TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прво големо изненадување на Европското првенство, Словачка ја совлада Белгија (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.06.2024

Четвртиот ден на континенталниот собир во Германија го донесе првото големо изненадување, Словачка со минимални 1-0 ја совлада Белгија. Белгија не ја оправда фаворитската улога против Словачка, популарните „црвени ѓаволи“ не знаеја како да ги ...

Прво изненадување на ЕУРО 2024, Словачка подобра од фаворитот Белгија

Канал5

Шок за белгиските ѕвезди: Словачка првпат ја победи Белгија и им ја прекина серијата од 15 натпревари без пораз (Видео)

Спортманија

ЕУРО 2024: Словачка води против Белгија на полувреме (видео)

SportSport

Шранц ја шокира Белгија на стартот (Видео)

Спортманија

СТАРТНИ СОСТАВИ: Белгија со сите сили во напад на Словаците

Gol.mk

ОД 18:00 БЕЛГИЈА – СЛОВАЧКА Пристигнаа составите, Белгија се надева на победа на стартот на ЕП

ТВ21

МКД

Словачка приреди изненадување и ја победи Белгија, два гола поништени на Лукаку

Либертас - 17.06.2024

Словачка го приреди големото изненадување во групата „Е“ и успеа со минимални 1:0 да победи против фаворитот Белгија. Ова беше прв натпревар за двете селекции на нивниот старт на ЕП 2024. Единствениот гол на натпреварот беше постигнат во седмата ...

Белгија промашуваше, Словачка стигна до шокантен триумф (ВИДЕО)

МакФудбал

Словачка ја шокираше Белгија, поништени два гола на Лукаку (ВИДЕО)

Sport M

Словачка приреди изненадување и ја победи Белгија, поништени два гола на Лукаку

Курир

ЕУРО 2024: Словачка ја порази Белгија, два гола на Лукаку поништени

Денешен

Словачка приреди изненадување и ја победи Белгија, поништени два гола на Лукаку

Република

ПОНИШТЕНИ ДВА ГОЛА НА ЛУКАКУ Словачка ја победи Белгија во првото големо изненадување на ЕУРО 2024

+инфо

MakPress