TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фокус: Тајна фабрика за изработка на пасоши!?

24 Вести - 28.11.2014

Неделникот Фокус во денешниот број објавува фотографии и видео снимка на кои се гледа дека на непозната локација се прават македонски пасоши. Според текстот Фокус ја добил снимакта и фотографиите од анонимен граѓанин.

МВР со одговор на написот на ,,Фокус “

Канал5 - 28.11.2014

Македонските патни исправи од втората генерација, се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните елементи кои ги поседуваат за надминување на ризиците од потенцијална злоупотреба и фалсификат.

ВИДЕО: Тајна фабрика за „штанцање“ пасоши?

А1 On - 28.11.2014

На Youtube се појави видео-снимка на која се гледа дека во една соба буквално се произведуваат пасоши. Видеото е насловено „Тајна фабрика за производство на пасоши“. Неделникот „Фокус“ објави цела статија и алармира материјалот што тие го добиле од ...

„ФОКУС“ ОТКРИВА: Илегална фабрика за македонски пасоши!

Фактор - 28.11.2014

Видеоматеријал од 45 секунди и 14 фотографии кои покажуваат дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале македонски пасоши, доставил анонимен граѓанин до „Фокус“. Според неделникот, пасошите можеле да бидат употребени во изборни цели.

(Видео) Тајна фабрика за рачна изработка на пасоши!?

Фокус - 28.11.2014

„Фокус“ вчера ја достави снимката до Јавното обвинителство Анонимен граѓанин до „Фокус“ достави ексклузивен видеоматеријал и 14 фотографии од кои се гледа дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале пасоши кои можеле да бидат употребени за ...

ВИДЕО „Фокус“ алармира: Тајна фабрика за изработка на пасоши

+инфо - 28.11.2014

Неделникот „Фокус“ во новиот број објави фотографии и докази од видео снимка на кои се гледа дека на непозната локација се прават македонски пасоши. Се претпоставува дека материјалот е направен пред некој од последните избори, а на фотографиите се ...

ФОКУС ИЗЛЕЗЕ СО "БОМБА" ФОТОГРАФИИ: Откриена тајна фабрика за штанцање македонски пасоши?

Sky - 28.11.2014

Во новиот број на неделникот „Фокус“ ќе читате: ФАБРИКА ЗА ПАСОШИ Анонимен граѓанин до „Фокус“ достави ексклузивен видеоматеријал и 14 фотографии од кои се гледа дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале пасоши кои можеле да бидат ...

МВР бара „Фокус“ да ги покаже доказите за фабриката за пасоши

+инфо - 28.11.2014

МВР се надева дека „алармирањето“ на „Фокус“ не е по нечиј налог, туку дека навистина постојат докази и сомненија дека некој фалсификувал и злоупотребувал македонска патна исправа, пишува во реакцијата на МВР откако неделникот откри дека во стан ...

(ВИДЕО) Фокус: Илегална фабрика за македонски пасоши!

Бриф - 28.11.2014

Видеоматеријал од 45 секунди и 14 фотографии кои покажуваат дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале македонски пасоши, доставил анонимен граѓанин до „Фокус“. Според неделникот, пасошите можеле да бидат употребени во изборни цели.

Тајна фабрика за рачна изработка на пасоши!?

Канал 77 - 28.11.2014

Анонимен граѓанин до „Фокус“ достави ексклузивен видеоматеријал и 14 фотографии од кои се гледа дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале пасоши кои можеле да бидат употребени за изборни цели.

Фокус: Тајна фабрика за изработка на пасоши

Р.С.Европа - 28.11.2014

Неделникот „Фокус“ во новиот број објави фотографии и видео снимка од непозната локација на која се правеле македонски пасоши. „Фокус“ информира дека вчера ја доставил снимката до Јавното обвинителство.

Неделникот "Фокус" алармира: Тајна фабрика за изработка на пасоши?!

Нова ТВ - 28.11.2014

Во новиот број на неделникот „Фокус“ ќе читате: ФАБРИКА ЗА ПАСОШИ Анонимен граѓанин до „Фокус“ достави ексклузивен видеоматеријал и 14 фотографии од кои се гледа дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале пасоши кои можеле да бидат ...

Реакција од МВР: „Фокус“ да ги приложи доказите за да се оттргнат сите дилеми за измислени обвинувања

Курир - 28.11.2014

Македонските патни исправи од втората генерација, се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните елементи кои ги поседуваат за надминување на ризиците од потенцијална злоупотреба и фалсификат, стои во реакцијата на МВР по пишувањата на ...

Фокус објави анонимна снимка од ”фабрика” за фалсификување пасоши (видео)

Кумановски м. - 28.11.2014

Македонскиот политички магазин ”Фокус” денес на својата официјална интернет страна објави видео материјал и галерија добавена од анонимен граѓанин до нивната редакција, која нуди видеоматеријал и 14 фотографии од кои се гледа дека во приватен стан ...

