TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Асанж ја изгуби жалбата за британската потерница за апсење

Стандард - 13.02.2018

Британскиот суд не го задоволи барањето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж да ја повлече потерницата за притвор. Таа беше издадена поради кршење на условите за негово ослободување со кауција, откако побара засолниште во 2012 година во ...

Асанж останува во еквадорската амбасада во Лондон

Глас на Америка - 13.02.2018

Основачот на Викиликс не успеа да издејствува откажување на британската потерница за негово апсење Основачот на Викиликс Џулијан Асанж, денеска загуби по барањето да се откаже британската потерница за негово апсење, потег за којшто се надеваше ќе го ...

Повторно одбиено барањето на Асанж за укинување на налогот за негово апсење

А1 On - 13.02.2018

По втор пат беше одбиени барањето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж за укинување на налогот за негово апсење од страна на британски судија. Адвокатите на Асанж тврдат дека повеќе не е во јавен интерес да се почитува налогот издаден во 2012 ...

Отфрлено новото барање на Асанж за укинување на налогот за апсење...

Н.Македонија - 13.02.2018

Отфрлено новото барање на Асанж за укинување на налогот за апсење Британски судија денеска по вторпат го отфрли барањето на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж за укинување на налогот за негово апсење.

Налогот за апсење на Асанж останува на сила

Слободен Печат - 13.02.2018

Британскиот суд одлучи дека налогот за апсење на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, останува на сила, што значи дека тој сепак останува во амбасадата на Еквадор. Неговите адвокати претходно сметаа дека апсењето на Асанж не е веќе предмет на јавен ...

Лондонскиот суд одлучува за Асанж

Нетпрес - 13.02.2018

Лондонскиот суд во вторникот ќе одлучува дали е во интерес на правдата продолжување на правниот процес на основачот на разобличувачкиот интернет ресурс WikiLeaks, Џулиан Асанж, бидејќи во 2012 година не го почитувал прописите за престој на условна ...

Лондонскиот суд денес одлучува дали ќе продолжи правно да го гони Џулијан Асанж

МКД - 13.02.2018

Лондонскиот суд денес ќе одлучи дали е во интерес на правдата продолжувањето на правната акција против основачот на Викиликс Џулијан Асанж бидејќи во 2012 не ги почитуваше правилата за престој на условна слобода.

Лондонскиот суд денеска одлучува за слободата на Џулијан Асанж

Макфакс - 13.02.2018

Судот во Лондон денеска треба да одлучи дали е во интерес на правдата да се поведе судска постапка против основачот на „Викиликс“ поради непочитување на одредбата за условна слобода во 2012-та година.

Налогот за апсење на Асанж останува на сила

Либертас - 13.02.2018

Неговите адвокати претходно сметаа дека апсењето на Асанж не е веќе предмет на јавен интерес, мислење што не го делеше судот во Британија. Доколку судот одлучеше дека налогот за апсење веќе не е во сила, тогаш Асанж ќе можеше да ја напушти ...

Лондонскиот суд денеска одлучува за слободата на Џулијан Асанж

Точка - 13.02.2018

Судот во Лондон денеска треба да одлучи дали е во интерес на правдата да се поведе судска постапка против основачот на „Викиликс“ поради непочитување на одредбата за условна слобода во 2012-та година.

Лондонскиот суд денес одлучува за слободата на Асанж

Телма - 13.02.2018

Судот во Лондон денес треба да одлучи дали е во интерес на правдата да се поведе судска постапка против основачот на „Викиликс“ поради непочитување на одредбата за условна слобода во 2012 година.

Лондонскиот суд денеска одлучува за слободата на Џулијан Асанж

24 Вести - 13.02.2018

Судот во Лондон денеска треба да одлучи дали е во интерес на правдата да се поведе судска постапка против основачот на „Викиликс“ поради непочитување на одредбата за условна слобода во 2012 година.

Лондонскиот суд денеска одлучува за слободата на Џулијан Асанж

Sky - 13.02.2018

Судот во Лондон денеска треба да одлучи дали е во интерес на правдата да се поведе судска постапка против основачот на „Викиликс“ поради непочитување на одредбата за условна слобода во 2012 година.