TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емери ЗБЕСНА па ги обвини Кралевите: Реал сака да не дестабилизира (ФОТО)

Спортски - 13.01.2018

Унаи Емери е лут на шпанските весници кои Нејмар веќе го продадоа во Реал Мадрид. Не можеше, а да не ги прокоментира наводите во шпанските медуми. „Играчите се паметни и искусни. Тие се слични.

Реал Мадрид имал пеколен план: Како „кралот“ пробал да го украде Меси од Барселона?

Sport 1 - 13.01.2018

Угледниот германски магазин „Дер Шпигел“ објави неверојатна приказна за најтрофејниот светски клуб Реал Мадрид, актуелен европски светски првак, кој во 2013 година се обидел да ѝ го украде најдобриот фудбалер на Барселона – Лионел Меси.

Барса му прави проблем на Интер поради Рафиња

Спортски - 13.01.2018

Челниците на Интер признаа дека преговараат со Барселона околу Рафиња, но дека се фрустрирани бидејќи каталонскиот клуб не сака да ја намали цената за овој фудбалер. Рафиња веќе повеќе од пола година е надвор од теренот поради повреда и сеуште не е ...

Договорот на Меси „тежи“ 417 милиони евра: Откриени сите детали -,плата, бонуси, премии…

Спортски - 13.01.2018

Лионел Меси повторно е во центарот на вниманието на светската фудбалска јавност, но не поради магиите на теренот, туку поради новата „бомба“ која ја активираше познатиот сајт „Football Leaks“. Меси сега е актуелен поради новиот договор со Барселона.

За четири години 400 милиони за Меси

Сител - 13.01.2018

Еден остров, половина држава или фудбалски клуб, толку многу може да заработи неверојатниот аргентинец до 2021 година. Меси во моментов има околу 50 милиони годишно, двојно од што заработува Кристијано Роналдо, пишува Марка.

Роналдо, може ли полошо? Ќе видиме денес!

СуперСпорт - 13.01.2018

Ако зборуваме за шампионатот, тогаш ова е најлоша сезона на Роналдо во кариерата. Откако пристигна во Реал во 2009 година и таа година кога стана стандарден во Јунајтед, тој во моментов навистина има очаен резултат, а тоа се само 4 голови за 1156 ...

Реал нудел 250 милиони за Меси во 2013 година

Шеталиште - 13.01.2018

Според германскиот „Дер шпигел“ и шпанскиот „Ел мундо“, Реал Мадрид во 2013 година биле подготвени да дадат неверојатни 250 милиони евра и да го донесат Лионел Меси на „Сантијаго Бернабеу“, пред да се откажат од идејата и да го донесат Герет Бејл од ...

Барселона ќе плати за затаените даноци на Меси

SportMedia - 13.01.2018

Челниците на Барселона решиле да ги платат сите долгови кои Лионел Меси ги има кон државата Шпанија. Петкратниот освојувач на „Златната топка“ призна дека е виновен за затајување на даноци и поради тоа беше условно осуден на 21 месец.

Потврдено: Реал Мадрид понудил 250 милиони за Меси!

Спортски - 13.01.2018

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси на крајот на минатата година конечно стави крај на шпекулациите и го продолжи договорот со каталонскиот клуб до 2021 година. Познато е дека претходно Манчестер Сити беше силно заинтересиран за неговиот ...

Агентот на Меси тврди: Реал Мадрид ни понуди 250 милиони евра!

Спортклуб - 13.01.2018

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси на крајот на минатата година се реши да го продолжи договорот со клубот според кој на „Камп Ноу“ ќе остане најмалку до 2021 година. Преговорите помеѓу Аргентинецот и Каталонците траеја со месеци, но на ...

Новиот договор на Лионел Меси ја чини Барселона 417 милиони евра

Sport 1 - 13.01.2018

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси во ноември минатата година го продолжи договорот со клубот до јуни 2021 година. Медиумите успеаа да дојдат до деталите од договорот на Аргентинецот, па ако ги погледнеме бројките, тие изгледаат ...

Барса ги платила скриените даноци на Меси!

Стандард - 13.01.2018

Раководството на Барселона ги исплатила долговите на Лионел Меси кои тој ги има кон државната каса, откако петкратниот освојувач на „Златната топка“ беше осуден за затајување данок, изјави авторитетниот германски медиум „Шпигел“.

Па дали е ова нормално: 500 милиони евра за Нејмар!?

СуперСпорт - 13.01.2018

„Меркато“ пренесува информација дека два тимови се подготвени да понудат неверојатна сума за Нејмар кој минатото лето премина во ПСЖ за 222 милиони евра. Споменатиот медиум пишува дека Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед се подготвени да понудат цело ...