Во стан или куќа се изработувале стотици пасоши (ВИДЕО)

МКД - 28.11.2014

Јавното обвинителство веќе ги добило сите материјали кои денеска неделникот „Фокус" ги објави за тоа како во некој стан, на непозната локација се изработувале македонски пасоши. Се претпоставува дека материјалот (фотографии и видео снимка) е ...

МВР: Македонските пасоши се меѓу најтешките за фалсификување во Европа

А1 On - 28.11.2014

Македонските патни исправи од втората генерација, се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните елементи кои ги поседуваат за надминување на ризиците од потенцијална злоупотреба и фалсификат.

Видео: Фокус открива - тајна фабрика за рачна изработка на пасоши!?

Sky - 28.11.2014

Анонимен граѓанин до „Фокус“ достави ексклузивен видеоматеријал и 14 фотографии од кои се гледа дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале пасоши кои можеле да бидат употребени за изборни цели, објавува денеска неделникот "Фокус" .

(Видео/фото) Фокус: Тајна фабрика за правење македонски пасоши?!

еМагазин - 28.11.2014

Неделникот „Фокус“ во новиот број објави фотографии и докази од видео снимка на кои се гледа дека на непозната локација се прават македонски пасоши. „Фокус“ вчера ја доставил снимката до Јавното обвинителство.

МВР се надева дека „алармирањето“ на „Фокус“ за тајната фабрика за пасоши не е по нечиј налог

Фокус - 28.11.2014

„Фокус“ утринава објави, меѓутоа повторува дека снимката од можната фабрика за фалсификат-пасоши уште вчера ја доставивме до Јавното обвинителство Македонските патни исправи од втората генерација, се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните ...

(ВИДЕО) „Фокус“: Тајна фабрика за рачна изработка на пасоши?!

Нова ТВ - 28.11.2014

Анонимен граѓанин до „Фокус“ доставил ексклузивен видеоматеријал и 14 фотографии од кои се гледа дека во приватен стан или куќа, рачно се изработувале пасоши кои можеле да бидат употребени за изборни цели.

Во стан или куќа се изработувале стотици пасоши (ВИДЕО)

Тера - 28.11.2014

Јавното обвинителство веќе ги добило сите материјали кои денеска неделникот „Фокус" ги објави за тоа како во некој стан, на непозната локација се изработувале македонски пасоши. Се претпоставува дека материјалот (фотографии и видео снимка) е ...

МВР: Нема пријави за злоупотреби на патни исправи

Фактор - 28.11.2014

Македонските патни исправи од втората генерација, се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните елементи кои ги поседуваат за надминување на ризиците од потенцијална злоупотреба и фалсификат.

МВР: „Фокус“ да ги приложи доказите за пасошите за да се оттргнат сите дилеми

Нова ТВ - 28.11.2014

По денешното видео објавено од „Фокус“ на кое се гледа рачна изработка на патни исправи - материјал кој покрена реакција во јавноста, Министерството за внатрешни работи издаде соопштение во кое се вели досега во Македонија немало никаков проблем во ...

МВР: „Фокус“ да ги приложи доказите за пасошите за да се оттргнат сите дилеми

Sky - 28.11.2014

По денешното видео објавено од „Фокус“ на кое се гледа рачна изработка на патни исправи - материјал кој покрена реакција во јавноста, Министерството за внатрешни работи издаде соопштение во кое се вели досега во Македонија немало никаков проблем во ...

МВР: Пасошите се заштитени од злоупотреба и фалсификат

Макфакс - 28.11.2014

Македонските патни исправи од втората генерација, се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните елементи кои ги поседуваат за надминување на ризиците од потенцијална злоупотреба и фалсификат.

МВР: Македонските пасоши се меѓу најтешките за фалсификување во Европа

еМагазин - 28.11.2014

Министерството за внатрешни работи реагираше на сторијата на Фокус. Од таму велат дека македонските патни исправи од втората генерација, се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните елементи кои ги поседуваат за надминување на ризиците од ...

МВР: Пасошите се заштитени од злоупотреба и фалсификат

Тера - 28.11.2014

Македонските патни исправи од втората генерација, се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните елементи кои ги поседуваат за надминување на ризиците од потенцијална злоупотреба и фалсификат.

МВР: Пасошите се заштитени од злоупотреба и фалсификат

Кајгана - 28.11.2014

Македонските патни исправи од втората генерација се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните елементи кои ги поседуваат за надминување на ризиците од потенцијална злоупотреба и фалсификат.

МВР: Нема пријави за злоупотреби на патни исправи

МКД - 28.11.2014

Македонските патни исправи од втората генерација, се меѓу водечките во Европа во однос на заштитните елементи кои ги поседуваат за надминување на ризиците од потенцијална злоупотреба и фалсификат, соопшти МВР по денеска објавената афера за наводното ...