TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот на Австралија Опен го прозва Ѓоковиќ: Правилата се јасни, одлуката е негова

Дерби - 25.11.2021

Новак Ѓоковиќ самостојно го доведе во прашање своето учество на Австралија Опен, откако на директно новинарско прашање по поразот од Зверев во полуфиналето во Торино, нагласи дека дополнително ќе донесе одлука за тоа дали ќе ја брани титулата во ...

Тајли: Ѓоковиќ не сака да ризикува да не игра во Мелбурн

Слободен Печат

Директорот на Австралија Опен: Ако Ѓоковиќ игра, тоа значи дека е вакциниран

Спортклуб

Директорот на Австралијан опен му испрати порака на Ѓоковиќ: Познати се условите за настап во Мелбурн!

СуперСпорт

Директорот на Австралија Опен со порака до Ѓоковиќ: Правилата се јасни

Спортски

Директорот на Австралија Опен го прозва Ѓоковиќ: Правилата се јасни, одлуката е негова

Точка

Ѓоковиќ изоставен во промотивното видео за Австралија Опен - очигледно нема да настапува

Точка

Скопје24

Бекер: Незамисливо е Ѓоковиќ да не настапи на Австралија опен

Република - 25.11.2021

Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста српскиот тенисер да не учествува на Австралија опен поради неговиот став за вакцинацијата против корона вирусот. изјави Бекер.

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Независен

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Опсервер

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Курир

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Zoom

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

MakPress

БЕКЕР: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен поради вакцината

Денешен

OhridNews Слободен Печат Во Центар Дерби Спортски Точка Скопје24 Дриблинг