TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за очајна храна во штипската болница, директорот негира

24 Вести - 16.05.2018

Храната што ја јадат пациентите во штипската Клиничка болница ниту е доволна ниту е безбедна, тврдат од ВМРО ДПМНЕ. Тие на прес конференција обвинија дека компанијата што од пред два дена почна да носи храна за болните не ги исполнува ниту основните ...

ВМРО-ДПМНЕ: Очајна и оскудна храна во штипската болница - за менаџментот менито е составено во консултации

Сител - 16.05.2018

Мармалад и путер во минимални количини, спакувани во голема амбалажа, 5 денови во неделата за појадок ќе добиваат пациентите во штипската клиничка болница. Ова го обзнани ВМРО ДПМНЕ на денешната прес конференција и обвини дека најголемиот тендер во ...

Скандал во штипската Клиничка болница: Еве каква храна на пациентите им дава компанијата која доби тендер од 16.520.000 ...

Курир - 16.05.2018

Огромен скандал се случува во штипската Клиничка болница. Од понеделникот, храната во болницата ја доставува приватна компанија која го доби најголемиот тендер во Штип, во износ од 16.520.000 денари, истакна Љубе Здравков, советник во Советот на ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за скандал тежок 16,5 милиони денари во Штипската клиничка болница. Го средивме проблемот со ...

Либертас - 16.05.2018

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за скандал тежок 16,5 милиони денари во Штипската клиничка болница. Според нив, новата пакувана храна која од неодамна почна да се дели во болницата не ги задоволнува стандардите за квалитет и квантитет: Од понеделникот, храната ...

Каква храна добија болните во Штипската клиничка болница од тендерот вреден 16,5 милиони денари

Канал 77 - 16.05.2018

Веќе трет ден, храната во Штипската клиничка болницата ја доставува приватна компанија која го доби тендерот во износ од 16.520.000 денари. Наместо пациентите за појадок да добијат – леб, путер, мармалад, топено сирење, корнфлекс и стерилизирано ...