TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија поразена од Австрија, за „коцкестите“ виси настапот на Мундијалот… (видео)

Екипа - 06.10.2017

Репрезентацијата на Србија ќе мора да бара шанса за пласман на СП 2018 во Русија во последното коло од Групата Д, откако загуби во еден од најважните свои дуели на гостувањето против Австрија со 3-2.

Хрватска и Србија ќе висат до “5 до 12“ за пласман на Мундијалот: „Коцкестите“ шокирани во 90+ (Видео)

Спортклуб - 06.10.2017

Хрватска вечерва во групата И максимално си ја закомплицира ситуацијата во квалификацискиот дел за Мундијалот во Русија идната година. Иако имаа минимално водство до самиот финиш, токму кога сите мислеа дека натпреварот ќе заврши како што очекуваат, ...