TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиство и подметнат пожар дел од војната на скопските банди

Сител - 27.02.2024

Обвинителството истражува поврзаност меѓу убиството во Блаце и запаленото кафуле во Чаир. Телото на застреланиот маж е на обдукција, а во пронаоѓање на потпалувачите на кафулето „Барон“, се проверуваат снимки од безбедносните камери.

Сопственикот на кафулето „Барон“ е во затвор и се слика со Тоте

Фокус

Нарко-кланови се прегрупираат, партиите се обвинуваат

Deutsche Welle

(ВИДЕО) Албанското подземје не мирува: Се појави снимка од палењето на кафулето „Барон“

Lider

Обвинителството проверува дали пожарот во кафулето „Барон“ и убиството кај Блаце се поврзани настани

Слободен Печат

Застреланиот Туша го нашол братот полицаец чие име се спомнува во структурата на фирмата која продава јаглен на ЕСМ и РЕК Битола

Телма

ПОЖАР ВО КАФУЛЕТО „БАРОН“ ВО ЧАИР, ДАЛИ Е ПОВРЗАН СО УБИСТВОТО ВО БЛАЦЕ? Синот на убиениот бил член на криминалната група со истото име

+инфо

Lider Телма Press24 4NEWS Курир Денешен Либертас Сител

Продолжува „војната“ на скопското подземје, а овој пат не се поштедија ниту семејствата

Канал5 - 27.02.2024

Продолжува „војната“ на скопското подземје, а овој пат не се поштедија ниту семејствата на членовите на клановите. Синоќа околу 18 часот во атарот на с. Блаце беше убиен 56 годинишниот Зелфик Туша, татко на Гани Туша, член на групата ...

Пресметка на криминални банди или крвна одмазда? - детали за вчерашното убиство кај Блаце

Скопје инфо

(Фото) Кој е Гани Туша, осомничениот за убиството на Оки, чиј татко е убиен

еМагазин

Продолжува пресметката на криминалните банди Барон и Дуќанџик

МКД

Убиен таткото на Гани Туша, осомничениот за убиството на Орхан Бајрами – Оки

еМагазин

Крвна или криминална одмазда му пресуди на таткото на Гани Туша?

Фокус

Убиен 56-годишен маж кај скопско Блаце, според медиуми злосторството е дел од пресметка меѓу криминални банди

360 степени

МКД Телма Скопје1 Република Либертас Пулс24 365 360 степени

„Кремот“ на криминалците се собира во кафе бар „Барон“ во Чаир

Република - 27.02.2024

Кафулето во Чаир е најчестото сврталиште на криминалните групи од Скопје. Нема кој не го знае овој популарен кафе бар отаде Вардар. но и се водат „деловни“ разговори. По ова кафуле името го добила и познатата криминална група која оперира по ...

Снимка од палењето на Барон – три лица со капуљачи ја обиваат вратата и го палат кафулето

Фокус

ВИДЕО: Како тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Телма

ВИДЕО: Тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот „Барон“ пред убиството на Туша

Press24

Пожарот во Барон бил подметнат – се истражува дали палењето е поврзано со убиството на таткото на Туша

Фокус

ТВ Телма објави ВИДЕО: Како тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Курир

ТВ Телма објави ВИДЕО: Тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Нетпрес

Мета Либертас +инфо Република Слободен Печат Денешен 24 Вести