TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сергеј Попов до Богоевски: Ти оставивме бело брашно, нема благодарност – извини ако сме ти го згрешиле “белото“

Скопје1 - 20.05.2019

Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест. Не сакаме да се вознемирува кога нема да му биде средено убаво она пола ...

ВМРО-ДПМНЕ: Павле Богоевски не се повлекува ниту од морални, ниту од здравствени причини

24Инфо - 20.05.2019

Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест. Не сакаме да се вознемирува кога нема да му биде средено убаво она пола ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Пред Собранието оставаме килограм квалитетно брашно за Павле да не се резили пред таксисти

Макфакс - 19.05.2019

Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат убаво, истакна денеска во изјава за медиумите, Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, кој симболично пред Собранието остави килограм ...

(Видео) Попов: Павле, отвори си пекара и хемиско чистење ако толку си по „бело”

24Инфо - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка. Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”. Лажат бе Павле што зборат по градов дека тоа „пола” била бела прашкаста материја што ...

Попов: Павле, отвори си пекара и хемиско чистење ако толку си по „бело”

Скопје1 - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка. Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”, изјави Сергеј Попов од ...

Еден килограм бел прашок пред Собрание за Богоевски од УМС на ВМРО-ДПМНЕ

PressingTV - 20.05.2019

„Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест. Не сакаме да се вознемирува кога нема да му биде средено убаво она ...

Револуцијата секогаш ги јаде своите деца

Слободен Печат - 18.05.2019

После ова Павле може само да си даде оставка и да го отстапи своето место на некој друг. Кариерата на Павле Богоевски е завршена. Во еден месец најпрвин вработувањето на својата девојка, па набавката на половина од нешто што треба убаво да му го ...

ВМРО-ДПМНЕ остави брашно пред Собрание за Павле Богоевски

Фокус - 19.05.2019

Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, денеска симболично пред Собранието остави килограм брашно, по аферата со објавување на телефонски разговор каде се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Оставаме кило брашно за Богоевски да не се резили пред таксисти

А1 On - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка, се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”, порачаа од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ.

Попов му подари бел прашок на Богоевски: Масло од канабис се купува во аптека, нека ти објаснат Вице и Зоран

Курир - 20.05.2019

Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини, вели Сергеј Попов, член на ИК на УМС на ВМРО-ДПМНЕ. -Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест.

Револуцијата секогаш ги јаде своите деца

+инфо - 18.05.2019

Муабетот ми е дека секогаш револуцијата ги јаде своите деца, па така и Шарената револуција веќе изеде тројца истакнати револуционери. Последниот во низата беше Павле Богоевски. Не може и не смее пратеници за кои има сомнеж дека користеле наркотици ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пред Собранието оставаме килограм квалитетно брашно за Павле да не се резили пред таксисти

Точка - 19.05.2019

Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат убаво, истакна денеска во изјава за медиумите, Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, кој симболично пред Собранието остави килограм ...

ФОТО: Кичевчани го потсетија Павле Богоевски на скандалот, ВМРО-ДПМНЕ чека одговорност од пратеникот и негова оставка

Курир - 19.05.2019

По скандалот кој овие денови ја тресе јавноста, младите од Кичево со порака до пратеникот Павле Богоевски, алудираа тој да си даде оставка од функцијата пратеник во Собранието. „Павле беше тука“ е една од пораките кои му ги испратија кичевчани на ...

(ВИДЕО) Попов: Павле извини ако го згрешивме „белото“, денес ти оставаме прашок

А1 On - 20.05.2019

„Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест. Не сакаме да се вознемирува кога нема да му биде средено убаво она ...

АРСОВСКИ:Шарената револуција изеде тројца истакнати револуционери, последниот е Павле Богоевски!

Магазин - 18.05.2019

После ова Павле може само да си даде оставка и да го отстапи своето место на некој друг. Кариерата на Павле Богоевски е завршена. Во еден месец најпрвин вработувањето на својата девојка, па набавката на половина од нешто што треба убаво да му го ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ остави брашно пред Собрание за Павле Богоевски

1tv - 19.05.2019

Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, денеска симболично пред Собранието остави килограм брашно, по аферата со објавување на телефонски разговор каде се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ му остави цело кило брашно пред Собранието на Павле Богоевски за да го потсети за оставката

Нетпрес - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка, ова денеска од пеед Собранието го истакна Сергеј Попов од ВМРО-ДПМНЕ. Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”.

