TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бејл е причината поради која Зидан си поднесе изненадувачка оставка?!

МКД - 11.10.2018

Медиумите од Шпанија имаат нова теорија за заминувањето на Зинедин Зидан од Реал Мадрид, Французинот се решил на еден ваков чекор откако Флорентино Перез го прекршил дадениот збор. Само неколку дена по големиот триумф во Киев и новата титула од ...

Бензема „удри“ по Ле Грет: Остави ме на мира!

Gol.mk - 11.10.2018

Францускиот напаѓач Карим Бензема испрати порака до претседателот на Фудбалската федерација на франција (ФФФ), Ноел Ле Грет и му порача повеќе да не му го споменува името и да го остави на мира.

Во Баерн сеопшти хаос, легендата на клубот пука по Хамес: Таков егоизам овде не, ова не е Мадрид!

Спортклуб - 11.10.2018

По лошиот старт на сезоната во Бундеслигата, во Баерн Минхен се почесто може да се слушнат критики за тренерот или за нивните фудбалери. Еден од последните звучни имиња кои упати критика, беше легндата на Баварците, Лотас Матеус, кој истакна дека ...

Проблемот на Зидан со Перез? „Ножичките“ на Бејл во финалето од ЛШ

Gol.mk - 11.10.2018

Голема прашина се подигна поради заминувањето на Зинедин Зидан од Реал Мадрид, поточно од факторите кои го натераа да се раздели со клубот и покрај сите успеси. Шпански „Ел Паис“ откри нова причина поради која Французинот ја напушти клупата на ...

Причината поради која Зидан си замина: Перез сметал дека Бејл е подобар од Роналдо!?

Спортклуб - 11.10.2018

Голема прашина се крена изминатово лето кога Зинедин Зидан одлучи да ја напушти клупата на Реал Мадрид веднаш откако ја освои третата последователна титула во Лигата на шампионите. Шпанскиот весник „Ел Паис“ откри дека една од причините е и Герет ...

Матеус: Хамес Родригез е многу себичен фудбалер

TopSport - 11.10.2018

Германската фудбалска легенда Лотар Матеус влезе во зачудувачки напад на колумбиската ѕвезда на Баерн Минхен, Хамес Родригез нарекувајќи го „себичен“ и без почит за никого по слабиот старт на Баварците.

Откриена е вистинската причина зошто Зидан го напушти Реал Мадрид

Sport 1 - 11.10.2018

Зинедин Зидан ја шокираше фудбалската јавност, откако ненадејно си поднесе оставка во Реал Мадрид само неколку недели откако стигна до третата титула во Лигата на шампионите по ред. Медиумите во Шпанија долго време шпекулираа со причините за ...

Шпанците со нова теорија: Кој е виновник за заминувањето на Зидан!?

СуперСпорт - 11.10.2018

Реал Мадрид игра катастрофално сезонава и во моментов се наоѓа на четврта позиција во Ла Лига. Навивачите не се задоволни од настапите на нивниот клуб, па сметаат дека не требало Зинедин Зидан да замине.

Зидан си заминал од Реал Мадрид поради неостварено ветување на Перез за Бејл?

24Фудбал - 11.10.2018

Угледен шпански весник тврди дека причината поради која Зидан се повлече од клупата на шпанскиот гигант најмногу лежи во Бејл, а се надоврзува на едно ветување на првиот човек на Кралевите поврзано токму со Велшанецот.

Зидан заминал од Реал поради Бејл

Дерби - 11.10.2018

Шпанските медиуми се уште не го забораваат заминувањето на Зинедин Зидан од Реал Мадрид, а сега „Ел Паис“ излезе со своја верзија за причините за овој неочекуван потег. Според овој медиум, причината бил Герет Бејл, односно одбивањето на Флорентино ...

Шпанците откриваат: Една од причините за заминување на Зидан е моментот од финалето во ЛШ

Спортски - 11.10.2018

Шпанците пишуваат пишуваат за нова причина, на тема – зошто Зидан го напушти Реал Мадрид. Голема прашина се крена минатото лето кога Зинедин Зидан одлучи да го напушти Реал Мадрид откако освои три титули во Лигата на шампионите.

Ништо од Зидан во Јунајтед – Французинот на радарот на друг клуб

Спортклуб - 11.10.2018

Челниците на Баерн Минхен сериозно размислуват за промена на тренерот Нико Ковач и во счучај тоа дадојде, прв кој ќе биде контактиран ќе биде Зинедин Зидан, тврди Билд. Доколку хрватскиот стручњак кој летово пристигна од Ајнтрахт Франкфурт добие ...

