TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Змиско око: четири ослободителни и 42 условни казни

Телма - 21.02.2020

Четири ослободителни, и 42 условни казни пресуди кривичниот суд на обвинетите во Змиско око. Од кривичен велат дека се следеле напатствијата на апелација, која два пати ја укинува пресудата, и ја враќа на повоторно судење.

Четири ослободителни и четириесетина условни казни за обвинетите во „Змиско око”

24 Вести - 21.02.2020

По 13 години низ судските лавиринти - денска уште една пресуда за случајот „Змиско око“. Изречени се четири ослободителни и четериесет условни казни затвор за обвинетите. Дел од нив незадоволни, најавија дека правда ќе ја бараат во судот за човекови ...

Трета пресуда за „Змиско око“: Четири ослободителни и 42 условни казни за обвинетите

360 степени - 21.02.2020

Претставувајќи ја како една од најмасовните акции, на крајот на 2007 година МВР започна со апсења во случајот „Змиско око“, а денеска, по 13 години, по третпат беше соопштена првостепена пресуда за 46 лица во Основниот кривичен суд во Скопје.

ВИДЕО: Четворица ослободени, за останатите условни казни за деценискиот предмет „Змиско око“

А1 On - 21.02.2020

По 13 години низ судските лавиринти, денеска падна првостепената пресуда за веќе историскиот случај „Змиско око“. Претходно, во два наврати Кривичниот суд донесе пресуди, но Апелациониот суд ги укинуваше, по што судењето по трет пат почна од почеток.

Кривичниот суд ја објави пресудата за „Змиско око“

+инфо - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Змиско око“ против 46 обвинети и седум обвинети кои се судат во раздвоени постапки. „При одлучувањето, како што беше и кажано при објавата, судот ги ...

Трета пресуда за „Змиско око“

Телма - 21.02.2020

Условни затворски казни пресуди Кривичниот суд денеска за случајот „Змиско Око“. Четворица вработени во патарината ги ослободи од обвинение за злоупотреба на службената положба. Судењето кое трае со години повторно ќе оди пред Апелациониот суд ...

Четири ослободителни и четириесетина условни казни за обвинетите во “Змиско око”

Фокус - 21.02.2020

Само четири ослободителни и четириесетина условни казни затвор за обвинетите во случајот “Змиско око”. Оваа е пресудата која денеска ја изрече судијата Владимир Туфегџиќ во Кривичниот суд.

Донесени 4 ослободителни и четириесетина условни пресуди за ,,Змиско око“

Канал5 - 21.02.2020

Донесена третата пресуда за случајот ,,Змиско око“ . Се пресудија четири ослободителни и четириесетина условни пресуди. Процесот кој датира од пред тринаесет години неколку обвинети не го преживеаа, а дел од оние кои денес ги слушнаа пресудите ...

Четворица ослободени во случајот „Змиско око“

CivilMedia - 21.02.2020

Кривичниот суд денеска за случајот „Змиско Око“ за четворица вработени во патарината донесе ослободителна пресуда од обвинение за злоупотреба на службената положба, а на останатите им пресуди условни затворски казни.

Кривичниот суд ја објави пресудата за „Змиско око“

Опсервер - 21.02.2020

– Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 38/16 во јавноста познат како „Змиско око“ против 46 обвинети и седум обвинети кои се судат во раздвоени постапки.

Кривичниот суд ја објави пресудата за „Змиско око“

Курир - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 38/16 во јавноста познат како „Змиско око“ против 46 обвинети и седум обвинети кои се судат во раздвоени постапки.

Кривичниот суд ја објави пресудата за „Змиско око“

Локално - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 38/16 во јавноста познат како „Змиско око“ против 46 обвинети и седум обвинети кои се судат во раздвоени постапки.

Кривичниот суд ја објави пресудата за „Змиско око“

Либертас - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 38/16 во јавноста познат како „Змиско око“ против 46 обвинети и седум обвинети кои се судат во раздвоени постапки.

Трета пресуда за „Змиско око“

Press24 - 21.02.2020

Условни затворски казни пресуди Кривичниот суд денеска за случајот „Змиско Око“, пренесува „Телма„. Четворица вработени во патарината ги ослободи од обвинение за злоупотреба на службената положба.

