TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР го потврди инцидентот во Куманово, лекар нападнал друг лекар

Алсат-М - 27.09.2020

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 часот, во Секторот за внатрешни работи Куманово, лекар од интерното одделение на болницата ...

Лекар во болницата во Куманово бил нападнат од негов колега

ТВ21 - 27.09.2020

На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега. Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на ...

Попладневен преглед на вести: Лекар од Куманово физички нападнат од негов колега, ЦИВИЛ со осуда на полициската ...

Frontline - 27.09.2020

ЛЕКАР од Куманово физички нападнат од негов колега. ЦИВИЛ со осуда на полициската бруталност и со предлог мерки за надминување на насилните инциденти. ДОМАШНИ производи, услуги и ИТ опрема до 30.000 денари во Викендот без ДДВ .

Во Кумановската болница лекар нападнал колега

Kumanovo News - 27.09.2020

Лекар од Интерното одделение во Општа болница Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега. Во полицијата нападот бил пријавен вчера во 9.07 часот. - Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, - ...

Лекар од Куманово физички нападнат од негов колега

Курир - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Во Куманово лекар истепал лекар, нападнатиот избегал низ прозорецот!

Либертас - 26.09.2020

„Во 8:15 часот мојот колега дојде од дома. Бев на должност во мојата канцеларија, тој ја отвори вратата со нога, ја тресна силно и влезе во мојата канцеларија. Ме фати за врат, му реков, колега што е работата, што направив?! Ми рече – ти се јавив и ...

Доктор нападнал колега во кумановската болница: Нападнатиот доктор избегал низ прозорецот!

Фактор - 26.09.2020

Утрово во кумановската болница, бил нападнат докторот Шукри Фазлиу. Фазлиу вели дека бил нападнат и навредуван од неговиот колега Илбер Исуфи затоа што не одговорил на неговиот телефонски повик.

Во Куманово лекар истепал лекар, нападнатиот избегал низ прозорецот!

Курир - 26.09.2020

Лекарите постојано се жалат дека се во опасност и се соочуваат со напади од пациентите и од членови на нивните семејства, тие веќе не се безбедни ниту од нивните колеги доктори. Еден таков случај имало утрово во кумановската болница, кога бил ...

Драма во Куманово: Лекар истепал колега, а нападнатиот бегал низ прозорец

Фокус - 26.09.2020

Утрово во кумановската болница, бил нападнат докторот Шукри Фазлиу. Тој вели дека бил нападнат и навредуван од неговиот колега Илбер Исуфи затоа што не одговорил на неговиот телефонски повик, објави Алсат . „Во 8:15 часот мојот колега дојде од дома.

И тоа се случи: Во Куманово лекар истепал лекар

Република - 26.09.2020

Лекарите постојано се жалат дека се во опасност и се соочуваат со напади од пациентите и од членови на нивните семејства, тие веќе не се безбедни ниту од нивните колеги доктори. Еден таков случај имало утрово во кумановската болница, кога бил ...

Доктор од кумановската болница го претепал својот колега

Сител - 26.09.2020

Утринава се случила вистинска драма во кумановската болница. Нападнат бил докторот Шукри Фазлиу од страна на неговиот колега. Тој вели дека бил нападнат физички и вербално навредуван од неговиот колега Илбер Исуфи затоа што не одговорил на неговиот ...

Лекарите веќе ни од колегите не се безбедни: Во Куманово доктор нападнал колега, тој избегал низ прозор

Слободен Печат - 26.09.2020

Лекарите постојано се жалат дека се во опасност и се соочуваат со напади од пациентите и од членови на нивните семејства, тие веќе не се безбедни ниту од нивните колеги доктори. Еден таков случај имало утрово во кумановската болница, кога бил ...

Доктор од кумановската болница го претепал својот колега

4NEWS - 26.09.2020

Утринава се случила вистинска драма во кумановската болница. Нападнат бил докторот Шукри Фазлиу од страна на неговиот колега. Тој вели дека бил нападнат физички и вербално навредуван од неговиот колега Илбер Исуфи затоа што не одговорил на неговиот ...

Во Куманово лекар истепал лекар, нападнатиот избегал низ прозорецот!

Денешен - 26.09.2020

Лекарите постојано се жалат дека се во опасност и се соочуваат со напади од пациентите и од членови на нивните семејства, тие веќе не се безбедни ниту од нивните колеги доктори. Еден таков случај имало утрово во кумановската болница, кога бил ...

Се степале лекари во болницата во Куманово

Макфакс - 27.09.2020

Вчера во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега. Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти ...

Се степале лекари во болницата во Куманово

Вечер - 27.09.2020

Вчера во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега. Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Физичка пресметка на лекари во болницата во Куманово

360 степени - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. „На 26 септември околу 9 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега“, ...

Лекар натепал лекар во Кумановската болница

+инфо - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Се степале лекари во болницата во Куманово

Точка - 27.09.2020

Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата. Вчера во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега.

Лекар од Куманово физички нападнат од негов колега

А1 On - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Лекар од Куманово физички нападнат од негов колега

Опсервер - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Лекар од Куманово физички нападнат од негов колега

iPortal - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Лекар од Куманово физички нападнат од негов колега

Frontline - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Се степале двајца лекари од Куманово

Независен - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.9.2020 во 9.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Само во Македонија: Лекар нападнал колега во болницата во Куманово

еМагазин - 27.09.2020

На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, информира МВР. Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на ...

Лекар од Куманово физички нападнат од негов колега

Локално - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Се степале лекари во болницата во Куманово

Н.Македонија - 27.09.2020

Вчера во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега. Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти ...

Лекар од Куманово физички нападнат од колега

Нетпрес - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

МВР го потврди инцидентот во Куманово, лекар нападнал друг лекар

ММС - 27.09.2020

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 часот, во Секторот за внатрешни работи Куманово, лекар од интерното одделение на болницата ...

Лекар нападнат од лекар во болница во Куманово

МКД - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

МВР потврди: Лекар нападнал лекар во кумановската болница

Фактор - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. За случајот извести денеска полицијата. Вчер алекарот сведочеше и самиот. „На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при ...

Лекар од Куманово физички нападнат од негов колега

Либертас - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Во Кумановската болница лекар нападнал колега

24Инфо - 27.09.2020

Лекар од Интерното одделение во Општа болница Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега. Во полицијата нападот бил пријавен вчера во 9.07 часот. – Во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот, – ...

Лекар интернист нападнат од негов колега во кумановската болница

MakPress - 27.09.2020

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега. – На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, ...

Во Куманово лекар истепал лекар, нападнатиот избегал низ прозорецот!

Алсат-М - 26.09.2020

Лекарите постојано се жалат дека се во опасност и се соочуваат со напади од пациентите и од членови на нивните семејства, тие веќе не се безбедни ниту од нивните колеги доктори. Еден таков случај имало утрово во кумановската болница, кога бил ...

Лекар од Куманово нападнат од колега бидејќи не примил на преглед негов роднина

365 - 26.09.2020

Ај што лекарите во земјава речиси секојдневно се соочуваат со неконтролиран гнев од пациенти и нивни роднини, кој неретко ескалира во физички напади, треба да се чуваат и од своите сопствени колеги.