TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите на Манчестер бараат отказ за Мурињо!

SportMedia - 13.03.2018

По поразот од Севилја и елиминацијата од Лигата на шампионите, разочараните навивачи на Манчестер Јунајтед бараат отказ за Жозе Мурињо. Многумина се чудеа пред мечот, кога Фелаини беше ставен како стартер, а Мата изоставен на клупата за резерви.

Мурињо ги разбесни фановите на Јунајтед: Елиминацијата не е нешто ново за овој клуб

Дерби - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед доживеа непријатна елиминација во Лигата на шампионите уште во осминафиналето, а фановите на англискиот клуб се најразочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“.

Мурињо: Тоа е фудбалот, загубивме, но утре е нов ден

24Фудбал - 13.03.2018

Жозе Мурињо жали за поразот од Севиља, вели дека нема зашто да ги критикува своите фудбалери, но признава дека немале голема контрола на мечот. Жозе Мурињо доживеа шокантна елиминација од Лигата на шампионите, Севиља го победи Манчестер јунајтед на ...

Мурињо: Бевме добри како и со Ливерпул, но денес тоа не беше доволно

Gol.mk - 13.03.2018

По освоениот трофеј во Лига Европа, елиминирајќи пет ривали во нокаут-фазата минатата сезона, за првпат Жозе Мурињо е елиминиран како менаџер на Манчестер Јунајтед . Поразот од Севиља од 1-2 е сериозен удар за „специјалниот“, но тој по мечот не ги ...

Фудбал, ЛШ: Севилја му пресуди на Манчестер Ј., Џеко го урна Шахтјор

Нова ТВ - 13.03.2018

Севилја и Рома се придружија на Јувентус, Манчестер сити, Реал Мадрид и Ливерпул во четврт-финалето во фудбалската Лига на шампиони. Шпанскиот состав од Андалузија го елиминира Манчестер јунајтед по вечерашниот триумф на „Олд Трафорд“ со 2:1.

Мурињо по поразот: Тоа е фудбалот, тоа е животот, утре е нов ден

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед нема да игра во четвртфиналето од Лигата на шампионите, Севиља ги елиминираше „ѓаволите“. Јунајтед на „Олд Трафорд“ беше поразен од Севиља со 1:2, откако во Шпанија одиграа реми 0:0.

Мурињо се исплаши да ја нападне екипата која прими по пет гола од Бетис и Еибар

Gol.mk - 13.03.2018

Кога се работи за тактиката во модерниот фудбал, ретко кој знае истата да ја донесе до перфекција како Жозе Мурињо. Моментите кога се избори за победи со Интер и Порто се испишани со златни букви во историјата на фудбалот, но има и такви, кои се ...

Севилја упати рекорден број на удари кон голот на Манчестер и затоа победи

SportMedia - 13.03.2018

За многумина можеби ќе биде изненадување елиминацијата на Манчестер Јунајтед во дуелот со Севилја. Сепак, статистиката само го потврдува тоа што се случуваше на „Олд Трафорд“ вечерва. Гостите упатија дури 21 удари кон голот на Давид де Геа.

Биг Бен Једер го олади Мурињо, Севиља го исфрли Манчестер

Оff.net - 13.03.2018

Фудбалерите на Севиља за првпат во клупската историја се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите откако на „Олд Трафорд“ го победија Јунајтед со 1:2. Рома патува во следна фаза после седум ...

„Севиља“ по 60 години четвртфиналист во Лигата на шампионите

Нетпрес - 13.03.2018

Фудбалерите на „Севиља“ во реванш натпреварот од осмина-финалето на Лигата на шампионите го победија „Манчестер јунајтед“ на „Олд Трафорд“ и по 60 години пак ќе бидат меѓу најдобрите осум европски екипи.

Бен Једер: Не можевме да посакаме подобро место за да испишеме историја

Gol.mk - 13.03.2018

По пет освоени трофеи од Лигата на Европа, Севиља конечно ја прескокна бариерата и во Лигата на шампионите. Клубот од Андалузија со победа на „театарот на сништата“ го елиминира големиот и скап Манчестер Јунајтед, а јунак беше вториот стрелец на ...

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

TopSport - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо не бараше оправдувања за поразот на неговиот клуб од Севилја и елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите. „Нормално дека првиот гол ќе беше екстремно важен, не само по резултатот од првиот ...

