TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Кобна грешка на Рамадани, Рига вторпат ја стресе Шкендија

Gol.mk - 22.07.2021

Екипата на Шкендија е во големи проблеми на гостувањето кај Рига, затоа што има двојна негатива (2-0) на стартот на второто полувреме. Летонскиот тим ја удвои предноста по нова грешка на македонскиот првак во 52. минута.

Продолжува тажната европска приказна на Шкендија: Губи и со 2-0 од Рига (ВИДЕО)

Екипа - 22.07.2021

Продолжувајќи го разочарувачкото издание од првото квалификациско коло во Лигата на шампионите и елиминацијата од словенечка Мура, фудбалерите на Шкендија губат веќе и со 2-0 и на гостувањето против летонска Рига во второто квалификациско коло од ...

Шкендија со негатива по првото полувреме во Рига… (ВИДЕО)

Екипа - 22.07.2021

Шкендија има негатива од 0-1 по првото полувреме на гостувањето против Рига во Летонија на првиот натпревар од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига. Летонците дојдоа до предност со погодокот на Весли Ната уште во 13.

Полувреме: Шкендија губи со 0:1 во Рига!

SportMedia - 22.07.2021

Шкендија има негатива по првите 45.минути од мечот во Рига. Домашниот состав од Летонија со голот на Весли во 13. минута води со 1:0. Треба веднаш да се каже дека тетовци и не играат така лошо, имаа дури големи шанси за гол, но Ибраими еднаш и Ќака ...

Рига ја казни Шкендија од првата шанса 🎥

Спортски - 22.07.2021

Екипата на Рига прва стигна до предност против Шкендија од првата шанса која ја создаде. Домаќинот после еден корнер ја казни заспаноста во редовите на тетовскиот клуб. Голот за Шкендија го постигна Весли , асистент беше ...

ВИДЕО: Рига од првата шанса ја казни „заспаната“ Шкендија!

Gol.mk - 22.07.2021

Екипата на Рига има предност во натпреварот против Шкендија (1-0) кој се игра во Летонија во рамки на Конференциската лига на УЕФА. Домаќинот од првата сериозна шанса од прекин ја казни заспаната реакција на тетовчани.

Градски автобус се користи како трибина на мечот Рига – Шкендија (фото)

Спортманија - 22.07.2021

Македонскиот првак во овие моменти губи на гостувањето во Летонија Во дуелот меѓу Рига и македонскиот шампион Шкендија од квалификациите за Лигата на конференции, градски двокатен автобус се користи како трибина.

Рига – Шкендија, официјални состави: Ѓока со три промени од реваншот против Мура

Спортски - 22.07.2021

Шкендија денес гостува кај Рига во второто квалификациско коло од Конференциската Лига. Во однос на натпреварот против Мура кој Шкендија го загуби тренерот Ернест Ѓока направи три измени. Помеѓу стартерите не се Зејнулаи, Кривак и Игор, на нивно ...

СТАРТНИ СОСТАВИ: Шкендија со три измени на гости кај Рига

Gol.mk - 22.07.2021

Македонскиот првак Шкендија гостува кај Рига во следното квалификациско коло од Конференциската лига на УЕФА, а тренерот Ернест Ѓока реши да направи три измени во однос на претходниот меч против Мура .

Познат стартниот состав на Шкендија против Рига!

SportMedia - 22.07.2021

Ернест Ѓока, стратегот на Шкендија и официјално ги “отвори картите“ во пресрет на дуелот во Рига против истоимениот клуб, кој започнува во 19 часот. Тоа е првиот дуел од двомечот во 2.квалификациско коло во Конференциската лига.

Шкендија и Шкупи ги чека тежок испит: Имаат ли капацитет за да се дочека август во Европа?

Sport 1 - 22.07.2021

Двата најдобри македонски клубови од минатата сезона, шампионот Шкендија и вицепрвакот Шкупи, вечерва ќе тргнат во во вториот квалификациски филтер во најновото европско натпреварување, Конференциската лига во обид да ја продлолжат евроавантурата, ...

УЕФА Конференциска лига: Шкупи оди по изненадување, Шкендија по поправање на впечатокот

Слободен Печат - 22.07.2021

Преостанатите две македонски екипи во европските купови, Шкупи и Шкендија вечерва ги продолжуваат настапите во квалификациите за новоформираната УЕФА Конференциска лига. Екипата на Шкупи на Националната Арена „Тодор Проески“ вечерва од 20 часот во ...

Шкендија ги лечи раните во новото натпреварување

Gol.mk - 22.07.2021

Македонскиот фудбалски првак Шкендија беше „топовско месо“ за словенечка Мура и со болен пораз во двомеч се прости од Лигата на шампионите. Сè уште болат вкупно шесте гола во мрежата на „црвено-црните“, меѓутоа нема време за тага, затоа што ...

Шкендија вечерва во Рига ја стартува операцијата – 2,2 милиони евра!

