TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инсиње ја сруши Легија за прва победа на Наполи – Елмас играше цел меч (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.10.2021

Италијанскиот репрезентативец Лоренцо Инсиње го имаше клучот за прва победа на Наполи во оваа сезона во Лига Европа за наполитанците со Елиф Елмас, кој го одигра целиот меч, да се вратат во трката за место во пролетните елиминации во второто по ранг ...

ВИДЕО: Наполи и Елмас сигурни против Легија

Слободен Печат - 21.10.2021

Фудбалерите на Наполи ја остварија првата победа во Лигата на Европа откако во рамките на третото коло со 3:0 славеа над Легија. Лидерот во Серија А до победата дојде во финишот од натпреварот , поточно во последните 14 минути.

ВИДЕО: Асистенција на Елмас и супер-гол на Инсиње, Наполи во финишот ја „скрши“ Легија

Gol.mk - 21.10.2021

Екипата на Наполи во прав момент ја впиша првата победа во Лигата на Европа и остана во игра за пласман во елиминационата фаза. На домашен терен момците на Лучијано Спалети во самиот финиш го скршија отпорот на Легија и со сигурни 2-0 го поправија ...

На Наполи му беше тешко додека ја скрши Легија, после тоа Елмас и соиграчите славеа лесна победа (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.10.2021

Наполи со 3-0 ја победи Легија во меч од Лига Европа, но првиот гол го постигнаа дури во 76. минута, Елиф Елмас го одигра целиот натпревар. Наполи беше подобар протвник во текот на целиот натпревар, но Легија одлично се бранеше и одолеваше на ...

Инсиње со супер гол ја отвори Легија, Наполи и Елмас се израдуваа на прва победа во ЛЕ (ВИДЕО)

Дерби - 21.10.2021

Лидерот во италијанскиот фудбалски шампион Наполи конечно дојде до првата победа во групната фаза на Лигата на Европа и тоа во дуелот против Легија. Наполитанците во претходните две кола немаа сили за триумф против Лестер и Спартак Москва, а и ...

Наполи и Елмас на крајот го срушија отпорот на Легиа (ВИДЕО)

Екипа - 21.10.2021

Елиф Елмас и Наполи стигнаа до првата победа во групаната фаза од Лига Европа откако во третото коло славеа против Легија со 2-0. Италијанскиот состав доминираше на средбата, но отпорот на Легиа беше скршен во последните 15. минути од средбата.

(ВИДЕО) Наполи и Елмас убедливи, Вест Хем без проблеми, голеада во Прага

Спортклуб - 21.10.2021

Екипата на Наполи успеа да дојде до убедлива победа во третото коло од групната фаза во Лигата на Европа, откако на домашен терен ја совлада Легија со 3:0. Наполитанците со Елиф Елмас во стартниот состав ја прекинаа низата на Полјаците.

Елмас конечно се израдува на победа во Европа, Инсиње постигна мајсторски гол за Наполи (Видео)

Спортманија - 21.10.2021

Нашиот репрезентативец го одигра целиот меч против Легија и се радуваше на прв триумф во Европа Лигата Елиф Елмас конечно се израдува на прва европска победа со Наполи во тековнуиот циклус натпреварфи во Европа Лигата, а со прекрасните голови на ...

ЛЕ: Елиф и Наполи со прва победа, Монако во финишот славеше кај ПСВ (ВИДЕО)

SportMedia - 21.10.2021

Наполи на Елиф Елмас, конечно, ја обезбеди првата победа во Лигата на Европа. Во мечот од 3. коло, Наполи пред домашна публика славеше со 3:0, а отпорот на гостите беше скршен дури во финалните 15 минути. Лоренцо Инсиње погоди во 76.

ВИДЕО: Спалети ги погоди измените, Наполи ја совлада Легија, цел натпревар за Елмас

Дриблинг - 21.10.2021

Наполи му го нанесе првиот пораз на составот на Легија во Групата Ц откако во третото коло на домашен терен славеше со 3:0. Спалети реши да ротира, но во второто полувреме им даде шанса и на Политано, Петанња и на Осимхен и Руиз па тоа донесе ...

ФОТО: Елиф Елмас стартер за Наполи во дуелот со Легија

Дриблинг - 21.10.2021

Спалети уште еднаш покажува дека му верува на Елиф Елмас, откако нашиот репрезентативец се најде во почетниот тим на Наполи за денешниот дуел со Лерија од 3 коло во Лига Европа. Елмас заедно с оАнгуиса и со Деме го сочинува средниот ред на Наполи, ...

Елмас и Наполи убедливо ја победија Легија, но добро се испотија да го скршат отпорот на полјаците (ВИДЕО)

МКД - 21.10.2021

Наполи со 3-0 ја победи Легија во меч од Лига Европа, но првиот гол го постигнаа дури во 76. минута, Елиф Елмас го одигра целиот натпревар. Наполи беше подобар протвник во текот на целиот натпревар, но Легија одлично се бранеше и одолеваше на ...

ВИДЕО: Асистенција на Елмас и супер-гол на Инсиње

Sport M - 21.10.2021

Наполи со 3-0 ја победи Легија во меч од Лига Европа, но првиот гол го постигнаа дури во 76. минута, Елиф Елмас го одигра целиот натпревар. Италијанскиот репрезентативец Лоренцо Инсиње го имаше клучот за прва победа на Наполи во оваа сезона во Лига ...

Елиф мешаше во соблекувална

Оff.net - 21.10.2021

Клупскиот колега од Косово, Амир Рахмани го снимаше Елмас и напиша дека бил роден само за на свадби. Адекватна атмосфера во соблекувална за тим кој има 8 од 8 во Серија А. Во Лига Европа играат дома против ...

Мало шоу на Елмас во соблекувалната на Наполи 🎥

Спортски - 20.10.2021

Репрезентативецот на Македонија, Елиф Елмас важи за еден од оние кои знаат да направат добра атмосфера во соблекувалната на Наполи. Доказ за тоа и последното видео кое беше објавено на Инстаграм профилот на неговиот соиграч Амир ...