„Реал во 2013 година сакаше да плати 250 милиони евра за Меси“

СуперСпорт - 13.01.2018

Меси минатата година одлучи да го продолжи договорот со Барселона и во тимот од Каталонија ќе остане до 2021 година. Шпанските медиуми откриваат дека во 2013 година Реал Мадрид се обидел да го донесе во своите редови Меси.

Меси со пријателски совет „Оди си од Барселона“

Sport M - 13.01.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, наводно, му кажал на Алеикс Видал дека треба да го напушти Камп Ноу овој месец, за да си ја врати кариерата на вистинскиот пат. Видал се приклучи на Барса од ривалите Севиља во летото 2015 година, но нивната ...

Перез навистина бил решен да ја шокира јавноста со трансфер на Лео Меси

Спортклуб - 12.01.2018

Реал Мадрид бил сериозен во намерите да го донесе Лео Меси во своите редови, а таква намера имале во 2013 година, кога за Аргентинецот „кралевите“ биле подготвени да платат четврт-милијарда евра.

Марка тврди, кампот на Нејмар им дал на Мадрид “сигнали“ за неговата “желба да игра на Сантијаго Бернабеу“

Sport M - 13.01.2018

Во извештајот во петокот, Марка тврди дека Реал Мадрид има договор за поранешниот играч на Барселона, Нејмар. Според весникот, кампот на Нејмар им дал на Мадрид “сигнали” за неговата “желба да игра на Сантијаго Бернабеу “.

Теорија на заговор или болна вистина за таткото на Меси: Во 2013. година, Лео „продаден“ на Реал за „валканиот веш“ и ...

Спортски - 12.01.2018

Реал Мадрид за малку ќе направел шок пред пет години, пишува Шпигл во денешноѕо издание. Угледниот германски весник, открива како Лео Меси во 2013. година бил на работ да ја напушти Барселона.

Роналдо: Нејмар направи чекор назад со трансферот во ПСЖ

Sport 1 - 12.01.2018

Легендарниот бразилски напаѓач, Роналдо, смета дека Нејмар погрешил кога ја напуштил Барселона. Трансферот на Нејмар во ПСЖ беше топ тема ширум фудбалската јавност, а истиот воедно е и рекорден со 222 милиони евра.

„Фудбал Ликс“ открива: Меси има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра!

24Фудбал - 12.01.2018

Медиапарт преку документи добиени од „Фудбал Ликс“ ги откри деталите од новиот договор на Лео Меси со Барселона, Аргентинецот има годишна бруто плата од преку 100 милиони евра По долги шпекулации за неговата иднина, Лео Меси стави потпис на нов ...

Астрономскиот договор на Меси поставува нови стандарди во историјата: Познато колку точно пари заработува Аргентинецот ...

Дерби - 12.01.2018

Лионел Меси пред ивесно време стави крај на сагата и стави потпис на нов договор со каталонскиот гигант Барселона, а иако каталонскиот гигант се обиде да ја сокрие содржината од истиот, светските медиуми веќе на големо проследија неколку интересни ...

„Фудбал Ликс“ открива: Годишната плата на Меси изнесува 104 милиони евра!

Спортклуб - 12.01.2018

Според документите на „Фудбал Ликс“ кумулативниот приход на Лионел Меси на годишно ниво во Барселона изнесува повеќе од 100 милиони евра бруто! Платата на Меси од 12 милиони евра во 2012. година се удвојуваше, па во 2014.

Шпигел открива: Реал во 2013 сакал да ги спои Роналдо и Меси, тропнал на вратата на Аргентинецот со 250 милиони!

24Фудбал - 12.01.2018

Шпигел објави детали од сензационалниот план на Реал Мадрид да ги спои двајцата најдобри фудбалери на денешницата, „Кралевите“ биле подготвени да ја активираат откупната клаузула на Лео Меси Германскиот весник, кој е дел од медиумите кои ги ...

НЕЈМАР ОД 500 МИЛИОНИ: Два клуба се спремни да ја платат таа сума!

Спортски - 12.01.2018

Француските медиуми пренесуваат дека два клуба се спремни да платат неверојатна сума за Нејмар, фудбалерот кој ова лето стана најскап во историјата и за 222 милиони евра се пресели во ПСЖ.

ВИДЕО: Пред 10 години Роналдо блесна во ПЛ и го запиша првиот „ѓаволски“ хет-трик!

Gol.mk - 12.01.2018

Еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалската игра, Кристијано Роналдо, уште долго ќе го памети денешниот ден. Португалскиот ас пред точно 10 години блесна на мечот против Њукасл Јунајтед и го постигна својот прв хет-трик како член на ...

Барса се препороди – 100 милиони евра за совршен крај на преодниот рок!

