TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев одговори дали податоците од пописот ќе влијаат на стекнатите права

Фактор - 20.01.2021

Премиерот Зоран Заев вели дека резултатите од пописот нема да влијаат врз стекнатите права. Вели дека е срамота 19 години во земјава да нема попис. Тој кажа дека бројките може да се релативни како резултат на слободното движење на луѓето.

Заев: Резултатите од пописот нема да влијаат на стекнатите права

Фокус

Стекнатите права никој нема да ги пипка, го смирува Заев стравот на Адеми ако албанците се под 20 отсто на пописот

Сакам да кажам

Заев: Сите да се олабават околу пописот, резултатите нема да влијаат на стекнатите права, Уставот или законите

365

Заев: Резултатите од пописот нема да влијаат врз стекнати права

Алсат-М

Заев го смирува Адеми: Стекнатите права никој не смее да ги оспорува

Expres

Заев за резултатите од пописот: Процентите нема да се одразат врз стекнатите права

Република

Press24 PressingTV Сител 24Инфо Либертас +инфо

Арбр Адеми, ДУИ: Не го признавам пописот ако албанците не се под 20 проценти

24 Вести - 20.01.2021

Изјавата која ја даде пратеникот на ДУИ Арбр Адеми дека нема да го признае пописот доколку албанците се под 20 проценти е резултат на политичка провокација - и е личен став се дообјасни денеска поранешниот министер за образование и актуелен пратеник ...

Пратеникот на ДУИ, Адеми нема да ги прифати резултатите од пописот, ако Албанците биле под 20%

еМагазин

Арбр Адеми: Нема да ги признаам резултатите од пописот ако Албанците се под 20 отсто

+инфо

АРБР АДЕМИ: Нема да ги признаам резултатите од пописот ако Албанците се помалку од 20 отсто

Денешен

На тема неполитички попис: Адеми нема да ги признае резултатите ако Албанците бидат под 20%

MakPress

Адеми: Ако Албанците се под 20%, никогаш нема да го признаам пописот

365

Ако Албанците се под 20%, Адеми од ДУИ РЕЧЕ ДЕКА НЕМА ДА ГИ ПРИЗНААТ РЕЗУЛТАТИТЕ

Вечер

Локално Expres Мак. Весник МКД Press24 Нетпрес Сител

Заев: Пописот е статистички процес неопходен на државата за креирање на долгорочни развојни економски политики

Сител - 20.01.2021

„Остануваме целосно посветени на успешното спроведување на пописот, на неговата афирмација во делот на спроведување и поддршка на самиот попис. Оваа поддршка доаѓа од сите коалициони партнери и претставниците во Парламентот, Владата и во ...

Заев: Верувам дека Законот за попис многу скоро ќе се донесе, однесувањето на опозицијата е неразумно

Независен

Заев: Предвидени се казни во случај на одбивање на граѓаните да се попишат

MakPress

Заев: Срамота е да немаме попис 19 години

Слободен Печат

Заев е убеден дека податоците од пописот ќе бидат 100% точни

Република

Заев: Не можете да барате фингерпринт на пописот кога се попишуваат и малолетни лица

Press24

Заев: Верувам дека Законот за попис многу скоро ќе се донесе, однесувањето на опозицијата е неразумно и неодговорно

24Инфо

Нетпрес Р.С.Европа Канал5 24Инфо Локално Вечер Прес Макфакс Вечер

Заев сака методите на манипулации и фалсификати на избори, да ги примени и за пописот

24Инфо - 19.01.2021

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила го турка власта на заев не е статистичка туку пазарџиско политичка операција.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев сака методите на манипулации и фалсификати на избори, да ги примени и за пописот

Курир

Заев сака методите на манипулации и фалсификати на избори, да ги примени и за пописот

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Заев сака методите на манипулации и фалсификати на избори, да ги примени и за пописот

Сител

ВМРО-ДПМНЕ:Заев сака методите на манипулации и фалсификати на избори,да ги примени и за пописот

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Заев сака методите на манипулации и фалсификати на избори, да ги примени и за пописот

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Заев сака методите на манипулации и фалсификати на избори, да ги примени и за пописот

MakPress

Опсервер