TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погледнете со кого Марија Шерифовиќ го прослави 35 роденден (ФОТО)

Слободен Печат - 14.11.2019

Марија Шерифовиќ денес го прослави својот 35-ти роденден , а честитките пристигнаа од сите страни. – Ви благодарам за честитките. Наполнив 35. Во мојата глава сум таман некаде на половина пат… Со првата половина сум задоволна, а со друга? Е, таа ќе ...

ПРИЛЕПЕН ФУСТАН И ГОЛИ НОЗЕ – Јелена Розга во Белград се појави како БОЖИЦА (ФОТО)

Слободен Печат - 14.11.2019

Пејачката Јелена Розга се појави во Белград , а мажите останаа подзинати кога ја здогледаа. Имено, пејачката настапуваше во Белград, а пред самиот настап се сретна со претставници на медиумите, па им позираше со насмевка на лицето .

Марија Шерифовиќ наполни 35 години, па откри што очекува во наредните 35!

Убавина и Здравје - 14.11.2019

Пејачката Марија Шерифовиќ наполни 35 години, а како што откри семејството и пријателите и приредија прекрасно изненадување. Пејачката на својот Инстаграм профил објави фотографија со своето куче каде носат роденденски ...

Неда Украден се „поткачи“ со Карлеуша: На препирањето му немаше крај, а Јелена превртуваше очи (фото)

Вистина.мк - 14.11.2019

Во претстојната емисија на „Sвездите на Гранд“, која ќе се емитува оваа сабота, ќе има сериозна вербална расправија помеѓу Неда Украден и Јелена Карлеуша, се вели во најавата. Имено, Неда беше ментор на гости, поради што таа имаше право да ги избере ...

Нова естрадна војна: Еве со која колешка се скара Јелена Карлеуша

Хитпортал - 13.11.2019

Јелена Карлеуша веќе неколку години е дел од жирито на познатото музичко шоу Ѕвездите на Гранд. Секоја година во ова натпреварувачко шоу се воведуваат одредени новитети, а во оваа сезона, освен познатото жири, гостува и по една музичка ѕвезда која ...

Беа потребни само 60 секунди Јелена Карлеуша да реши тешка модна задача (ФОТО)

Убавина и Здравје - 13.11.2019

Јелена Карлеуша (41) присуствуваше на промоцијата на колекцијата на познат моден бренд, а бидејќи беше опкружена со облека, од новинарите на „Телеграф.рс“ доби задача за 60 секунди да избере за себе комбинација од глава до петици.

Ја прашаа Марија Шерифовиќ дали би снимила дует со Јелена Карлеуша! Нејзиниот одговор ќе ве изненади! (ФОТО)

Слободен Печат - 13.11.2019

Секогаш се чека добра песна за дует, а добри песни во последно време има се помалку Српската ѕвезда Марија Шериофиќ во интервју за српскиот портал „Телеграф“ одговори во какви односи е со Џејла Рамовиќ , зборуваше за цифрите кои ги земаат српските ...

Еве што вели Марија Шерифовиќ на прашањето дали би снимила дует со Јелена Карлеуша

Вистина.мк - 13.11.2019

Познатата пејачка и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ во интервју за „Телеграф.рс“ зборуваше за нејзиниот настап за Нова година, за нејзиниот однос со Џејла Рамовиќ и дали би снимала дует со Јелена Карлеуша.

Карлеуша упати навреда до натпреварувачка: Ти си како теле во шарена врата, ти си едно „му“

Press24 - 12.11.2019

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Анѓела Танасковиќ која со изведбата на „Видовдан“ предизвика многу емоции зад сцената. Меѓутоа, членовите на жирито не беа задоволни од нејзината интерпретација, посебно Јелена Карлеуша која ...

Марија Шерифовиќ откри: Еве што вели на прашањето дали би снимила дует со Јелена Карлеуша

Скопје24 - 13.11.2019

Познатата пејачка и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ во интервју за „Телеграф.рс“ зборуваше за нејзиниот настап за Нова година, за нејзиниот однос со Џејла Рамовиќ и дали би снимала дует со Јелена Карлеуша.

Ја прашаа Шерифовиќ дали би снимила дует со Карлеуша, еве што одговори

Курир - 14.11.2019

Добро познато е дека Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша се добри пријателки. На прашањето дали би снимала дует со Јелена, Марија вели: -Мислам дека тоа може да биде интересно во некој момент, но не треба да се прашуваме ние затоа што секогаш се чека ...

Ја прашаа Шерифовиќ дали би снимила дует со Карлеуша, еве што одговори

Пулс24 - 14.11.2019

Добро познато е дека Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша се добри пријателки. На прашањето дали би снимала дует со Јелена, Марија вели: -Мислам дека тоа може да биде интересно во некој момент, но не треба да се прашуваме ние затоа што секогаш се чека ...