TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трговски центар отстрани восочна фигура на Мајкл Џексон за да не ги навредува посетителите

Макфакс - 12.02.2019

Најстариот трговски центар во Данска отстрани восочна фигура на Мајкл Џексон од страв дека истата би можела да биде навредлива за купувачите или да биде оштетена поради обвиненијата дека кралот на поп музиката, во текот на својот живот злоставувал ...

Восочна фигура на Мајкл Џексон отстранета од трговски во Данска

365 - 12.02.2019

Најстариот трговски центар во Данска ја отстрани восочната фигура на Мајкл Џексон од страв дека може да биде навредлива за купувачите или да биде оштетена во светло на обвинувањата за злоставување деца против покојниот крал на поп музиката, особено ...

Восочна фигура на Мајкл Џексон отстранета од трговски центар во Копенхаген

Опсервер - 12.02.2019

Најстариот трговски центар во Данскa, копенхашкиот „Редовр“ отстрани восочна фигура на Мајкл Џексон оти е навредлива за посетителите и оти може да биде оштетена, имајќи предвид дека покојниот крал на поп-музиката беше обвинуван оти сексуално ...

Децата на Мајкл Џексон не го одобруваат документарниот филм за него

Локално - 12.02.2019

Наследниците на Мајкл Џексон не го одобруваат најновиот документарец за него. Ова е јасно од нивното писмо испратено до американските телевизии Ченел 4 и ХБО, копродуценти на видеото. Тие инсистираат на тоа да не е прикажан на големиот екран, ...

Музеј ја тргна восочната фигура на Мајкл Џексон заради поплаки од родителите

Слободен Печат - 12.02.2019

Восочната фигура на Џексон е заменета со фигура на Бред Пит. Најстариот трговски центар во Данска ја отстрани восочната фигура на Мајкл Џексон од страв дека може да биде навредлива за купувачите или да биде оштетена заради обвинувањата кон Џексон за ...

(ВИДЕО) Објавена снимката од испрашувањето на Мајкл Џексон за обвиненијата за злоупотреба на деца

Бриф - 11.02.2019

По 23 години, „Дејли мејл“ објави видео од 1996 година, на кое се гледа како Мајкл Џексон одговара на прашањата на адвокатот за наводите дека тој сексуално ги злоупотребил момчињата, Вејд Робсон и Џејмс Сејмак, како и Мекколи Калкин, Јордан Чендлер ...

Бред Пит го замени Мајкл Џексон во најстариот трговски во Данска

+инфо - 12.02.2019

Најстариот трговски центар во Данскa, копенхашкиот „Редовр“ отстрани восочна фигура на Мајкл Џексон оти е навредлива за посетителите и оти може да биде оштетена, имајќи предвид дека покојниот крал на поп-музиката беше обвинуван оти сексуално ...

Поради обвинувањата за злоставување на деца: Восочната фигура на Мајкл Џексон заменета со фигура на Бред Пит

Курир - 12.02.2019

Најстариот трговски центар во Данска ја отстрани восочната фигура на Мајкл Џексон од страв дека може да биде навредлива за купувачите или да биде оштетена заради обвинувањата кон Џексон за злоставување деца.

Восочна фигура на Мајкл Џексон отстранета од трговски центар во Копенхаген

Факултети - 12.02.2019

Најстариот трговски центар во Данскa, копенхашкиот „Редовр“, отстрани восочна фигура на Мајкл Џексон затоа што била навредлива за посетителите и можела да биде оштетена, имајќи предвид дека покојниот крал на поп-музиката беше обвинуван оти сексуално ...

Восочната фигура на Мајкл Џексон заменета со фигура на Бред Пит

Убавина и Здравје - 12.02.2019

Најстариот трговски центар во Данска ја отстрани восочната фигура на Мајкл Џексон од страв дека може да биде навредлива за купувачите или да биде оштетена заради обвинувањата кон Џексон за злоставување деца.

Восочна фигура на Мајкл Џексон отстранета од трговски центар во Копенхаген

Курир - 12.02.2019

Најстариот трговски центар во Данскa, копенхашкиот „Редовр“ отстрани восочна фигура на Мајкл Џексон оти е навредлива за посетителите и оти може да биде оштетена, имајќи предвид дека покојниот крал на поп-музиката беше обвинуван оти сексуално ...