TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Очекуваме поддршка од соседите во преговорите за членство во ЕУ

Алсат-М - 16.09.2020

Преговорите за членство во ЕУ може да траат 5, 6 или 7 години, во зависност од резултатите што ќе ги покаже Северна Македонија, но и во зависност од фокусот на ЕУ кон ова прашање, рече премиерот Зоран Заев на форумот што се одржува во Атина.

Заев: Сите се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици, и заедно ќе ги надмимене со инвестирање во ...

ТВ21 - 16.09.2020

„Сите се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици, и заедно ќе ги надминеме, со поблиска соработка и со поголема солидарност. Затоа треба да продолжиме да инвестираме во добрососедски односи, да ги надминуваме отворените прашања со ...

Заев: Да му покажеме на светот дека секој договор, секое пријателство, секое ракување, носи бенефит за граѓаните

Опсервер - 16.09.2020

Атина, 16 септември 2020 () – Ќе се обидам да ги охрабрам лидерите од соседите, но и тука во Грција, лидерите од Владата, од Парламентот и претседателката на земјата, во Северна Македонија да видат добар партнер за иден развој, рече премиерот на ...

Заев на конференција на „Економист“ за Западен Балкан: Заедно се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици

Макфакс - 16.09.2020

Заедно се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици, и само заедно можеме да ги надминеме, со поблиска соработка и со поголема солидарност. Затоа треба да продолжиме да инвестираме во добрососедски односи, да ги надминуваме отворените ...

Заев на ФБ: Голем интерес од медиумите во Грција и од регионот за Северна Македонија

24Инфо - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев утринава на својот Фејсбук профил напиша дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Северна Македонија и за постизборниот период. Во статусот, Заев наведува дека за време на неговиот престој во Атина дал ...

Заев вели дека се изнадавал интервјуа во Атина

Фактор - 16.09.2020

Зоран Заев, премиерот на Македонија, на својот профил на Фејсбук информира дека најмалку пет пати бил интервјуиран откако од во Атина, предводејќи ја владината делегација на Конференцијата на „Економист“.

Заеднички ја исцртуваме стратегијата за да излеземе од кризата посилни и посплотени, изјави Заев од Атина

ММС - 16.09.2020

Во рамките на конференцијата организирана од еминентниот „Економист“ во Атина, премиерот Зоран Заев кој од вчера е во дводневна работна посета во главниот град на нашиот сосед, испрати обединувачка и охрабрувачка порака.

Заев: Со националните интереси на секоја земја, ги споделуваме и солидарноста и кохезијата

МКД - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Премиерот Зоран Заев се дружеше со Алексис Ципрас и Франсоа Оланд во Атина

еМагазин - 16.09.2020

Првиот работен ден на конференцијата на угледниот „Економист“ во Атина го завршуваме со заедничка констатација дека во критични времиња, предизвикани од пандемијата со Ковид-19, народите од Европа мора да бидат здружени во справувањето со заканата ...

Заев за грчките медиуми: Граѓаните во Македонија покажаa дека знаат да ги наградaт тешките политички одлуки кои ...

Магазин - 16.09.2020

Претставниците на медиумите од Грција и од регионот покажаа голем интерес за Република Македонија и за постизборниот период, за време на дводневната работна посета на Атина и учеството на конференцијата на „Економист“ на тема „Европа: Зајакнување на ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со КОВИД-19, народите од Европа мора да бидат здружени

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа ...

Заев: Народите од Европа мора да бидат здружени во справувањето со заканата на коронавирусот

Слободен Печат - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев со Оланд и Ципрас: Во критични времиња народите од Европа мора да бидат здружени

Независен - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со КОВИД-19 народите од Европа мора да бидат здружени

Press24 - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со КОВИД-19, народите од Европа мора да бидат здружени

24Инфо - 16.09.2020

– Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со КОВИД-19, народите од Европа мора да бидат здружени

Либертас - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со Ковид-19, народите од Европа мора да бидат здружени

А1 On - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со КОВИД-19, народите од Европа мора да бидат здружени

Канал5 - 16.09.2020

Премиерот Заев на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук ...

