TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Opel со осум нови, но без три стари модели

Авто Магазин - 10.10.2018

Opel со засилено темпо продолжува со моделската офанзива исполнувајќи го PACE! планот кој предвидува производи што повеќе ќе ги задоволуваат потребите на потрошувачите и ќе бидат усогласени со сé построгите европски норми за емисиите.

Opel најавува 8 нови модели; ќе ги пензионира Cascada, Adam и Karl

CARClub - 10.10.2018

Германскиот производител кој сега е под капата на PSA најави дека од почетокот на следната година до крајот на 2020 ќе лансира 8 нови или освежени модели, но истовремено дека ќе пензионира три моделски линии.

Возењето е позабавно со Ford Fiesta!

Fashionel - 10.10.2018

Неодамна имавме чест да ја возиме новата Ford Fiesta која дефинитивно е нешто најдобро во што сме уживале во последно време. Се чини како градскиот метеж воопшто да не беше проблем благодарение на фантастичните перформанси и можности кои ги нуди ...

Ford го претстави најбрзиот полициски ѕверски автомобил во САД

Телефони.мк - 10.10.2018

Ford 2020 Police Interceptor Utility има погон на сите четири тркала и 3.0 EcoBoost V6 мотор, кој на сите полициски тестови се покажа како најдобар и најбрз од другите авотомобили што ги користи американската полиција.

Opel укинува три модели, воведува струја

Automedia - 10.10.2018

Opel скусува три модели од својата понуда, како дел од санацијата на марката под покривот на PSA. Заминува и Adam, во Тиринген ќе се произведува хибриден модел Opel до крајот на 2020 година ќе претстави осум нови или освежени модели.

Дали Peugeot ќе ја врати во игра спортската ознака R?

Високи Октани - 09.10.2018

Ова би подразбирало погон на сите тркала, но и 350 коњски сили од штотуку претставената хибридна погонска група На Автосалонот во Париз францускиот произведувач брилираше со сериските plug-in верзии на моделите 3008 и 508 и тоа во две каросериски ...

Ford го претстави најбрзиот полициски автомобил на сите времиња

Иновативност - 09.10.2018

Ford минатата недела го најави новиот модел на полициски автомобил кој ќе биде достапен во САД и кој барем кога се полициските возила во прашање, треба да собори неколку рекорди. Моделот 2020 Ford Police Interceptor Utility со погон на сите четири ...

Новиот Ford Focus пристигна во Македонија

Авто Магазин - 09.10.2018

Откако пред неколку месеци ја имаше светската премиера, новиот адут на Ford во Ц-сегментот сега е достапен и за македонските купувачи. Овластениот увозник за возилата од оваа марка го донесе првиот примерок на Focus кој веќе е изложен во продажниот ...

Кој е тој славен Peugeot 504 Coupe за кого зборува цел Париз?

Automedia - 09.10.2018

Познавачите и љубителите на француската марка одлично разбираат зошто концептот во ретро-стил на Peugeot 504 Coupe привлече толку многу внимание на салонот во Париз. Уште едно присетување на купето што се произведуваше цели 14 години може да биде ...

Ѕвер на четири тркала: Форд го претстави најбрзиот полициски автомобил во САД

Точка - 09.10.2018

Од Форд велат дека на новиот полициски автомобил не може да му парира ниту еден досегашен полициски модел кога е во прашање забрзувањето од 0 до 100 километри на час. Форд го најави новиот модел кој што би требало да собори низа на рекорди кога се ...

Ford го престави најбрзиот полициски автомобил во САД

USB - 09.10.2018

Од Ford велат дека на новото возило не може да му парира ниту еден досегашен полициски модел кога станува збор за забрзување од 0 до 60 и од 0 до 100 km/h Минатата недела, Ford најави нов модел на полициски автомобил кој ќе биде достапен во САД и ...

2020 Ford Police Interceptor Utility – најбрзиот полициски автомобил

Таратур - 09.10.2018

Со максимална брзина која може да ја развие од 240 км/час и погон на сите четири тркала, мотор 3.0 EcoBoost V6, 2020 Ford Police Interceptor Utility на американскиот автомобилски гигант ќе биде најбрзиот полициски автомобил.

Opel ќе претстави осум нови или освежени модели до 2020 година

Фактор - 09.10.2018

• Посилна ориентација кон клиентот • Фокус на сегментите со голема продажба и сегменти што брзо растат со три клучни фактори до 2020 година: новата Corsa, Vivaro и наследникот на Mokka X • Усогласеност на СО2 со најсовремената технологија: четири ...

Opel ќе претстави осум нови или освежени модели до 2020 година

Црнобело - 09.10.2018

Риселсхајм. Opel продолжува да го исполнува PACE! Планот за офанзива на производи што ги задоволуваат потребите на потрошувачите и да обезбедат усогласеност со драстичните европски насоки за CO2 кои ќе станат ефективни во 2020 година.

Opel ќе претстави осум нови или освежени модели до 2020 година

Екипа - 09.10.2018

Opel продолжува да го исполнува PACE! Планот за офанзива на производи што ги задоволуваат потребите на потрошувачите и да обезбедат усогласеност со драстичните европски насоки за CO2 кои ќе станат ефективни во 2020 година.

Инвазија во најава: Opel ќе претстави осум модели до 2020 година

24auto - 09.10.2018

Од почетокот на 2019 година до крајот на 2020 година, компанијата ќе претстави осум нови или освежени модели, инвестирајќи главно во сегментите што носам поголема продажба и во профитабилните сегменти.

Дури 127 модели на Opel ги исполнуваат Euro 6d-TEMP нормите

24auto - 09.10.2018

Opel објави дека е подготвен за новиот WLTP систем за мерење на потрошувачката и издувните гасови. Иако тој на сила стапува во септември 2019 година, во моментов дури 127 модели на патнички автомобили го исполнуваат новиот стандар за емисија на Euro ...

Opel ќе претстави осум нови или освежени модели до 2020 година

Бизнис Вести - 10.10.2018

Риселсхајм. Opel продолжува да го исполнува PACE! Планот за офанзива на производи што ги задоволуваат потребите на потрошувачите и да обезбедат усогласеност со драстичните европски насоки за CO2 кои ќе станат ефективни во 2020 година.

Opel ќе претстави осум нови или освежени модели до 2020 година

Денар - 10.10.2018

Риселсхајм. Opel продолжува да го исполнува PACE! Планот за офанзива на производи што ги задоволуваат потребите на потрошувачите и да обезбедат усогласеност со драстичните европски насоки за CO2 кои ќе станат ефективни во 2020 година.