TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потоп во Краљево, Пелистер прими дури 50 гола од Зајечар

24 Ракомет - 08.11.2019

Ракометарките на Пелистер потфрлија на гостувањето во Србија кај тимот на Зајечар и на првиот од двата дуели од Челенџ купот. Тие примија дури 50 гола, а дадоа само 20 така што реваншот кој ќе се игра утре исто така во Краљево е само формалност.

ЖРК Пелистер прими 50 гола од Зајечар во Челинџ Купот

Gol.mk - 08.11.2019

Екипата на ЖРК Пелистер може да се прогласи веќе за елиминирана од Челинџ Купот затоа што во првиот натпревар со Зајечар загуби со убедливи 50-20 (26-7). Македонскиот претставник ниту еднаш не беше конкурентен со српскиот тим, а за тоа говори фактот ...

ЖРК Пелистер прими 50 голови во Челинџ купот!

Слободен Печат - 08.11.2019

Битолчанки водеа рамноправна битка во Зајечар во првите 10. минути, а потоа следуваше „потоп“. По договор на двата клуба двомечот од третото коло во европскиот Челинџ куп се игра во Србија, а веќе уште по првиот натпревар се знае патникот во ...

Битолчанки убедливо поразени на првиот меч со Заечар во Челинџ Купот

SportMedia - 08.11.2019

Ракометарките на Пелистер доживеаја тежок пораз на гостувањето кај Заечар во првиот меч од првата рунда на Челинџ Купот. Српскиот состав ги преслуша битолчанки со преубедливи 50-20. Доминацијата на Заечар се виде уште во првиот дел кога имаа ...

Нов срам за женскиот клупски ракомет – Пелистер доживеа дебакл во Челинџ купот

Екипа - 08.11.2019

Битолскиот ракометен клуб Пелистер доживеа дебакл на гостувањето кај Зајечар во првиот натпревар од двомечот во Челинџ купот. Битолчанки беа декласирани од српскиот тим со 50-20. Уште во првото полувреме домашната екипа ја покажа разликата во ...

Може да одигра само три меча и да стигне до европска титула!

24 Ракомет - 08.11.2019

Европската ракометна федерација мораше да направи прилагодување на осминафиналната фаза во Челинџ купот во женска конкуренција откако претставникот од Турција, Ардесен се повлече од натпреварувањето.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Битолчанки во Зајечар по изненадување во Челенџ

24 Ракомет - 08.11.2019

Ракометарките на Пелистер денеска и утре ќе имаат двомеч од Челенџ купот против тимот на Зајечар, а двете средби ќе се одиграат на теренот на противникот. Битолчанки ќе се обидат да направат изненадување, но ќе биде тешко со оглед на тоа што денеска ...