TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украина вечерва без Пустовиј и Лукашов на дуелот со Македонија

SportMedia - 04.07.2022

Украина веќе си го потврди местото во следната фаза од квалификациите за СП 2023, па во Скопје нема да биде во најсилниот состав. На вечерашниот дуел со нашата репрезентација, Украинците остануваат без двајца свои исклучително битни кошаркари.

Шанса за намалување на срамот: Украина во Скопје доаѓа без двајцата најдобри!

Sport 1 - 04.07.2022

Шансата за „сефте“ победа на кошаркарската репрезентација на Македонија во квалификациите за СП 2023 драстично се зголемија, откако нашиот вечерашен противник, селекцијата на Украина објави дека во Скопје доаѓа без двајцата најдобри.

Растат шансите за чудо на Македонија, Украина вечерва без двајца важни играчи

Спортманија - 04.07.2022

Македонската кошаркарска репрезентација денеска од 18 часот во А1 арената на СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје против Украина го игра последниот меч од квалификациите за Светското првенство.