TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Беше договорен за Сити, но Јунајтед ја доби битката: Мурињо го украде лекот за раната на Пеп!

Поглед - 13.03.2018

Сјајниот играч на Шахтјор веќе некое време се поврзува со Манчестер Сити, а наводно тој бил голема желба на Пеп Гвардиола. Пеп проба да го донесе 25. годишниот играч минатото лето, како и во јануари, но безуспешно.

Михајловиќ ќе биде тренер во Премиерлигата?

Спортклуб - 13.03.2018

Фудбалскиот клуб Саутемптон го контактирал Синиша Михајловиќ за можен ангажман во Премиерлигата, само еден ден откако го отпуштија својот тренер Маурисио Пелегрини. Но сепак, главен конкурент за тренерското столче на Саутемптон во овој момент ...

Гвардиола крена раце, Манчестер Јунајтед е прв на листата за неговиот потпис…

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Сити како што се наведува повеќе не е заинтересиран за дефанзивниот играч за врска, па сега Манчестер Јунајтед е во прв план. Голем е интересот за Фред, фудбалерот на Шахтјор, воодушевува оваа сезона во ЛШ во силните натпревари, докажа ...

Фудбалерот на Јунајтед: Веднаш би потпишал Сити да биде шампион во Англија, но под еден услов

Спортклуб - 13.03.2018

Шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, во интервју за британските таблоиди, даде една интересна констатација околу Манчестер Сити. Тој запрашан за тоа како му стојат работите со идниот шампион во Англија, односно ...

Синиша Михајловиќ ќе води клуб од Премиер лигата?

Спортски - 13.03.2018

Србинот Синиша Михајловиќ за краток период би можел да се врати на фудбалските терени како тренер. Михајловиќ пред околу два месеци заработи отказ на клупата на Торино после серијата слаби резултати, а интерес за неговите услуги покажа екипата на ...

ПЕП МОЖЕ ДА СИ ГО ДОЗВОЛИ ТОА: Има клупа вредна 250 милиони фунти

SportMedia - 13.03.2018

Уште еднаш „граѓаните"од Манчестер ја демонстрираа својата сила, па сега само два чекори ги делат од шампионскиот пехар. Двата гола на Давид Силва беа и повеќе од доволно да се одработи задачата на ова гостување.

Михајловиќ варијанта за Саутемптон

Локално - 13.03.2018

Поранешниот тренер на Милан и Торино, Синиша Михајловиќ е варијанта за нов менаџер за Саутемптон. Раководството на „светците“ контактирало со српскиот специјалист откако беше отпуштен аргентинскиот Маурицио Пелегрино.

Запомнете го овој датум: Пеп подготвува конечен удар за Мурињо кој ќе го засрами за сите времиња

Спортклуб - 13.03.2018

Екипата на Манчестер Сити има 16 бода повеќе во однос на Манчестер Јунајтед и потребни им се уште 9 бода за да математички ја освојата титулата, односно уште шест кога ќе фрлите поглед на распоредот и другите варијанти.

Марк Хјуз е фаворит за Саутемптон

Стандард - 13.03.2018

Марк Хјуз е меѓу фаворитите за менаџер на Саутемптон, вели Скај Спорт. „Светците“ го отпуштија Маурисио Пелегрино вчера, откако тимот запиша само една победа во последните 17 натпревари и се еден бод над зоната за испаѓање.

Затоа „газат“ во Премиер лигата: Сити настапи со речиси најсилен состав, а клупата пак им „тежеше“ 250 милиони!

Спортклуб - 13.03.2018

Манчестер Сити синоќа кај Стоук славеше со 0:2 со головите на Давид Силва и така на осум натпревари пред крајот на првенството ја задржа предноста од дури 16 бода во однос на второпласираниот Манчестер Јунајтед.

Компани: Титула против Јунајтед? Таква можност се добива еднаш во животот

Дерби - 13.03.2018

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед прокнижија уште една победа во Премиер лигата и тоа на гостувањето кај Стоук каде славеа со 2-0 со головите на Давид Силва. Со ова клубот од „Итихад“ направи уште еден исчекор кон зацртана цел, па сега се отвара ...

