TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Столтенберг: Војната во Украина може да стане војна меѓу Русија и НАТО

А1 On - 09.12.2022

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на воената алијанса, денеска предупреди дека борбите во Украина би можеле да излезат од контрола – и да станат војна меѓу Русија и НАТО. „Ако работите тргнат наопаку, може да тргнат ужасно наопаку“, рече тој.

Столтенберг: Се заканува голема војна меѓу Русија и НАТО

МКД - 09.12.2022

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на западниот воен пакт, денес предупреди дека борбите во Украина би можеле да избегаат од контрола и да станат „војна меѓу Русија и НАТО“. „Ако нештата тргнат во погрешна насока, би можело да тргнат во ужасно ...

Политико: Членството на Украина во НАТО е најголемо табу на Западот

МКД - 09.12.2022

Евентуалното членство на Украина во НАТО е тема за која многу официјални лица не сакаат ни да разговараат. Кога Киев во септември побара забрзан пристап кон Северноатлантската алијанса, НАТО јавно го повторуваше својот принцип на отворени врати за ...

Предупредување од НАТО: На Европа и се заканува голема војна

Вечер Прес - 09.12.2022

Генералниот секретат на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска предупреди дека борбите во Украина може да излезат од контрола и да настане војна меѓу Рисијаа и НАТО. „Ова е ужасна војна во Украина.

Тотална војна е возможна! Столтенберг: „Судирот во Украина би можел да прерасне во војна меѓу Русија и НАТО“

Точка - 09.12.2022

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска изразил загриженост дека руската војна во Украина би можела да излезе од контрола и да прерасне во војна меѓу Русија и тој воен сојуз. „Во Украина трае ужасна војна.

Војната во Украина може да прерасне во војна меѓу Русија и НАТО?

Фокус - 09.12.2022

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изрази загриженост дека конфликтите во Украина би можеле да излезат од контрола и да прераснат во војна меѓу Русија и НАТО. „Доколку работите тргнат наопаку, може да тргнат ужасно наопаку“, рече ...

Алармантно предупредување на Столтенберг: Војната во Украина може да излезе од контрола

Канал5 - 09.12.2022

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг предупреди дека војната во Украина „може да излезе од контрола, да се прелее во Европа и на тој начин да се претвори во војна меѓу Русија и НАТО“, пренесува АП.

Столтенберг: Војната во Украина може да стане вистинска војна меѓу Русија и Украина

Слободен Печат - 09.12.2022

Јенс Столтенберг , генералниот секретар на НАТО, предупреди дека борбите во Украина би можеле да излезат од контрола, а од тоа може да произлезе војна меѓу Русија и НАТО, објавија странските медиуми.

Војната во Украина може да прерасне во војна меѓу НАТО и Русија, рече Столтенберг

Глас на Америка - 09.12.2022

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изрази загриженост дека борбите во Украина би можеле да излезат од контрола и да станат војна меѓу Русија и НАТО. „Доколку работите тргнат наопаку, може да тргнат ужасно наопаку“, рече Столтенберг во ...

Столтенберг: Војната во Украина може да се претвори во војна меѓу Русија и НАТО

Локално - 09.12.2022

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изрази загриженост дека руската војна во Украина може да излезе од контрола и да се претвори во војна меѓу Русија и воената алијанса. „Во Украина има страшна војна.

Столтенберг со алармантно предупредување: Војната во Украина може да стане вистинска војна меѓу Русија и НАТО

Република - 09.12.2022

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, предупреди дека борбите во Украина би можеле да излезат од контрола, а од тоа може да произлезе војна меѓу Русија и НАТО, објавија странските медиуми.

СТОЛТЕНБЕРГ: Војната меѓу Русија и Украина може да прерасне во голема војна меѓу Русија и НАТО

Денешен - 09.12.2022

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, предупреди дека борбите во Украина би можеле да излезат од контрола, а од тоа може да произлезе војна меѓу Русија и НАТО, објавија странските медиуми.

Столтенберг: Руската војна во Украина може да излезе од контрола и да се претвори во војна меѓу Русија и алијансата

Телма - 09.12.2022

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изрази загриженост дека руската војна во Украина може да излезе од контрола и да се претвори во војна меѓу Русија и алијансата. „Во Украина има страшна војна.

Столтенберг: Војната во Украина може да се претвори во војна меѓу Русија и НАТО

Макфакс - 09.12.2022

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изрази загриженост дека руската војна во Украина може да излезе од контрола и да се претвори во војна меѓу Русија и на воената алијанса. „Во Украина има страшна војна.

Столтенберг со алармантно предупредување: Војната во Украина може да стане вистинска војна меѓу Русија и Украина

Lider - 09.12.2022

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, предупреди дека борбите во Украина би можеле да излезат од контрола, а од тоа може да произлезе војна меѓу Русија и НАТО, објавија странските медиуми.

Столтенберг: Војната во Украина може да се претвори во војна меѓу Русија и НАТО

Press24 - 09.12.2022

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изрази загриженост дека руската војна во Украина може да излезе од контрола и да се претвори во војна меѓу Русија и на воената алијанса. „Во Украина има страшна војна.

Столтенберг: Војната во Украина може да се претвори во војна меѓу Русија и НАТО

Centar - 09.12.2022

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изрази загриженост дека руската војна во Украина може да излезе од контрола и да се претвори во војна меѓу Русија и на воената алијанса. „Во Украина има страшна војна.