При објавување на пресуда за „Змиско око“ фрчеа навреди кон судиите

Слободен Печат - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје, денеска ја објави пресудата за предметот „Змиско око“ во кој обвинети беа 46 лица, а на седуммина обвинети им се судеше во одвоени постапки. При одлучувањето, како што беше и кажано при објавата, судот ги изведе ...

(Видео) Падна пресуда за „Змиско око“ – четворица вработени на патарините починале за време на историското судење

Макфакс - 21.02.2020

По 13 години низ судските лавиринти, денеска падна првостепената пресуда за веќе историскиот случај „Змиско око“. Претходно, во два наврати Кривичниот суд донесе пресуди, но Апелациониот суд ги укинуваше, по што судењето по трет пат почна од почеток.

Кривичниот суд ја објави пресудата за „Змиско око“

Сител - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 38/16 во јавноста познат како „Змиско око“ против 46 обвинети и седум обвинети кои се судат во раздвоени постапки.

Падна пресуда за „Змиско око“ – четворица вработени на патарините починале за време на историското судење

Н.Македонија - 21.02.2020

По 13 години низ судските лавиринти, денеска падна првостепената пресуда за веќе историскиот случај „Змиско око“. Претходно, во два наврати Кривичниот суд донесе пресуди, но Апелациониот суд ги укинуваше, по што судењето по трет пат почна од почеток.

Четворица ослободени во случајот „Змиско око“, кој се води 13 години, за останатите условни казни

еМагазин - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Змиско око“ против 46 обвинети и седум обвинети кои се судат во раздвоени постапки. „При одлучувањето, како што беше и кажано при објавата, судот ги ...

Објавена пресудата за „Змиско око“: Застари обвинението за „Злосторничко здружување“, изречени условни казни

MakPress - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 38/16 во јавноста познат како „Змиско око“ против 46 обвинети и седум обвинети кои се судат во раздвоени постапки.

Падна пресуда за „Змиско око“ – четворица вработени на патарините починале за време на историското судење

Точка - 21.02.2020

По 13 години низ судските лавиринти, денеска падна првостепената пресуда за веќе историскиот случај „Змиско око“. Претходно, во два наврати Кривичниот суд донесе пресуди, но Апелациониот суд ги укинуваше, по што судењето по трет пат почна од почеток.

Ослободени четворица обвинети за „Змиско око“, за останатите условни затворски казни

24Инфо - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот во јавноста познат како „Змиско око“ против вкупно 53 обвинети, вработени на патарините кои беа обвинети за кражба со издвање на фалсификувани сметки пред 13 години.

Падна пресуда за „Змиско око“ – четворица вработени на патарините починале за време на историското судење

Скопје инфо - 21.02.2020

По 13 години низ судските лавиринти, денеска падна првостепената пресуда за веќе историскиот случај „Змиско око“. Претходно, во два наврата Кривичниот суд донесе пресуди, но Апелациониот суд ги укинуваше по што судењето третпат почна од почеток.

Кривичниот суд ја објави пресудата за „Змиско око“

Нетпрес - 21.02.2020

Основниот кривичен суд Скопје денеска ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 38/16 во јавноста познат како „Змиско око“ против 46 обвинети и седум обвинети кои се судат во раздвоени постапки.

Трета пресуда за „Змиско око“: Четири ослободителни и 42 условни казни за обвинетите

Frontline - 21.02.2020

Низ годините, Кривичниот суд донесе две пресуди, но Апелација ги укинуваше. 72 лица беа упасени на спектакуларен начин, со вооружени специјалци. Акцијата се спроведе во ноември 2007 година.

Трета пресуда за „Змиско око“ – четири ослободителни и четириесетина условни казни за обвинетите

ТВ21 - 21.02.2020

По 13 години низ судските лавиринти – денска уште една пресуда за случајот „Змиско око“. Изречени се четири ослободителни и четериесет условни казни затвор за обвинетите. Дел од нив незадоволни, најавија дека правда ќе ја бараат во судот за човекови ...

Трета пресуда за „Змиско око“ – четири ослободителни и четириесетина условни казни за обвинетите

4NEWS - 21.02.2020

По 13 години низ судските лавиринти – денска уште една пресуда за случајот „Змиско око“. Изречени се четири ослободителни и четериесет условни казни затвор за обвинетите. Дел од нив незадоволни, најавија дека правда ќе ја бараат во судот за човекови ...