TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Херта сигурна во дербито со Унион Берлин

Нетпрес - 22.05.2020

Фудбалерите на Херта ја постигнаа втората убедлива победа по рестартирњето на германската Бундеслига, откако во берлинското дерби во 27-ти коло од првенството пред празните трибини на „Олимпискиот стадион“ го совладаа Унион Берлин со 4:0.

(ВИДЕО) Херта експлодираше, четири гола за 26 минути

Спортклуб - 22.05.2020

Херта блеска под водство на Бруно Лабадија. Екипата од Берлин по блескавото второ полувреме против Хофенхајм (0:3) одигра уште едно против градскиот ривал Унион, па се чини дека е на добар пат да ги надмине грижите околу опстанок во елитата.

Берлин мируваше 45 минути, па Херта го испрати Унион со четири „парчиња“ во мрежата (Видео)

Дерби - 22.05.2020

Новото коло во Бундеслигата започна со скромната петочна програма која ни донесе едно мало берлинско дерби, во кое здодевниот и неинвентивниот фудбал во првиот дел беше заменет со фуриозни 45 минути на домаќинот.

Херта е газда во Берлин – Унион распарчен на четири дела за едно полувреме (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.05.2020

Берлинска Херта има фантастичен рестарт на сезоната во која тргна да се спасува и вечерва во градското дерби со Унион Берлин славеше убедливо со 4-0, а херој на мечот е Босанецот Ведад Ибишевиќ кој за 60 секунди го размонтира локалниот ривал.

Херта гази по паузата – Унион Берлин декласиран со покер голови во второто полувреме

Спортманија - 22.05.2020

Неизвесноста во големото градско дерби траеше само едно полувреме, а потоа домаќините се разиграа и го нокаутираа ривалот со 4:0 Херта на убедлив начин го доби берлинското дерби со Унион и му се реваншира на ривалот за поразот од 1:2 во првиот дел ...

Херта со „покер“ за Унион го доби берлинското дерби (видео)

TopSport - 22.05.2020

Првиот меч од 27. коло во германската Бундеслига, единствената топ 5 лига која се врати во акција, се „разгоре“ во второто полувреме, за Херта со 4:0 да го „прегази“ малиот градски ривал Унион.

ВИДЕО: Ибишевиќ покажа класа, берлинското дерби за Херта

Gol.mk - 22.05.2020

Херта Берлин продолжи со добрите партии во Бундеслигата по продолжението на сезоната и во берлинското дерби го разби (4-0) градскиот ривал Унион Берлин . Првото полувреме не наговестуваше убедлива победа на домаќините, но фантастичниот втор дел и ...

Херта „фуриозно“ против Унион во „Дербито на Берлин“ (ВИДЕО)

Екипа - 22.05.2020

Херта го декласираше Унион во дербито на Берлин со 4-0, како увертира на 27. коло во германската Бундеслига. Херта беше подобар противник уште во првото полувреме, но не успеа да ги искористи шансите по што на пауза се замина со најнепопуларниот ...

ВИДЕО: Херта за десет минути го „збриша“ градскиот ривал Унион Берлин

Дриблинг - 22.05.2020

Во првиот меч од 27.коло во германската Бундес лига Херта славеше со убедливи 4-0 над Унион Берлин во градското дерби на Берлин. Интересно е тоа што сите голови беа постигнати во второто полувреме, во кое домаќините во период од 10.минути стекнаа ...

Херта го „збриша“ Унион во берлинското дерби (видео)

SportMedia - 22.05.2020

Екипата на Херта со 4:0 го совлада Унион во берлинското дерби од 27 коло во Бундес лигата. Сите голови паднаа во второто полувреме. „Сино-белите“ во период од 10 минути постигнаа три гола и ја отворија вратата кон победата.

Берлински блиц-криг на Херта – За 60 секунди го фрлија Унион во двоен нокдаун (Видео)

Спортманија - 22.05.2020

Ведат Ибишевиќ и Доди Лукебакио погодија во рок од една минута, а домаќините водат со 2:0 по еден час игра Херта набрзина успеа да го фрли во двоен нокдаун големиот градски ривал Унион Берлин и со голови за 60 секунди води со 2:0.

Одбрани зицер, а болките после тоа се незаборавни

Спортски - 22.05.2020

Гоманот на Унион Берлин, Рафал Гикиевич е јунак на својот тим во првото полувреме од натпреварот против градскиот ривал Херта. Голманот во 18. минута имаше фантастична одбрана после ударот на Доди Лукебакио и го спаси својот тим од резултатска ...

(ВИДЕО) Фати зицер, но болките потоа беа неподносливо големи

Спортклуб - 22.05.2020

Голманот на Унион Берлин, Рафаел Гикиевиц е јунак на својот тим по првото полувреме од мечот против градскиот ривал Херта. Чуварот на мрежата на гостите во 18. минута имаше одлична одбрана откако фати зицер.

Дуелот на Херта и Унион се пресели на улиците

Спортманија - 22.05.2020

Навивачите на Херта и Унион нема да може да бидат на стадион, но украсуваат сообраќајни знаци, автобуски постојки... Херта и Унион Берлин вечерва ќе го играат градското дерби од Бундеслигата и штета што нема да има публика бидејќи навивачите веќе ...

Бундеслигата продолжува вечерва со градско дерби

СуперСпорт - 22.05.2020

Натпреварот во Бундеслигата ќе продолжи со натпреварот Херта – Унион Берлин, кој ќе се игра од 20:30 часот. 27-то коло од Бундеслигата е пред нас, второто по враќањето по двомесечната пауза предизвикана од пандемијата на коронавирус, а берлинското ...

Херта со „покер“ за Унион го доби берлинското дерби (видео)

Макфакс - 22.05.2020

Првиот меч од 27. коло во германската Бундеслига, единствената топ 5 лига која се врати во акција, се „разгоре“ во второто полувреме, за Херта со 4:0 да го „прегази“ малиот градски ривал Унион.