TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тажен крај на канцеларката, не може да стои на германската химна. Во Тирана не можеше да “излезе” од мерцедесот, а во ...

Во Центар - 14.09.2021

Германската канцеларка Ангела Меркел седеше за време на интонацијата на химните на Република Србија и Сојузна Република Германија на белградскиот аеродром. Меркел во последно време поради нарушеното здравје не може да стои на нога за време на ...

ВИДЕО: Сите гафови од посетата на Меркел во Тирана

Слободен Печат

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

24Инфо

(Видео) Гафови на средбата Меркел-Рама

Centar

Гафови на средбата Меркел-Рама

MTM

Сите гафови на Ангела Меркел и Еди Рама: Канцеларката заглавена во автомобил, непријатно ракување и мокасини

Точка

Меркел на средби со лидерите од регионот во Тирана ја заокружува прошталната посета на Балканот

Канал5

Слободен Печат Нова ТВ +инфо Курир Независен Press24 CivilMedia Република

Меркел: Црна Гора е најнапредната држава-кандидат за членство во ЕУ

МКД - 14.09.2021

Претседателот на владата на Црна Гора Здравко Кривокапиќ учествуваше на работниот ручек со германската канцеларка Ангела Меркел и лидерите на земјите од Западниот Балкан во Тирана, чија главна тема беше регионалната соработка и механизмите за ...

Меркел разочарана поради блокадата на С. Македонија и Албанија во ЕУ

Deutsche Welle

Меркел ги собра лидерите од Западен Балкан на проштална средба во Тирана

Сител

Меркел: Црна Гора е лидер во европските интеграции

Вечер Прес

Меркел: Црна Гора е лидер во европските интеграции

Р.С.Европа

Меркел со порака од Тирана: Северна Македонија и Албанија ги исполнија условите за преговори за членство

365

Меркел од Тирана: Албанија и Северна Македонија ги исполнија условите за членство

Кајгана

360 степени 365 Опсервер 360 степени ММС Алсат-М Н.Македонија Р.С.Европа

Нејзинотo право име не е Ангела: Ова е биографијата на најмоќната жена во Европа, на сликите од младоста нема да ја ...

Во Центар - 14.09.2021

Богатата биографија на германската канцеларка во заминување, Ангела Меркел (67) е полна со факти што ретко се споменуваа(т) во јавноста. Ангела Меркел (67), која беше на чело на најмоќната членка на Европската унија (ЕУ) од 22 ноември 2005 година, ...

Бибер смета дека Германија не е семоќна да го спречи бугарското вето

Република

Вучиќ и Рама повеќе се како господари, отколку како политичари, Србија и Албанија се „клучни земји“, изјави Бибер

ММС

Меркел во Србија ги означи стратешките приоритети

Слободен Печат

Вучиќ: Многу научив од Меркел, среќен сум што една голема сила покажа почит кон нас

Centar

Вучиќ: Многу научив од Меркел, среќен сум што една голема сила покажа почит кон нас

Н.Македонија

Вака Меркел изгледала на 17 години: Била воодушевена од СССР, а со првиот маж живеела во стан без тоален и вода

Кумановски м.

4NEWS Скопје1 Точка MTM Локално МКД Канал5 Пулс24

Еди Рама ја одликуваше Меркел (ВИДЕО)

МКД - 14.09.2021

Албанскиот премиер Еди Рама ѝ врачи денес во Тирана одликување на германската канцеларка Ангела Меркел. „Особено задоволство ми е во име на Албанија да ви искажам почит вам, во име на Албанија, со Ѕвезда со голема лента за јавна благодарност“, ...

Рама ја одликува Меркел со орден

MTM

Рама ја одликува Меркел со орден

Н.Македонија

(Видео) Рама ја одликува Меркел со орден

Centar

Рама ја одликува Меркел со орден со голема ѕвезда

24Инфо

Рама ја одликува Меркел со орден со голема ѕвезда: Данке Ангела!

Фокус

Рама ја одликува Меркел со орден

Точка

Република Слободен Печат Нова ТВ Frontline ТВ21 Опсервер Вечер Прес 360 степени