TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Клиперси убедливи со Пејсерси, Јута победи среде Денвер!

Gol.mk - 18.01.2021

Лос Анџелес Клиперс одиграа убедлив натпревар и лесно славеа над Индијана Пејсерс со 129-96, за продолжување на серијата на четири победи во низа. Иако МекДермот беше најефикасен играч со 23 поени, а Сабонис беше најкорисен со „дабл-дабл“ и стигна ...

НБА: Портланд ја надигра Атланта

Сител - 17.01.2021

Портланд Трејл Блејзерс ја победи Атланта Хоукс со 112: 106.Лилард одигра уште еден одличен натпревар и со 36 поени, 7 скока и 7 асистенции беше лидер на Портланд во уште една победа. Што се однесува до самата игра, Блејзерси се мачеа доста.