Шок на Олд Трафорд, Севиља го елиминираше Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

МКД - 13.03.2018

Манчестер јунајтед доживеа елиминација во осминафиналето од Лигата на шампионите откако на свој терен загуби од Севиља со 2-1, Бен Једер беше херојот на шпанскиот тим. Жозе Мурињо доживеа неочекувано рана елиминација од Лигата на шампионите, Севиља ...

Додавањето на Погба во 90. минута најдобро ја отсликува мизеријата на Јунајтед (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед едноставно не одигра ништо на својот најважен меч оваа сезона и сосема заслужено на крајот доживеа елиминација од Севилја во осминафиналето во Лигата на шампионите, натпревар кој многу веројатно ќе предизвика бурни реакции од ...

„Џокерот“ на Монтела го нокаутира Јунајтед на „Олд Трафорд“, Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Севилја успеа да направи изненадување и да го нокаутира скромниот Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“, откако оваа вечер се покажа како тимот кој повеќе ја посакува победата во ситуација кога и двата тима требаше да постигнат барем гол за пласман во ...

ВИДЕО: Импресивниот Бен Једер во пет минути им пресуди и ги елиминира Мурињо и Јунајтед

Gol.mk - 13.03.2018

Според играта не може да се каже дека Севиља направи изненадување со триумфот над Манчестер Јунајтед пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите (ЛШ). Шпанската екипа беше подобриот ривал во двата меча, а денес постигна два гола во мрежата ...

Монтела се покажа како „доктор“ за Мурињо: Севилја го елиминираше Манчестер Јунајтед

SportMedia - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед е елиминиран од Лигата на шампиони, откако во реваншот од осминафиналето, на свој терен загуби од Севилја со 1:2. Шпанскиот тим одигра одлично на „Театарот на соништата“ и на крајот заслужено е меѓу најдобрите осум екипи во ...

ЛШ: Сензација на „Олд Трафорд“, Џеко херој за „волците“

Стандард - 13.03.2018

Севиља победи со 2:1 на „Олд Трафорд“ и го елиминираше Манчестер Јунајтед откако првиот дуел од осминафиналето на Лигата на шампионите заврши 0:0. Висам Бен Једер ја обезбеди победата на тимот на Винченцо Монтела.

Шок на „Олд трафорд“: Бен Једер ги исфрли „ѓаволите“ од Европа

Екипа - 13.03.2018

Севилја приреди огромно изненадување откако во осминафиналето од Лигата на шампионите го елиминираше Манчестер јунајтед. Неискористената доминација и ремито од 0-0 во Шпанија беше надополнето со одлично издание вечерва на „Олд трафорд“, каде ...

Силна шлаканица за Мурињо од Севиља среде Манчестер, Рома во четвртфинале (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Фудбалерите на Севиља го направија најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите, откако вечерва успеаја да го совлада фаворизираниот Манчестер со 2-1 и да се пласираат меѓу осумте најдобри во ...

Видео: Каква ноќ за Бен Једер Севиља после 60 години во 1/4 финалето – Мурињо елиминиран!

Спортски - 13.03.2018

Вечерва своите реванш натпревари од ¼ финалето ги одиграа Манчестер Јунајтед против Севиља, и Рома против Шахтјор. Екипата на Севиља го направи најголемото изненадување во досегашните 1/8 финални средби – го елиминраше Манчестер Јунајтед.

ВИДЕО: Хазардерот Мурињо се коцкаше и го искоцка Јунајтед во ЛШ: Севилја и Рома одат во 1/4 финале

Спортклуб - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед е елиминиран од ЛШ, Севилја вечерва приреди пријатно изненадување за своите навивачи кои беа присутни на „Олд Трафорд“. Шпанската екипа беше подобра, одигра одлични 90 минути и победи со 2:1, единствениот гол за Јунајтед го ...

Севиља ги исфрли Јунајтед и Мурињо од Лигата на шампионите

Локално - 13.03.2018

Севиља го шокираше Манчестер Јунајтед откако го победи со 2: 1 на „Олд Трафорд“ и забележа историска победа, со која се пласира во 1/4-финале на Лигата на шампионите. Првиот натпревар во Шпанија заврши 0:0 и овој успех ги испрати Андалузијците ...

ВИДЕО: Перфектна замена на Монтела - прв конкакт и гол на Бен Једер!

Gol.mk - 13.03.2018

Монтела ја направи перфектната замена на средина од второто полувреме на „Олд Трафорд“ и место Муриел го внесе Французинот Висар Бен Једер. Во првиот контакт со топката овој му возврати на својот тренер со гол за водство против Манчестер Јунајтед .