ВМРО-ДПМНЕ бара Богоевски да се повлече – Павле еве ти бел прашак, но совеста нема да си ја испереш

Република - 20.05.2019

Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест. Не сакаме да се вознемирува кога нема да му биде средено убаво она пола ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ остави брашно пред Собрание за Павле Богоевски

Либертас - 19.05.2019

Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, денеска симболично пред Собранието остави килограм брашно, по аферата со објавување на телефонски разговор каде се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски.

Попов: Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка

MakPress - 19.05.2019

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка. Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”. Лажат бе Павле што зборат по градов дека тоа „пола” била бела прашкаста материја што ...

(Видео) Попов му остави прашок за перење на Богоевски: Имаш цел килограм, ама не е за преку нос

Макфакс - 20.05.2019

Павле Богоевски сѐ уште е пратеник и не сака да се повлече ниту од морални ниту од здравствени причини, а ние не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест, рече денеска во изјава пред Собранието, Сергеј Попов, член на Извршниот ...

ВМРО, килограм брашно за пратеникот Павле Богоевски

Алсат-М - 19.05.2019

ВМРО – ДПМНЕ пред Собранието остави еден килограм брашно за пратеникот Павле Богоевски. Опозицијата веќе една недела бара оставка од Богоевски, откако беше објавен разговор во кој се слуша како истакнатиот учесник во „Шарената револуција“ нарачува ...

ВМРО-ДПМНЕ остави брашно пред Собрание: Ова е за Павле, да не се резили да нарачува по телефон

ТВ21 - 19.05.2019

Членот на ИК на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Сергеј Попов, денеска пред Собранието даде изјава за медиумите, а потоа му остави еден килограм брашно, кое што истакна дека е наменето за Павле Богоевски, за да не се резили по телефон да бара „пола“.

Павле, нека не те местат таксистите дека наводно си нарачувал пола грам кокаин кога може си мислел и на прашак за ...

Опсервер - 20.05.2019

Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест. Не сакаме да се вознемирува кога нема да му биде средено убаво она пола ...

ВМРО-ДПМНЕ остави брашно за “шмркање„ пред Собрание за Павле Богоевски!

Магазин - 19.05.2019

Помина веќе цела една недела, а Павле Богоевски не си дава ocтaвка, ако си по друг бeл прашак, следниот пат ќе ти оставиме и за перење, ова денеска од пред Собранието го истакна Сергеј Попов од ВМРО-ДПМНЕ.

Сергеј Попов до Богоевски: Ти оставивме бело брашно ама нема благодарност - извини ако сме ти го згрешиле “белото“

Сител - 20.05.2019

Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест. Не сакаме да се вознемирува кога нема да му биде средено убаво она пола ...

(Видео) Попов му остави прашак за перење на Богоевски: Имаш цел килограм, ама не е за преку нос

24Инфо - 20.05.2019

Павле Богоевски сѐ уште е пратеник и не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини, а ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест, рече денеска во изјава пред Собранието, Сергеј Попов, член на ...

По брашното ВМРО-ДПМНЕ остави прашок за перење за Богоевски: Извини ако сме ти го згрешиле „белото”

Фокус - 20.05.2019

Вчера ти оставивме бело брашно ама нема благодарност од твоја страна. Извини ако сме ти го згрешиле “белото”, му порача денеска Сергеј Попов, член на ИК на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, на пратеникот Павле Богоевски.

Прашак за перење за Павле Богоевски пред Собрание !

Магазин - 20.05.2019

Павле Богоевски сѐ уште е пратеник и не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини, а ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест, рече денеска во изјава пред Собранието, Сергеј Попов, член на ...

Попов: Павле, нека не те местат дека си нарачувал кокаин, може си мислел и на прашак за перење

MakPress - 20.05.2019

Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест. Не сакаме да се вознемирува кога нема да му биде средено убаво она пола ...

Попов му остави прашак за перење на Богоевски: Имаш цел килограм, ама не е за преку нос

Точка - 20.05.2019

Павле Богоевски сѐ уште е пратеник и не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини, а ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки со поматена свест, рече денеска во изјава пред Собранието, Сергеј Попов, член на ...

УМС на ВМРО– ДПМНЕ: Богоевски да си поднесе оставка од морални но и здравствени причини

Алфа - 20.05.2019

Со пакетче прашок унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Собрание му порачаа на пратеникот павле богоевски да не нарачува забранети супстанци пред непознати луѓе, изјавија дека не се задоволни поради неговото неповлекување од функцијата ...