека сакаат иднина не историја, не му помогна ни неговата вазалска партија Левица

MakPress - 26.11.2020

Издиша хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски.

СДСМ: Издиши хистеријата на антиевропското ДПМНЕ, граѓаните му покажаа на Мицкоски дека сакаат иднина

iPortal - 26.11.2020

„Целосно издиши хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во НАТО и ЕУ.

СДСМ: Мицкоски доживува дебакли на секој протест, едвај 200 членови го поддржаа

Фокус - 26.11.2020

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат иднина, сакаат развој и напредок, сакаат членство во НАТО и ЕУ, реагира ...

СДСМ: Мицкоски е навикнат да става сопки во клучни моменти за напредокот на државата

Макфакс - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, велат од СДСМ како реакција на денешната вонредна прес-конференција на лидерот на опозициската партија.

Мицкоски: Заев јавно да одговори кој ги убил овие револуционери!

Република - 25.11.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го повика премиерот Зоран Заев јавно да одговори кој ги убил овие револуционери – ослободителот или окупаторот? ...

За јазик и идентитет не се преговара, Мицкоски шири хистерија, става сопки и ги поткопува државните позиции

24Инфо - 25.11.2020

Секогаш, во сите клучни моменти за европската иднина, Христијан Мицкоски излегува во јавноста и се обидува да ги поткопува државните позиции, да ја кочи државата, да шири лаги и да подгрева тензии во јавноста.

Вонредно обраќање на Мицкоски: Загрижен сум! Ова интервју е прв чекор кон откажување од македонското малцинство

Република - 25.11.2020

Следете го вонредното обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод последните изјави на премиерот Зоран Заев за македонската историја и Бугарија: ...

По Мицкоски и Милошоски сега и Александар Николоски ќе формира нова влада предводена од ВМРО ДПМНЕ!

Во Центар - 25.11.2020

Во овој момент има неколку пратеници од владејачкото мнозинство, кои што сериозно размислуваат да го напуштат истото и да се формира ново парламентарно мнозинство во Собранието со цел да падне оваа влада затоа што се незадоволи со националните ...

Вонредна прес-конференција на Христијан Мицкоски, следете во живо

Курир - 25.11.2020

Денеска (25.11.2020) во 15:30 во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ , Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи ВОНРЕДНА прес конференција за медиуми при што ќе се обрати Христијан Мицкоски, Претседател на ...