Каков шок на „Олд Трафорд“ - Бен Једер со првиот контакт го совлада Де Геа! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Неверојатен шок на „Олд Трафорд“, на само 15 минути до крајот на натпреварот, Севиља поведе со 1-0 и има резултат за пласман во следната ...

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“! (видео)

TopSport - 13.03.2018

Навивачите на Манчестер јунајтед ќе го запаметат францускиот напаѓач Висам Бен Једер, откако со два гола за четири минути и донесе на Севилја 2:1 победа на „Олд Трафорд“, ставајќи крај на европската авантура на тимот на Жозе Мурињо.

Видео: Једер го шокираше „Олд Трафорд“ – Јунајтед пред елиминација!

Спортски - 13.03.2018

Бен Једер само неколку моменти откако влезе во игра успеа да ја затресе мрежата на Манчестер ...

Легендата на Ливерпул за Де Геа: Го мразам, тој е најдобриот во светот

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед вечерва го игра реваншот натпреварот против Севиља по кој ќе биде одлучен патникот во 1/8 финалето. Најзаслужен што Манчестер Јунајтед од првиот натпревар на „Олд Трафорд“ донесе реми (0:0) е голманот Давид Де Геа кој на ...

Џерард: Го мразам Де Хеа и тоа е најголемиот комплимент што може да го добие од мене

Дерби - 13.03.2018

Давид де Хеа вечерва со Манчестер Јунајтед го игра реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони против Севилја, откако на првиот меч во Шпанија беше 0:0. Легендата на Ливерпул Стивен Џерард од студиото на „БТ Спорт“ го коментира натпреварот на ...

Официјални состави: Манчестер Јунајтед – Севиља

Спортски - 13.03.2018

Вечерва на „Олд Трафорд“ својот реванш од 1/8 финалето ќе го играат екипите на Манчестер Јунајтед и Севиља. Првиот натпревар во Шпанија заврши со реми 0:0, во продолжение ви ги претставуваме официјалните состави за кои се одлучија Жозе Мурињо и ...

Официјални состави: Манчестер јунајтед - Севиља

24Фудбал - 13.03.2018

Жозе Мурињо и Винченцо Монтела со следниве фудбалери ќе го почнат денешниот реванш осминафинален натпревар од Лигата на шампионите: Манчестер јунајтед вечерва ја пречекува Севиља во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите, првиот ...

Мурињо и да сакаше – не можеше да добие подобри вести пред Севиља

Спортклуб - 13.03.2018

Составот на Манчестер Јунајтед и екипата на Севиља вечерва на „Олд Трафорд“ во реванш мечот од 1/8 финалето ќе одлучуваат за патникот во следната фаза. Првиот меч игран во Шпанија заврши без победник, но и без голови (0-0).

Јунајтед го поправа впечатокот против Севилја, Рома бара место во четвртфиналето преку Шахтјор

Телма - 13.03.2018

Манчестер јунајтед не се прослави на првиот натпревар против Севилја на „Рамон Санчез Писхуан“, па ремито без голови беше џек-пот за премиерлигашот во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони.

Мурињо добива одлични вести – Погба е спремен!

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед вечерва ја дочекува Севиља во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. После 0:0 во Шпанија, Јунајтед вечерва има тешка задача и мора до победа доколку сака пласман во следната фаза од најелитното европско натпреварување.

Рома ќе „брка“ негатива против Шахтјор, Јунајтед во тешка мисија со Севилја

Sport 1 - 13.03.2018

Вечерва на програмата на Лигата на шампиони не очекуваат големи возбудувања во натпреварите помеѓу Рома и Шахтјор, како и Манчестер јунајтед и Севилја. Рома ќе мора да го поправи впечатокот од гостувањето кај Шахтјор, кога беше поразена со 2-1, па ...

Мурињо им порача на Реал: Де Хеа не е на продажба

TopSport - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо му порача на својот поранешен клуб Реал Мадрид да „размислуваат за друг играч“ и да не се обидуваат да го донесат Давид де Хеа во Мадрид и покрај тоа што во август 2015 година, тој беше на чекор до ...

Ова не е добро за Французинот: Познато е кој го повредил Погба на тренинг!

СуперСпорт - 13.03.2018

Манчестер јунајтед вечерва го пречекува тимот на Севиља во реванш средбата од осмина финалето во Лигата на шампиони. Во првиот меч овие тимови одиграа нерешено, но вечерва нема да може да им помогне најверојатно Погба на Јунајтед.