Заев: Во критични времиња на пандемија, народите од Европа мора да бидат здружени

Локално - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со КОВИД-19, народите од Европа мора да бидат здружени

iPortal - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со КОВИД-19, народите од Европа мора да бидат здружени

Нова ТВ - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

ЗАЕВ НА ВЕЧЕРА СО ЦИПРАС: Заедно сме тука за да станеме посилни и да го победиме Ковид-19

Денешен - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев од Атина: Заеднички ја исцртуваме стратегијата за да излеземе од кризата посилни и посплотени

Нетпрес - 16.09.2020

Во рамките на конференцијата организирана од еминентниот „Економист“ во Атина, премиерот Зоран Заев кој од вчера е во дводневна работна посета во главниот град на нашиот сосед, испрати обединувачка и охрабрувачка порака.

Заев во Атина на вечера со Ципрас

Република - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со КОВИД-19, народите од Европа мора да бидат здружени

CivilMedia - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев од Атина: Граѓаните знаат да ги наградат тешките политички одлуки

AKO - 16.09.2020

Претставниците на медиумите од Грција и од регионот покажаа голем интерес за С. Македонија и за постизборниот период, за време на дводневната работна посета на Атина и учеството на конференцијата на „Економист“ на тема „Европа: Зајакнување на ...

Заев на ФБ: Голем интерес од медиумите во Грција и од регионот за Македонија

Канал5 - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев утринава на својот Фејсбук профил напиша дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Македонија и за постизборниот период. Во статусот, Заев наведува дека за време на неговиот престој во Атина дал интервјуа ...

Заев на ФБ: Голем интерес од медиумите во Грција и од регионот за Северна Македонија

Либертас - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев утринава на својот Фејсбук профил напиша дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Северна Македонија и за постизборниот период. Во статусот, Заев наведува дека за време на неговиот престој во Атина дал ...

Заев за грчките медиуми: Граѓаните во Северна Македонија покажаa дека знаат да ги наградaт тешките политички одлуки кои ...

Локално - 16.09.2020

Медиумите од Грција и регионот покажаа голем интерес за дводневната посета на премиерот Зоран Заев на Атина каде ќе говори на конференцијата на „Економист“. -Претставниците на медиумите од Грција и од регионот покажаа голем интерес за Северна ...

Заев на ФБ: Голем интерес од медиумите во Грција и од регионот за Северна Македонија

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Премиерот Зоран Заев утринава на својот Фејсбук профил напиша дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Северна Македонија и за постизборниот период.

Заев: Медиумите од регионот покажаа голем интерес за Северна Македонија

Слободен Печат - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев утринава на својот Фејсбук профил напиша дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Северна Македонија и за постизборниот период. Во статусот, Заев наведува дека за време на неговиот престој во Атина дал ...

Заев на Фејсбук: Голем интерес од медиумите во Грција и од регионот за Северна Македонија

Press24 - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев утринава на својот Фејсбук профил напиша дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Македонија и за постизборниот период. Во статусот, Заев наведува дека за време на неговиот престој во Атина дал интервјуа ...

Грчките и медиумите во регионот со голем интерес за Македонија на конференцијата на „Економист“ во Атина

еМагазин - 16.09.2020

Претставниците на медиумите од Грција и од регионот покажаа голем интерес за Северна Македонија и за постизборниот период, за време на дводневната работна посета на Атина и учеството на конференцијата на „Економист“ на тема „Европа: Зајакнување на ...

ЗАЕВ ВО ГРЦИЈА: Граѓаните во С. Македонија знаат да ги наградат политичарите кои носат тешки политички одлуки кои ...

Денешен - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев утринава на својот Фејсбук профил напиша дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Македонија и за постизборниот период. Во статусот, Заев наведува дека за време на неговиот престој во Атина дал интервјуа ...

Заев од Атина: Граѓаните знаат да наградат за тешки политички одлуки

Независен - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев објави утринава дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Северна Македонија и за постизборниот период.За време на неговиот престој во Атина дал интервјуа за електронското издание на Си-ен-ен, за Топ Ченел ...

Заев на ФБ: Голем интерес од медиумите во Грција и од регионот за Северна Македонија

А1 On - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев утринава на својот Фејсбук профил напиша дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Северна Македонија и за постизборниот период. Во статусот, Заев наведува дека за време на неговиот престој во Атина дал ...