На мечот со Стоук, Гвардиола имаше клупа вредна четврт-милијарда фунти!

Sport 1 - 13.03.2018

Ако некој се чуди како и зошто Манчестер сити е доминантен во Премиерлигата со 81 бод уште во март, можеби ќе појасни следниов податок. На вчерашниот натпревар против Стоук, кој „граѓаните“ го добија со 2-0, Пеп Гвардиола ги одбра најсилните во ...

Луксузот што го нема ниеден менаџер во Премиер лигата: Ете зашто Сити е на чекор до титулата

Спортклуб - 13.03.2018

Манчестер Сити синоќа го совлада Стоук со 2-0 и на осум кола пред крајот на Премиер лигата има 16 бода предност во однос на Јунајтед. Многумина се зачудени како Сити успеа целата сезона да ја одигра во ист ритам, без падови и по трофејот во Лига ...

„Шанса која ви се укажува еднаш во животот“ – еве како и кога Сити може да стане нов шампион на Англија

24Фудбал - 13.03.2018

Избраниците на Пеп Гвардиола ги делат само две победи и имаат можност на уникатен начин да станат шампиони на Англија односно со триумф над лутиот градски ривал Манчестер јунајтед „Граѓаните“ сигурно чекорат кон третата титула во Премиерлигата, ...

Тој е јунак на Манчестер сити, а дома животот му е кошмар!

Sport 1 - 13.03.2018

Манчестер сити дојде уште еден чекор поблиску до титулата со синоќешната победа над Стоук со 2-0, во која херој беше Давид Силва. Шпанецот игра една од најдобрите сезони во кариерата, а се соочува со пекол во приватниот живот.

Манчестер Сити ја прославува титулата на „Олд Трафорд“? Имаме поважни работи од тоа

Спортски - 13.03.2018

Фудбалерите на Манчестер Сити синоќа го совладаа Стоук во Премиер лигата со 2:0, а бидејќи по 30. коло имаат 16 бода повеќе од градскиот ривал Јунајтед, токму против „Црвените ѓаволи“ на 7. април би можеле да дојдат до титулата.

Нова тренерска смена во Премиер лигата!

Спортски - 13.03.2018

Раководството на Саутемптон одлучи да му врачи отказ на тренерот Маурицио Пелегрино. Тимот беше во серија на лоши резултати, а последниот пораз од Њукасл ја прели чашата, па клубот се одлучи за промена на кормиларот.

Пелегрино доби отказ од клупата на Саутемптон

24Фудбал - 13.03.2018

Аргентинскиот фудбалски стратег доби отказ по очајните изданија на неговиот доскорашен клуб. Саутемптон бележи катастрофални резултати изминатиов период, а на водечките луѓе на клубот очигледно им дојде преку глава, па „настрада“ аргентинскиот ...

Историска сезона во Премиер лигата: Сити ќе ги урне сите рекорди!?

Спортклуб - 13.03.2018

Вкупно три победи или две ако го победи Јунајтед на домашен терен му требаат на Манчестер Сити за да дојде до нова шампионска титула, прва под водство на Пеп Гвардиола. Но, освен трофејот, “граѓаните” имаат можност да се запиша во историјата на ...

Ќе ги урне ли Гвардиола сите премиерлигашки рекорди со Манчестер сити?

Sport 1 - 13.03.2018

Актуелниот премиерлигашки лидер Манчестер сити синоќа продолжи да маршира кон новата шампионска титула во Англија по победата над Стоук, но како тргнале избраниците на Пеп Гвардиола, до крајот на сезоната може да ги урнат сите можни рекорди во ...

Саутемптон го отпушти Пелегрино

А1 On - 13.03.2018

Раководството на премиерлигашот Саутемптон одлучи да го отпушти менаџерот Маурисио Пелегрино по серијата лоши резултати. Незадоволството кај управата и навивачите на клубот кулминира по поразот од Њукасл (3:0) претрпен викендот, а заедно со ...

Манчестер Сити има прилика да ја одигра најдобрата сезона во историјата на ПЛ

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Сити синоќа, во последниот натпревар од 30. коло во Премиер лигата гостуваше кај Стоук и запиша победа со резултат 0:2. На Граѓаните за нов триумф им беа доволни две одлични акции и два гола на најдобриот поединец на натпреварот Давид ...