Првиот човек на францускиот фудбал зборуваше за Бензема, а напаѓачот му порача: Заборавете ме!

Спортски - 11.10.2018

Точно три години изминуваат од како напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема го одигра последниот натпревар за националниот тим. Тој и понатаму е во центарот на вниманието во медиумите во татковината поради скандалот кога Матија Валбуена го уценувал ...

Баерн го сакале Зидан за тренер

TopSport - 11.10.2018

Челниците на Баерн Минхен, сериозно размислувале да му врачат отказ на тренерот Нико Ковач, пишува „Билд“. Баерн лошо ја отвори новата сезона, а екипата на Ковач нема победа на последните четири натпревари.

Бензема заврши со настапите во репрезентативниот дрес

А1 On - 11.10.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема најверојатно веќе нема да игра за репрезентацијата на Франција, објави претседателот на тамошната федерација Ноел Ле Грат. Бензема последен пат за „триколорите“ настапи во 2015 година.

Кој е крив што Зидан го напушти Реал Мадрид?

Sport M - 11.10.2018

Реал Мадрид не ја отвори сезоната на најдобар можен начин и јасно е дека се наоѓаат во резултатската криза. Поддржувачите на кралскиот клуб веруваат дека Флорентино Перез не требаше да го пушти Зинедин Зидан да го напушти тимот на крајот од минатата ...

Познато зошто Зизу го напуштил Реал

Локално - 10.10.2018

Најуспешниот тренер во поновата историја на Реал Мадрид, Зинедин Зидан си заминал на крајот на минатата сезона поради непочитување на ветувања од страна на шефот Флорентино Перез, информира весникот „Ел Паис“.

Баерн го сакале Зидан за тренер

Макфакс - 11.10.2018

Челниците на Баерн Минхен, сериозно размислувале да му врачат отказ на тренерот Нико Ковач, пишува „Билд“. Баерн лошо ја отвори новата сезона, а екипата на Ковач нема победа на последните четири натпревари.

Бензема заврши со настапите во репрезентативниот дрес

Сител - 11.10.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема најверојатно веќе нема да игра за репрезентацијата на Франција, објави претседателот на тамошната федерација Ноел Ле Грат. Бензема последен пат за „триколорите“ настапи во 2015 година.

Баерн го сакале Зидан за тренер

Точка - 11.10.2018

Челниците на Баерн Минхен, сериозно размислувале да му врачат отказ на тренерот Нико Ковач, пишува „Билд“. Баерн лошо ја отвори новата сезона, а екипата на Ковач нема победа на последните четири натпревари.

Бензема заврши со настапите во репрезентативниот дрес

Стандард - 11.10.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема најверојатно веќе нема да игра за репрезентацијата на Франција, објави претседателот на тамошната федерација Ноел Ле Грат. Бензема последен пат за „триколорите“ настапи во 2015 година.

Зинедин Зидан во Баерн Минхен !?

ЗаЗабава - 11.10.2018

Баерн Минхен сериозно размислува да му врачат отказ на тренерот Нико Ковач, пишува Билд. Баерн лошо ја отвори новата сезона, а екипата на Ковач нема победа на последните четири натпревари.

Бензема заврши со настапите во репрезентативниот дрес

Канал5 - 11.10.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема најверојатно веќе нема да игра за репрезентацијата на Франција, објави претседателот на тамошната федерација Ноел Ле Грат. Бензема последен пат за „триколорите“ настапи во 2015 година.

Бензема заврши со настапите во репрезентативниот дрес

Либертас - 11.10.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема најверојатно веќе нема да игра за репрезентацијата на Франција, објави претседателот на тамошната федерација Ноел Ле Грат. Бензема последен пат за „триколорите“ настапи во 2015 година.

Бензема нема веќе да игра за Франција

24 Вести - 11.10.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема најверојатно веќе нема да игра за репрезентацијата на Франција, објави претседателот на тамошната федерација Ноел Ле Грат. Бензема последен пат за „триколорите“ настапи во 2015 година.

Бензема заврши со настапите во репрезентативниот дрес

Sport M - 11.10.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема најверојатно веќе нема да игра за репрезентацијата на Франција, објави претседателот на тамошната федерација Ноел Ле Грат. Бензема последен пат за „триколорите“ настапи во 2015 година.

Бензема кажа крај, нема да играм повеќе за...(фото)

MTM - 11.10.2018

Фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема изјави дека ги завршува своите настапи и заминува во пензија. Тој одлучи да стави крај на репрезентативната кариера со Франција. Бензема последен пат за „триколорите“ настапи во 2015 година.