Заев дал пет интервјуа само во Грција

Вечер Прес - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев утринава на својот Фејсбук профил напиша дека медиумите од Грција и од регионот покажале голем интерес за Македонија и за постизборниот период. Во статусот, Заев наведува дека за време на неговиот престој во Атина дал интервјуа ...

Заев: Во критични времиња на пандемијата со КОВИД-19, народите од Европа мора да бидат здружени

MakPress - 16.09.2020

Премиерот Зоран Заев, кој од вчера престојува во работна посета на Атина, на својот профил на Фејсбук објави дека синоќа имал вечера со поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас и екс-претседателот на Франција, Франсоа Оланд, со кои се согласиле дека ...

Заев: Да му покажеме на светот дека секој договор, секое пријателство, секое ракување, носи бенефит за граѓаните

24Инфо - 16.09.2020

Ќе се обидам да ги охрабрам лидерите од соседите, но и тука во Грција, лидерите од Владата, од Парламентот и претседателката на земјата, во Северна Македонија да видат добар партнер за иден развој, рече премиерот на Северна Македонија Зоран Заев за ...

Заев: Да му покажеме на светот дека секој договор носи бенефит за граѓаните

24 Вести - 16.09.2020

Ќе се обидам да ги охрабрам лидерите од соседите, но и тука во Грција, лидерите од Владата, од Парламентот и претседателката на земјата, во Северна Македонија да видат добар партнер за иден развој, рече премиерот на Северна Македонија Зоран Заев за ...

Заев: Ова е исполнување на мојот сон

Независен - 16.09.2020

Се чувствувам како да е исполнување на мојот сон, да дојдам во Атина да разговарам за бизнис, да разговарам за соработка, да разговарам за споделување на искуства. Навистина сум многу среќен, бидејќи сето она што се случи минатите неколку години на ...

Заедно се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици

Н.Македонија - 16.09.2020

Заедно се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици, и само заедно можеме да ги надминеме, со поблиска соработка и со поголема солидарност. Затоа треба да продолжиме да инвестираме во добрососедски односи, да ги надминуваме отворените ...

Заев: Да му покажеме на светот дека секој договор, секое пријателство, секое ракување, носи бенефит за граѓаните

Либертас - 16.09.2020

Ќе се обидам да ги охрабрам лидерите од соседите, но и тука во Грција, лидерите од Владата, од Парламентот и претседателката на земјата, во Северна Македонија да видат добар партнер за иден развој, рече премиерот на Северна Македонија Зоран Заев за ...

Заев: Да му покажеме на светот дека секој договор, секое пријателство, секое ракување, носи бенефит за граѓаните

Press24 - 16.09.2020

Ќе се обидам да ги охрабрам лидерите од соседите, но и тука во Грција, лидерите од Владата, од Парламентот и претседателката на земјата, во Македонија да видат добар партнер за иден развој, рече премиерот на Македонија Зоран Заев за време на панел ...

(ВИДЕО) Заев: Да му покажеме на светот дека секој договор, секое пријателство, секое ракување, носи бенефит за ...

А1 On - 16.09.2020

Ќе се обидам да ги охрабрам лидерите од соседите, но и тука во Грција, лидерите од Владата, од Парламентот и претседателката на земјата, во Северна Македонија да видат добар партнер за иден развој, рече премиерот на Северна Македонија Зоран Заев за ...

Заев: Да му покажеме на остатокот од светот дека секој договор и пријателство носи бенефит за граѓаните

Слободен Печат - 16.09.2020

Ќе се обидам да ги охрабрам лидерите од соседите, но и тука во Грција, лидерите од Владата, од Парламентот и претседателката на земјата, во Северна Македонија да видат добар партнер за иден развој, рече премиерот на Северна Македонија Зоран Заев за ...

Заев: Да му покажеме на светот дека секој договор, секое пријателство, секое ракување, носи бенефит за граѓаните

Телма - 16.09.2020

Ќе се обидам да ги охрабрам лидерите од соседите, но и тука во Грција, лидерите од Владата, од Парламентот и претседателката на земјата, во Северна Македонија да видат добар партнер за иден развој, рече премиерот на Северна Македонија Зоран Заев за ...