SportMedia - 22.07.2021

Македонскиот шампион по дебаклот во 1.калификациско коло во Лигата на Шампионите, вечерва во Рига против истоимениот летонски тим, ќе го одигра првиот од двата меча во 2.квалификациско коло во Конференциската лига.

Шкендија гостува кај летонска Рига во Конференциската лига

Алфа - 22.07.2021

По експресната елиминација од словенечка Мура во Лигата на шампионите, македонскиот шампион Шкендија ќе се обиде да го поправи впечатокот во новоформираната Конференциска лига на УЕФА, и тоа во двомеч со летонска Рига.

Ѓока: Рига е шампион на Летонија, мора да бидеме внимателни

Спортски - 22.07.2021

Денес Шкендија го игра натпреварот против Рига во рамките од 2. Квалификациско коло од Конференциската лига. Тренерот Ернест Ѓока порача дека Шкендија мора да биде внимателна. „Рига е тим кој е шампион на Летонија и мораме да бидеме внимателни.

Португалски предизвик за Шкупи, Шкендија гостува во Латвија во Конференциската лига

OhridNews - 22.07.2021

Екипите на Шкендија и Шкупи, кои се единствени македонски претставници во Конференциска лига, денеска, ќе ги одиграат првите мечеви од втората рунда од квалификациите. Противник на Шкендија која отпадна од квалификациите за пласман во Лигата на ...

ФОТО: Шкендија сака во Летонија да ги реши сите дилеми, со победа против Рига за мирен реванш

Дриблинг - 22.07.2021

Рига и Шкендија вечерва од 19 часот го играат мечот од квалфикациите за Конференциската лига на УЕФА, изразит фаворит нема, но тетовчани сакаат на гостински терен да ги решат сите дилеми. Ова е дуел на два фудбалски шампиони кои се во ...

Алими пред Рига: Сè ќе се реши на реваншот во Скопје

Слободен Печат - 21.07.2021

После елиминацијата во првото квалификациско коло во Лигата на шампионите, екипата на Шкендија го продолжи меѓународниот настап летово во новоформираната Конференциска лига. В четврток од 19.00 часот во Летонија по македонско време ќе се игра првиот ...

Пред мечот во Рига: Во Шкендија прво сакаат да скокнат, па да кажат – оп!

Sport 1 - 21.07.2021

Фудбалерите на Шкендија утре ќе го одиграат првиот натпревар од Конференциската лига на гости кај Рига, откако двете екипи испаднаа уште на стартот од квалификациите за Лигата на шампионите (ЛШ).

Ѓока: Мораме да бидеме внимателни против Рига

Екипа - 21.07.2021

Шкендија утре ќе и гостува на летонска Рига во првиот натпревар од двомечот во 2. коло од новоформираната Конференциска лига на УЕФА. Тренерот на тетовци, Ернест Ѓока вели дека неговиот тим мора да биде внимателен на овој меч.

Шкендија против Рига во Конференциската лига за подобрување на впечатокот од ЛШ

Екипа - 22.07.2021

Шкендија, по разочарувачкиот настап и елиминацијата од словенечка Мура во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите, поправање на европскиот впечаток ќе бара во Конференциската лига.

Ѓока и Алими едногласни: Да си ја завршиме прво задачата во Рига...

Gol.mk - 21.07.2021

Шкендија испадна од Лигата на шампионите и се сели во Конференциската лига на УЕФА. Таму ривал на македонскиот првак ќе биде летонска Рига, која исто така играше во најелитното натпреварување, но испадна во првата рунда.

Арменд Алими: Шкендија може да го прегрми гостувањето во Рига, во Скопје ќе се одлучува победникот

Спортманија - 21.07.2021

Капитенот на тетовци очекува да се поправи впечатокот од несупехот против Мура и одлуката за патникот во третото квалификациско коло да падне во реваншот Арменд Алими очекува многу подобро издание на Шкендија против Рига и да се поправи впечатокот ...

Тетовци тренираа во Рига во пресрет на утрешниот меч!

SportMedia - 21.07.2021

Веднаш по пресот, фудбалерите на Шкендија вечерва го одработија и официјалниот тренинг во пресрет на утрешниот меч со Рига во квалификациите во Конференциската лига. Се тренираше на стадионот на Сконто во Рига.

Ѓока: Шкендија мора да биде внимателна!

SportMedia - 21.07.2021

Во пресрет на утрешниот дуел со Рига во Летонија, во меч од 2.квалификациско коло во Конференциската лига, стратегот на Шкендија, Ернест Ѓока и играчот за врска Арменд Алими на официјалниот прес ги дадоа своите коментари.

Шкендија го одработи официјалниот тренинг пред мечот со Рига (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 21.07.2021

Фудбалскиот шампион на Македонија, Шкендија го одработи официјалниот тренинг пред утрешниот меч против Рига во 2. коло од новоформираната Конференциска лига на УЕФА. Тетовци заминаа во Летонија на поправка по елиминацијата од Мура во квалификациите ...