Спортклуб - 12.01.2018

Каталонците го одработуваат еден од најдобрите преодни рокови во историјата на клубот. Барселона пред само шест месеци се наоѓаше во бездна од која се чинеше дека нема излез, бидејќи клубот го напушти Нејмар, проектираната замена за Лео Меси.

Роналдо: Нејмар направи чекор наназад

Точка - 12.01.2018

Нејмар минатото лето се пресели од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, а за неговиот трансфер и натаму се зборува. Славниот Бразилец Роналдо кој што остави голема трага во европскиот фудбал, се осврна на својот сонародник Нејмар и ...

Емери за Нејмар: Знам кој сака немир во клубот

Стандард - 12.01.2018

Тренерот на ПСЖ, Унаи Емери, ги коментираше гласините за трансфер на ѕвездата на тимот, Нејмар во Реал Мадрид. Стратегот зборуваше и за скандалот во тимот, кој според медиумите го разделил тимот на групи. „Среќен сум со играчите кои ги имам.

„Луксуз е да се игра со најдобриот играч на сите времиња“

Точка - 12.01.2018

Барселона славеше со 5:0 над екипата на Селта во Кралскиот куп и со победата Каталонците се пласираа во четвртфиналето. Покрај Меси, синоќа одлична партија одигра и Жорди Алба. Тој два пати асистираше до Аргентинецот, а потоа и самиот се запиша во ...

Реал ќе даде 400 милиони евра за Нејмар

SportMedia - 12.01.2018

Европскиот првак Реал Мадрид не се откажува од идејата да го направи најскапиот трансфер во историјата на фудбалот. Според реномираниот весник „Марка“, шпанскиот гигант сака на „Сантијаго Бернабеу“ да го доведе доведе Нејмар од Пари Сен Жермен.

Роналдо немилосрден: ПСЖ е чекор назад за Нејмар

Спортклуб - 12.01.2018

Еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња, славниот Роналдо, во својата кариера промени голем број на клубови и со самото тоа точно знае што врвните играчи би требало да бираат кога ја бираат својата нова средина.

Вакво нешто на Меси НЕ му се случило 10 години!

Спортски - 12.01.2018

Лионел Меси со два погодоци во победата од 5:0 беше предводник на Барселона во реваншот од 1/16 финалето на шпанскиот куп. Покрај Меси одличен беше и Жорди Алба кој за прв пат во кариерата учествуваше во три погодоци на еден натпревар, со еден ...

Роналдо: Трансферот во ПСЖ за Нејмар беше чекор назад

Спортски - 12.01.2018

Интересно размислување на легендарниот Роналдо. Еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња Бразилецот Роналдо во својата кариера промени голем број клубови и веројатно добро знае што еден голем фудбалер треба да бира.

Феноменот: Нејмар направи чекор назад со ПСЖ

Стандард - 12.01.2018

Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Барселона и репрезентацијата на Бразил, Роналдо изрази мислење дека неговиот сонародник Нејмар направил грешка со трансферот од Барселона во Пари Сен Жермен. „Трансферот на Нејмар во ПСЖ е чекор назад за него.

„Марка“: Реал понуди 400 милиони евра за Нејмар!

Стандард - 12.01.2018

Европскиот клубски шампион Реал Мадрид не се откажал од идејата за привлекување на најскапиот играч во историјата, Нејмар. Според „Марка“, „кралскиот клуб“ е подготвен да го собори сегашниот рекорд за бразилската ѕвезда, кој во текот на летото ја ...

Асистенцијата на Меси до Алба за која сите зборуваат (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.01.2018

Нов магичен потег на првата ѕвезда на Барселона. Барселона синоќа ја совлада Селта пред своја публика со убедливи 5-0 во реванш мечот од осминафиналната рунда во Купот на Шпанија, со што избори место во четвртфиналето.

Меси како помлад објаснува како се дрибла еден на еден

Оff.net - 12.01.2018

Уште кога не бил толку познат и успешен или да речеме некаде на стартот на неговата ера, Лионел Меси одржал една лекција во која е професор, а тоа е играта еден на еден. На едноставен начин преку пракса, тој објаснува како да го измамиш чуварот на ...

Тотално лудило: Реал тргнува во акција со 400 милиони евра за Нејмар

Спортклуб - 12.01.2018

Актуелниот европски првак Реал Мадрид не се откажал од идејата да го донесе во своите редови најскапиот светски фудбалер Нејмар. Весникот Марка во своето денешно издание тврди дека не само што ќе постави нов светски рекорд, туку Реал за Нејмар ...

