TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште осум земји до комплетна ратификација на Протоколот за НАТО

Алсат-М - 12.07.2019

Северна Македонија е сè поблиску до полноправно членство во НАТО. Протоколот за членство е ратификуван и во парламентите на Турција и на Чешка. Шефот на турската делегација во Собранието на НАТО, Осман Ашкин, на неговиот профил на Твитер напиша дека ...

Турција и Чешка го ратификуваа пристапниот протокол за НАТО

Канал5 - 12.07.2019

Со ратификацијата на пристапниот протокол за НАТО од страна на Чешката Република и Турција остануваат уште осум земји кои во нивните парламенти треба да дадат зелено светло за членството на Македонија во алијансата.

МАКЕДОНИЈА ЧЕКА: Уште колку земји треба да го ратификуваат Протоколот за НАТО?

Фактор - 12.07.2019

Уште осум земји треба да се изјаснат позитивно до комплетна ратификација на Протоколот за НАТО. Македонија е сè поблиску до полноправно членство во НАТО. Протоколот за членство е ратификуван и во парламентите на Турција и на Чешка.

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Алсат-М - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската ...

Уште осум држави треба да го ратификуваат протоколот за НАТО

Мета - 12.07.2019

Турција и Чешка се последните две држави кои го ратификуваа протоколот за членство во НАТО на нашата држава. Чешка е 21-та држава која го ратификуваше овој документ и со тоа останаа уште осум држави, кои во нивните парламенти треба да дозволат влез ...

УТРИНСКИ ФОКУС: „Мој ДДВ“ и на Ајфон - Зелено светло за НАТО за Македонија

Фактор - 12.07.2019

* По 11 дена: И корисниците на ајфони можат да скенираат фискални за поврат на ДДВ Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека апликацијата Мој ДДВ веќе е достапна на Аpple store за корисниците на iOS.

Протоколот за НАТО доби зелено светло од Турција и Чешка

Макфакс - 12.07.2019

Пратениците од Турција и Чешка вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. „Големото Народно собрание на Турција го комплетираше процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.

После Турција, и Чешка го ратификуваше Протоколот за НАТО

ТВ21 - 12.07.2019

Синоќа и Парламентот на Чешка го ратификуваше Проколот за членство на Северна Македонија во НАТО. – Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне целокупната стабилност и безбедност на Балканот, а во исто време и самата ...

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Курир - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската ...

Уште осум држави треба да го ратификуваат протоколот за НАТО

Фокус - 12.07.2019

Турција и Чешка се последните две држави кои го ратификуваа протоколот за членство во НАТО на нашата држава. Чешка е 21-та држава која го ратификуваше овој документ и со тоа останаа уште осум држави, кои во нивните парламенти треба да дозволат влез ...

Протоколот за НАТО доби зелено светло од Турција и Чешка

Centar - 12.07.2019

Пратениците од Турција и Чешка вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. „Големото Народно собрание на Турција го комплетираше процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Слободен Печат - 12.07.2019

Досега дваесеттина земји членки го ратификуваа Протоколот и дадоа зелено светло за пристапување на нашата земја во НАТО. Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на ...

Чешка и Турција го ратификуваа протоколот за НАТО

Н.Македонија - 12.07.2019

Парламентите на Чешка и на Турција синоќа го ратификуваа проколот за членство на Македонија во НАТО. – Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне целокупната стабилност и безбедност на Балканот, како и самата ...

Протоколот за членство на Македонија во НАТО ратификуван и од Чешка

еМагазин - 12.07.2019

Протоколот за членство на Македонија во НАТО е ратификуван и во чешкиот Парламент. „Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне целокупната стабилност и безбедност на Балканот, а во исто време и самата Алијанса, ...

Уште осум држави треба да го ратификуваат протоколот за НАТО

Либертас - 12.07.2019

Чешка е 21-та држава која го ратификуваше овој документ и со тоа останаа уште осум држави, кои во нивните парламенти треба да дозволат влез на Северна Македонија во НАТО-алијансата. Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја ...

Протоколот за НАТО доби зелено светло од Турција и Чешка

Точка - 12.07.2019

Пратениците од Турција и Чешка вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. „Големото Народно собрание на Турција го комплетираше процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.

Турција и Чешка го ратификуваа протоколот за македонското членство во НАТО, остануваат уште 8 држави

CivilMedia - 12.07.2019

Турција и Чешка се последните две држави кои го ратификуваа протоколот за членство во НАТО на нашата држава. Чешка е 21-та држава која го ратификуваше овој документ и со тоа останаа уште осум држави, кои во нивните парламенти треба да дозволат влез ...

И Чешка го ратификуваше протоколот за НАТО

Скопје1 - 12.07.2019

Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваше Протоколот за членство на Република Македонија во НАТО. – Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне целокупната стабилност и безбедност на Балканот, а во исто ...

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

1tv - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската ...

И Чешка го ратификуваше Протоколот за членство во НАТО

ММС - 12.07.2019

Протоколот за членство во НАТО вчера доби зелено светло и во чешкиот Парламент. – Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне целокупната стабилност и безбедност на Балканот, а во исто време и самата Алијанса, истакна ...

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Канал5 - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската делегација во ...

Уште 9 земји до полноправното членство во НАТО – Турција и Чешка потврдија вчера

Нова ТВ - 12.07.2019

Турското Народно собрание и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската делегација во ...

Уште две земји го ратификуваа членството на Македонија во НАТО

Фактор - 12.07.2019

Народната Собрание на Република Турција и Парламентот на Република Чешка вчера го ратификуваа Протоколот за пристапување на Република Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција го потврди на Твитер шефот на турската делегација во ...

Чешка го ратификуваше протоколот за НАТО

Нетпрес - 12.07.2019

Освен Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваше Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. „Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне ...

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

iPortal - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската ...