TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карикатуристот Седо Перо го нацрта Канје Вест и го покани во Македонија

Expres - 25.09.2020

Инспириран од твитот на Канје Вест со иконата на Свети Климент Охридски, охридскиот карикатурист со уметничко име Седо Перо го нацрта американскиот рапер од светски глас и го покани во Македонија.

(Фото) Канје Вест објави икона од св. Климент Охридски на „Твитер“

Репортер - 25.09.2020

Американскиот рапер Канје Вест на својот твитер-профил денеска објави педесетина икони од православни светци, вклучувајќи ја и иконата од Св. Климент Охридски. На ниеден од неговите твитови нема коментар, ни објаснување зошто ги споделува иконите.

Кање Вест објави икона од Климент Охридски, со светците ги збуни фановите

Независен - 25.09.2020

САД – Американскиот рапер Кање Вест денеска на Твитер објави 40-тина икони од православни светци, вклучувајќи го и Климент Охридски. Без никакво објаснување, раперот одеднаш ги објави иконите на социјалната мрежа.

Кање Вест објави икона од Климент Охридски

Сакам да кажам - 25.09.2020

Американскиот рапер Кање Вест денеска на Твитер објави 40-тина икони од православни светци, вклучувајќи го и Климент Охридски. Без никакво објаснување, раперот одеднаш ги објави иконите на социјалната мрежа.

Канје Вест сподели икона од Свети Климент Охридски (ФОТО)

Слободен Печат - 25.09.2020

Контроверзниот рапер Канје Вест кој беше отфрлен од трката за претседател на САД поради одлуката на судот во Охајо, иако претходно одеше на вода сакајќи да се прикаже како Исус , со своето чудно однесување секојдневно ги шокира фановите.

Раперот Кање Вест објави икона од Свети Климент Охридски (ФОТО)

+инфо - 25.09.2020

Американскиот рапер Кање Вест, кој неодамна ја прифати православната вера, денеска ги изненади своите фанови на Твитер со тоа што објави икона од Свети Климент ...

Рапер објави икона од Св. Климент Охридски

Expres - 25.09.2020

Американскиот рапер Кање Вест, кој неодамна ја прифати православната вера, денеска ги изненади своите фанови на Твитер со тоа што објави икона од Свети Климент ...

Кање Вест објави фотографија од Климент Охридски

Курир - 25.09.2020

Американскиот рапер Кање Вест денеска на Твитер објави 40-тина икони од православни светци, вклучувајќи го и Климент Охридски. Без никакво објаснување, раперот одеднаш ги објави иконите на социјалната мрежа.

Кање Вест објави фотографија од Климент Охридски

Скопје24 - 25.09.2020

Американскиот рапер Кање Вест денеска на Твитер објави 40-тина икони од православни светци, вклучувајќи го и Климент Охридски. Без никакво објаснување, раперот одеднаш ги објави иконите на социјалната мрежа.