TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продадени на аукција 170 предмети на фронтменот на Продиџи за половина милион долари (ВИДЕО)

Канал5 - 09.11.2019

Облека , мебел и музички награди се најдоа на аукцијата на предмети што му припаѓале на покојниот фронтмен на групата Продиџи , Кит Флинт. Предметите достигнаа вредност од околу 450 000 долари , а аукцијатас е одржа по осум месеци од смртта на ...

Повеќе од 170 предмети на Кит Флинт продадени за 347 илјади фунти

Локално - 08.11.2019

Повеќе од 170 предмети биле продадени на аукцијата со цел да се подмират трошоците по смртта на пејачот во Есекс. Три МТВ награди од 1997 година се покажале како најскапи предмети, вредни 16.000 фунти, додека неговиот познат специјално дизајниран за ...

Предметите на пејачот на Продиџи продадени за 347 илјади фунти

iPortal - 08.11.2019

Повеќе од 170 предмети биле продадени на аукцијата со цел да се подмират трошоците по смртта на пејачот во Есекс. Три МТВ награди од 1997 година се покажале како најскапи предмети, вредни 16.000 фунти, додека неговиот познат специјално дизајниран за ...