TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борис Џонсон открива: Путин ми се закани дека може да испрати проектил во В.Британија за една минута

ТВ21 - 30.01.2023

Поранешниот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон откри дека рускиот претседател Владимир Путин му се заканил со напад пред почетокот на конфилктот во Украина. Во февруари 2022 година, Џонсон и Путин телефонски разговарале, а тогашниот британски ...

„БОРИСЕ, НЕ САКАМ ДА ТЕ ПОВРАДАМ, АМА СО РАКЕТА ТОА ТРАЕ САМО МИНУТА“: Поранешниот британски премиер тврди дека Путин лично му се заканувал

Во Центар

Борис Џонсон: Путин лично ми се закани

Deutsche Welle

Путин му се заканил на поранешниот британски премиер Џонсон

Скопје1

Џонсон вели дека Путин му се заканил со ракетен напад

Нетпрес - 30.01.2023

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон вели дека рускиот претседател Владимир Путин му се заканил со ракетен напад во текот на телефонскиот разговор непосредно пред инвазијата во Украина.

Украина бара забрзана испорака на оружје, Џонсон тврди дека Путин му се заканувал со ракетен напад

Мета

Путин го исплаши Џонсон со ракетен напад

4NEWS

Џонсон изјави дека Путин, му се заканил пред почетокот на инвазијата на Украина

Канал5

Џонсон: Путин ми се закануваше со ракетен напад пред нападот на Украина

Кумановски м. - 30.01.2023

Поранешниот премиер на Велика Британија Борис Џонсон изјави дека рускиот претседател Владимир Путин му се заканил со ракетен напад за време на вонреден телефонски разговор пред рускиот напад врз Украина во февруари минатата година.

Џонсон: Путин ми се закани со ракетен напад пред нападите на Украина

Бизнис Вести

Џонсон: Путин ми се закани со ракетен напад пред нападите на Украина

24Инфо

Џонсон: Путин ми се закани со ракетен напад пред нападите на Украина

Опсервер

Џонсон: Путин ми се закани со ракетен напад пред нападите на Украина

Курир

ЏОНСОН: Путин по телефон ми се закануваше со ракетен напад уште пред да ја нападне Украина

Денешен

Џонсон: Путин ми се закани со ракетен напад пред нападите на Украина

Кајгана

Frontline CivilMedia Zoom Фокус Либертас