Договорот на Меси „тежи“ 417 милиони евра: Откриени сите детали -,плата, бонуси, премии…

Таратур - 13.01.2018

Лионел Меси повторно е во центарот на вниманието на светската фудбалска јавност, но не поради магиите на теренот, туку поради новата „бомба“ која ја активираше познатиот сајт „Football Leaks“. Меси сега е актуелен поради новиот договор со Барселона.

Валверде е навистина посебен: Го натера Меси да се соочи со ситуација каква нема доживеано цели 11 години! (Фото)

Дерби - 12.01.2018

Лионел Меси имаше уште едно страшно шоу во преубедливата победа која ја оствари Барселона против Селта Виго со 5:0, а наспроти пласманот во четвртфиналето во шпанскиот куп, двата гола и нестварната асистенција која ја забележа, Аргентинецот ги ...

Потсетување на младите денови: Меси не доживеал такво нешто од 2007 година

Спортклуб - 12.01.2018

Во реваншот од осминафиналето на Копа дел Реј, на Лионел Меси му се случи нешто што не доживеал повеќе од една деценија. Ернесто Валверде одлучи да го повлече од игра пред 60. минута (59.) иако Аргентинецот не беше повреден.

Абидал со појаснување за контроверзните коментари со кои крена многу прашина: Меси никогаш не...

24Фудбал - 11.01.2018

Ерик Абидал се огласи на социјалните мрежи откако вчера крена голема прашина и откри дека Лео Меси не сакал да го гледа во периодот кога боледувал од рак и побарал повеќе да не им испраќа видеа Лео Меси се најде на удар на фудбалската јавност и ...

ВИДЕО: Разликата е во класи - Барса СИ ПОИГРА со Селта за четвртфинале во Купот

Gol.mk - 11.01.2018

Фудбалерите на Барселона, во реванш-натпреварот од Купот на Кралот, на својот „Камп Ноу“ ја „прегазија“ Селта Виго со 4-0 (4-0) и со вкупни 5-1 обезбедија пласман во четвртфиналето. Валверде денешниот натпревар го започна со својот најсилен состав и ...

Роналдо испрати една искрена замерка до Нејмар од спортски аспект

Дерби - 11.01.2018

Легендарниот „Ил Феномено“, или многу попознат само како Роналдо во изминативе неколку дена е исклучително актуелен во родниот Бразил, а причина за тоа е ексклузивното интервју кое го направи со една друга бразилска легенда, незаборавниот Зико.

ВИДЕО: Барса ја распарчи Селта во реваншот: Петка на „Камп Ноу“, Меси и Алба имаа свое шоу

Спортклуб - 11.01.2018

Селта Виго одигра храбри 1:1 во првиот осминафинален меч од Купот на кралот против Барселона, но во реваншот им се случи фудбалска катастрофа. Барселона вечерва пред својата публика на „Камп Ноу“ ја спакува Селта Виго со 5:0 и се пласираше во ...

Шоу на Меси и Алба против Селта, три гола за помалку од половина час (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.01.2018

Лео Меси и Жорди Алба ја потопија Селта за помалку од половина час, дуото комбинираше за три гола во реваншот од Купот на Шпанија Селта се избори за 1-1 во првиот натпревар пред своите фанови, но избраниците на Унзуе доживеаја катастрофа на Камп Ноу.

Класата е вечна: Меси и дружината ја торпедираа Селта (ВИДЕО)

Спортски - 11.01.2018

Иван Ракитиќ го постигна последниот погодок за Барселона во торпедото над Селта во осминафиналето од Купот во Шпанија. Каталонците со 5:0 на домашен терен го потврдија пласманот во следната фаза по одиграните 1:1 во првиот меч.

Барселона не е Реал Мадрид: „Петарда“ за Селта на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.01.2018

Реал Мадрид минатата недела ремизираше 2-2 со Селта на „Балаидос“ во рамки на Ла Лига, но затоа Барселона го прегази овој тим во шпанскиот Куп. „Каталонците“ на „Камп Ноу“ славеа победа од 5-0 и со вкупни 6-1 се пласираа во четвртфиналето.

Нова магија на Аргентинецот: Меси за две минути даде два гола, па асистираше за третиот! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.01.2018

Фудбалерите на Барселона по само 15-тина минути од вечерашниот реван-меч со Селта ги решија дилемите околу пласманот во следната рунда од Купот на Кралот, откако нивниот најдобар фудбалер, Лео Меси, на магичен начин постигна два гола за две минути, ...

Барселона со петарда ги наплати долговите со Селта

SportMedia - 11.01.2018

Барселона во трет обид успеа да се справи со Селта, а по двете нерешени средби во кус рок, вечерва Каталонците славеа со 5:0 и со вкупен резултат од 6:1 се пласираа во четвртфиналето во Копа Дел Реј.