TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Застреланиот Туша го нашол братот полицаец чие име се спомнува во структурата на фирмата која продава јаглен на ЕСМ и ...

Телма - 26.02.2024

Телото на застреланиот Зељќиф Туша кај Блаце го пронашол неговиот брат кој е полицаец. Насер Туша е чичко на притворениот Гани (осомничен за учество во убиствата во Шиша бар и на Халкидики), а е вработен во МВР, во интервентната полиција.

Крвна или криминална одмазда му пресуди на таткото на Гани Туша?

Фокус

Гангстерска војна: Потенцијална поврзаност меѓу убиството на Туша кај Блаце и пожарот во Кафулето „Барон“ – реванш меѓу скопските нарко картели?

Lider

Пред убиството на Туша било запалено кафулето “Барон” по кое името го носи една од скопските банди

Телма

Ново убиство поврзано со војната на двете скопски криминални групи

Телма

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

Press24

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

4NEWS

Курир Денешен +инфо Либертас

Крвна одмазда: Убиениот кај Блаце е татко на убиецот на Оки

Скопје1 - 26.02.2024

Убиството кај Блаце е поврзано со крвна одмазда и пресметката меѓу криминалните подземја во Скопје. “Скопје1” дознава дека убиениот е татко на осомничениот за убиството на Оки во Грција и Жила во Шиша бар. Убиениот се вика Зелќиф Туша, татко на Гани.

Вечерва убиство во Блаце

Press24

Познат идентитетот на убиениот маж: Неговиот син е во затвор за убиството на Оки?!

Курир

Убиство во скопско Блаце – убиен таткото на осомничениот за убиството на Оки?

Фокус

Убиство пред малку во околината на Скопје убиен татко на криминалец?

24Инфо

УБИСТВО ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Убиен татко на познат криминалец, дали станува збор за крвна одмазда?

Курир

Убиен е маж кај Блаце- неофицијално, неговиот син го убил Орхан Бајрами

Канал5

Република Press24 Во Центар МКД Сител 4NEWS Lider PressingTV