TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителството го расветлува убиството на жената во Чаир

+инфо - 21.01.2018

Основното јавно обвинителство (ОЈО) - Скопје го расветлува синоќешното убиство на жената во населбата Чаир. Основното јавно обвинителство (ОЈО) - Скопје го расветлува синоќешното убиство на жената во населбата Чаир.

ОЈО Скопје расветлува убиство во Чаир

Слободен Печат - 21.01.2018

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот кој се случи синоќа во скопски Чаир, кога едно лице беше лишено од живот.

Заклана жена во скопски Чаир

еМагазин - 21.01.2018

Основното јавно обвинителство (ОЈО) - Скопје го расветлува синоќешното убиство на жената во населбата Чаир. Како што соопшти, јавен обвинител донел Наредба за обезбедување и прибирање траги од местото каде се случило убиството.

Основното јавно обвинителство го расветлува убиството во Чаир

Фокус - 21.01.2018

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство донесе наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот кој се случи синоќа во скопски Чаир, кога едно лице беше лишено од живот, се наведува во соопштението од ОЈО.

Обвинителството го расветлува синоќешното убиството на жената во Чаир

Press24 - 21.01.2018

Основното јавно обвинителство (ОЈО) - Скопје го расветлува синоќешното убиство на жената во населбата Чаир. Како што соопшти, јавен обвинител донел Наредба за обезбедување и прибирање траги од местото каде се случило убиството.

Обвинителството го расветлува убиството во Чаир

Курир - 21.01.2018

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот кој се случи синоќа во скопски Чаир, кога едно лице беше лишено од живот.

Обвинителството го расветлува синоќешното убиство во Чаир

Канал 77 - 21.01.2018

Основното јавно обвинителство (ОЈО) – Скопје го расветлува синоќешното убиство на жената во населбата Чаир. Оттаму соопштуваат и дека јавен обвинител донел Наредба за обезбедување и прибирање траги од местото каде се случило убиството.

Обвинителството го расветлува убиството на Дижонска

Нетпрес - 21.01.2018

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот кој се случи синоќа во скопски Чаир, кога едно лице беше лишено од живот.

Обвинителството го расветлува убиството на жената во Чаир

Либертас - 21.01.2018

Основното јавно обвинителство (ОЈО) – Скопје го расветлува синоќешното убиство на жената во населбата Чаир. Како што соопшти, јавен обвинител донел Наредба за обезбедување и прибирање траги од местото каде се случило убиството.

ОЈО го расветлува убиството во Чаир

Вечер - 21.01.2018

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот кој се случи синоќа во скопски Чаир, кога едно лице беше лишено од живот.

ОЈО го расветлува убиството во Чаир

Макфакс - 21.01.2018

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот кој се случи синоќа во скопски Чаир, кога едно лице беше лишено од живот.

Основното јавно обвинителство го расветлува убиството во Чаир

Локално - 21.01.2018

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство донесе наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот кој се случи синоќа во скопски Чаир, кога едно лице беше лишено од живот, се наведува во соопштението од ОЈО.

Основното јавно обвинителство Скопје го расветлува убиството во Чаир

ТВ21 - 21.01.2018

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот кој се случи синоќа во скопски Чаир, кога едно лице беше лишено од живот.

OJO Скопје го расветлува убиството во Чаир

Правдико - 21.01.2018

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за обезбедување и прибирање траги од лице место за настанот кој се случи синоќа во скопски Чаир, кога едно лице беше лишено од живот.