Севилја со необично барање до Давид де Геа (ФОТО)

Sport 1 - 13.03.2018

Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Геа беше човек на натпреварот на првата средба со Севилја во осминафиналето во Лигата на шампиони. Поради тоа тимот од Шпанија имаше интересно барање од својот сонародник. „Еј Де Геа.

Мурињо во свој стил: Реал нека бара друг голман

Точка - 13.03.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо порача дека Реал Мадрид треба да заборави на ангажманот на Давид Де Хеа. Долго време шпанскиот голман се поврзува со трансфер на „Сантијаго Бернабеу“, а се чини дека Реал Мадрид се уште се немаат откажано ...

Мурињо и Де Хеа се адутите на „бебињата“...

Н.Македонија - 13.03.2018

Де Хеа на првиот меч со Севилја беше јунакот на Манчестер јунајтед (0-0), а менаџерот Мурињо има убедлив скор на дуелите со Севилја, своевремено како тренер на Реал, пред денешниот реванш од осминафиналето на фудбалската ЛШ Манчестер јунајтед гори ...

ЛШ: Јунајтед и Севиља стартуваат од „нула“, Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1-2

Сител - 13.03.2018

Вниманието на европската фудбалска јавност вечерва ќе биде насочено кон Манчестер и Рим каде вечерва се играат реванш дуели од осминафиналето во Лига на шампиони. На „Олд Трафордф“ Манчестер Јунајтед ја пречекува шпанската Севиља, во меч кој ќе ...

ЛШ: Севилја подготвена за Манчестер

Сител - 13.03.2018

Вечерва дуели во Лигата на шампионите во Манчестер и РИм. Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед пред две недели на „Санчез Писхуан“.

Мурињо: Јас да бев Реал, ќе си барав друг голман!

Sport 1 - 13.03.2018

Темата за Давид Де Хеа во Реал Мадрид е отпорна и на зимските мразови и на летните горештини. Веќе со години трае флертувањето, војната на зборови и никако да се случи. Сега, кога голманот на Манчестер јунајтед е, можеби, во најдобра форма од сите ...

НАЈАВА Манчестер Јунајтед – Севиља: Состави, квоти, интересни факти

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед и Севиља вечерва од „нула“ го почнуваат реванш дуелот за пласман во четвртфиналето од Лигата на шампиони, откако на првиот дуел одиграа без голови. „Црвените ѓаволи“ во натпреварот влегуваат со висока самодоверба после победат над ...

Мурињо до Реал Мадрид: Заборавете на Де Хеа!

Стандард - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, го предупреди европскиот клупски шампион Реал да не размислува за привлекување на голманот Давид де Хеа. 27-годишниот Шпанец има договор со клубот од „Олд Трафорд“ до летото 2019 година, но се очекува ...

Мурињо со порака до Реал Мадрид: Заборавете на Де Геа!

Спортски - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо му порача на актуелниот европски шампион Реал Мадрид да не се ни обидува да го донесе Давид де Геа во своите редови. 27-годишниот Шпанец има договор со „црвените ѓаволи“ до 2019 година, но се очекува ...

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Најдобриот Јунајтед сезонава ја пречекува ранливата одбрана на Севиља

Gol.mk - 13.03.2018

Вечерва се играат два нови реванш натпревари во осминафиналето на Лигата на шампионите (ЛШ), а во поинтересниот од нив, Севиља ќе гостува во Англија кај Манчестер Јунајтед. Првиот меч на „Рамон Санчез Писхуан“ заврши без голови најмногу благодарение ...

Мурињо: Реал да не помислува на Де Геа

А1 On - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, го предупреди европскиот клупски шампион Реал да не размислува за привлекување на голманот Давид де Геа. 27-годишниот Шпанец има склучена соработка со клубот од „Олд Трафорд“ до летото 2019 година и се ...

Не било лага: Погба навистина е повреден, соиграч го уништил

Спортклуб - 13.03.2018

Пол Погба најверојатно ќе го пропушти вечерашниот реванш од осминафиналето на Лигата на шампионите против Севиља поради повреда. Тој не играше и со Ливерпул, но тогаш медиумите и навивачите се сомневаа дека не е повреден, туку уште тлее неговата ...

Борба за место во првиот тим: Познато кој го повреди Погба на тренингот

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед вечерва на Олд трафорд игра против Севиља реванш натпревар од осминафиналето во ЛШ. На првиот натпревар меѓу овие два тима во Севиља немаше погодоци и јасно е дека вечерва не очекува голема борба за место во четвртфиналето во ова ...