Саутемптон му врачи отказ на менаџерот Пелегрино

Gol.mk - 13.03.2018

Премиерлигашот Саутемптон му врачи отказ на менаџерот Маурицио Пелегрино, два дена по поразот од Њукасл со 3-0. Заедно со Аргентинецот, заврши соработката и со неговите помошници Карлос Компањучи и Хаџиер Тамарит.

Саутемптон го „шутнаа“ Пелегрино

Макфакс - 12.03.2018

Саутемптон се раздели со својот менаџер Маурисио Пелегрино, откако аргентинскиот стратег не успеа да обезбеди подобра позиција во борбата за опстанок на клубот од југот на Англија. По 30 меча во ПЛ, Саутемптон се на 17.

Давид Силва ги „крена“ Сити до нова рутина во Стоук (видео)

Макфакс - 12.03.2018

Манчестер сити се на уште еден чекор поблиску до освојувањето на титулата од Премиер лигата, откако на гостувањето кај Стоук сити забележија лесна 0:2 победа, благодарение на одличната партија на Давид Силва, кој ги постигна двата гола за лидерите.

Манчестер Сити со нов чекор кон титулата во Премиер лигата

Стандард - 13.03.2018

Манчестер Сити не дозволи изненадување од претпоследниот на табелата Стоук и го порази со 2:0 како гостин во последниот натпревар од 30. коло на Премиер лигата. Давид Силва ги постигна двата гола за „граѓаните“, кои веќе имаат 81 поен и се само на 3 ...

Ерера: Би потпишал Сити да биде шампион, но само доколку…

Поглед - 13.03.2018

Шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, во интервју за британските таблоиди, даде една интересна констатација околу Манчестер Сити. Тој запрашан за тоа како му стојат работите со идниот шампион во Англија, односно ...

Ламберт: Пеп е најдобар! Газеше со Барса и Баерн, сега го прави со Сити

Локално - 12.03.2018

Пол Ламберт не е изненаден од успехот на неговиот колега, Пеп Гвардиола. Менаџерот на Стоук Сити, кој ќе се соочи со Манчестер Сити денес, објасни дека најсилниот квалитет на каталонецот е начинот на кој тој ги пренесува своите сфаќања за фудбалот ...

Компани: Титула против Јунајтед? Таква можност се добива еднаш во животот

Точка - 13.03.2018

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед прокнижија уште една победа во Премиер лигата и тоа на гостувањето кај Стоук каде славеа со 2-0 со головите на Давид Силва. Со ова клубот од „Итихад“ направи уште еден исчекор кон зацртана цел, па сега се отвара ...

Саутемптон го отпушти Пелегрино

Sport M - 13.03.2018

Раководството на премиерлигашот Саутемптон одлучи да го отпушти менаџерот Маурисио Пелегрино по серијата лоши резултати. Незадоволството кај управата и навивачите на клубот кулминира по поразот од Њукасл (3:0) претрпен викендот, а заедно со ...

Саутемптон му врачи отказ на менаџерот Пелегрино

БркајРабота - 13.03.2018

Премиерлигашот Саутемптон му даде отказ на менаџерот Маурицио Пелегрино, два дена по поразот од Њукасл со 3-0. Заедно со Аргентинецот, заврши соработката и со неговите помошници Карлос Компањучи и Хаџиер Тамарит.

Саутемптон го „шутнаа“ Пелегрино

Вечер - 12.03.2018

epa06394025 Southampton's manager Mauricio Pellegrino reacts during the English Premier League soccer match between Chelsea and Southampton at Stamford Bridge in London, Britain, 16 December 2017. EPA-EFE/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY.

Давид Силва ги „крена“ Сити до нова рутина во Стоук (видео)

Вечер - 12.03.2018

" alt= Манчестер сити се на уште еден чекор поблиску до освојувањето на титулата од Премиер лигата, откако на гостувањето кај Стоук сити забележија лесна 0:2 победа, благодарение на одличната партија на Давид Силва, кој ги постигна двата гола за ...