TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италијанската опозиција бара Салвини да се изјасни за руските пари

Канал5 - 12.07.2019

Италијански опозициски пратеници побараа од министерот за внатрешни работи Матео Салвини да излезе пред парламентот и да одговара во врска со наводите за таен план за продажба на руска нафта за финансирање на неговата проруска партија Лига.

Објавена снимка за поткуп на Салвини со руски нафтени пари

А1 On - 11.07.2019

„Базфид њуз“ доби ексклузивна аудио-снимка од состанокот во Метропол каде што близок соработник на најмоќниот екстремно десничарски лидер во Европа – италијанскиот вицепремиер Матео Салвини – и други пет лица може да се чујат како преговараат за ...

Партијата на Салвини под истрага поради таен состанок со неименувани бизнисмени

Н.Македонија - 11.07.2019

Италијанското обвинителство отвори истрага за наводна соработка меѓу Русија и владеачката десничарска партија Северна лига, по објавите во медиумите дека претставници на двете страни одржале таен состанок, пренесува Би-би-си.

Влијаела ли Русија во подемот на крајната десница во Европа?

Канал5 - 11.07.2019

Влијаела ли Русија во подемот на крајната десница во Европа? Прашањето втор ден ги мачи Италија и Брисел, откако пред два дена протече аудио снимка, на која близок соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини, со тројца руски претставници ...

Салвини ги отфрли обвинувањата дека го финансира Русија: Не сум зел ниту едно евро, рубља, долар или литар вотка

Точка - 11.07.2019

Лидерот на италијанската десничарска „Лига“ и министер за внатрешни работи на Италија, Матео Салвини ги отфрли обвинувањата дека имал блиска средба со високи функционери од Кремљ и добивал пари од Русија.

Тајна снимка потврдува руско мешање во европските избори?

Р.С.Европа - 11.07.2019

Тајно снимениот разговор што се појавил завчера, во кој се слуша како висок италијански функционер договара милиони долари руски пари да се уплатат на италијанската партија Лига, е потврда на мајските предупредувања од влијателни западни експерти и ...

Објавена тајна снимка: Како Русија ја финансира европската екстремна десница

Нова ТВ - 10.07.2019

Тројца Руси и тројца Италијанци, од кои едниот најблизок соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини биле тајно снимени како на 18 октомври минатата година, во московскиот хотел Метропол, коваат план Русија да ги финансира европските ...

Салвини го затвори најголемиот мигрантски камп на Сицилија

Магазин - 10.07.2019

Министерот за надворешни работи на Италија донесе одлука за затворање на најголемиот мигрантски камп во земјата на Сицилија. Како причина министерот го наведе намалениот број на бегалци поради ригидната политика на земјата кон пристигнување нови ...

Салвини го затвори најголемиот центар за мигранти во Европа

24Инфо - 10.07.2019

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини денеска го затвори центарот за мигранти на Сицилија, кој го опиша како најголем во Европа, истакнувајќи дека приливот на мигранти е намален откако тој стапи на должност пред една година.

Се затвора најголемиот центар за мигранти сместен во Италија

ММС - 10.07.2019

Центарот за мигранти на Сицилија се затвора, вака одлучи италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини. Овој центар се смета за еден од најголемите во Европа, причината за негово затворање е поради намалување на приливот на мигранти од ...

Објавена тајна снимка: Како Русија ја финансира европската екстремна десница

Локално - 10.07.2019

Тројца Руси и тројца Италијанци, од кои едниот најблизок најблизок соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини биле тајно снимени како на 18 октомври минатата година, во московскиот хотел Метропол, коваат план Русија да ги финансира ...

Салвини го затвори најголемиот центар за мигранти во Европа

Република - 10.07.2019

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини денеска го затвори центарот за мигранти на Сицилија, кој го опиша како најголем во Европа, истакнувајќи дека приливот на мигранти е намален откако тој стапи на должност пред една година.

Италија го затвори најголемиот центар за мигранти на Сицилија

Centar - 10.07.2019

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини, го затвори центарот за мигранти на Сицилија, кој се смета за најголем во Европа, поради намалувањето на приливот на мигранти од минатата година.

Протече тајна снимка: Русија трошела милиони за да создаде националистичка Европа!

Фокус - 10.07.2019

Тројца Руси и тројца Италијанци, од кои едниот најблизок најблизок соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини биле тајно снимени како на 18 октомври минатата година, во московскиот хотел Метропол, коваат план Русија да ги финансира ...

ИТАЛИЈА: Салвини на Сицилија го затвори најголемиот центар за мигранти во Европа

Денешен - 10.07.2019

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини денеска го затвори центарот за мигранти на Сицилија, кој го опиша како најголем во Европа, истакнувајќи дека приливот на мигранти е намален откако тој стапи на должност пред една година.

Протече тајна снимка за тоа како Русија финансира европски националистички движења?

+инфо - 10.07.2019

Тројца Руси и тројца Италијанци, од кои едниот најблизок соработник на италијанскиот вицепремиер Матео Салвини биле тајно снимени како на 18 октомври минатата година, во московскиот хотел Метропол, коваат план Русија да ги финансира европските ...

Салвини го затвори најголемиот центар за мигранти во Европа

Алфа - 10.07.2019

Италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини денеска го затвори центарот за мигранти на Сицилија, кој го опиша како најголем во Европа, истакнувајќи дека приливот на мигранти е намален откако тој стапи на должност пред една година.

ПРОТЕЧЕ ТАЈНА СНИМКА: Русија трошела милиони за европски националистички движења

Слободен Печат - 11.07.2019

Целта е со руска помош да се поткопаат либералните демократии и да формира нова, националистичка Европа блиска до официјална Москва. Тројца Руси и тројца Италијанци, од кои едниот најблизок најблизок соработник на италијанскиот вицепремиер Матео ...