TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинителството за организиран криминал ги чека материјалите од МВР за да отвори предистражна постапка

24 Вести - 13.02.2018

Наодите од истрагата на МВР за проневера на 30 милиони евра од буџетот на министерството се уште не стигнале до јавното обвинителство. Комисии во УБК и БЈБ работат на истрагата, но се уште не е отворена предистражна постапка во обвинителството ...

Истрага; Огромни пари одлеани од МВР

Алсат-М - 12.02.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди дека 30 милиони евра од ова министерство во времето на Гордана Јанкуловска завршиле во приватни фирми и во џебови на поединци. Тој вели дека во полн ек е истрага за да се утврди кој се ...

Спасовски најави истрага на jaвното обвинителство за проневера на 30 милиони евра од МВР

МКД - 12.02.2018

Специјалното јавно обвинителство отвори истрага за проневера на 30 милиони евра од МВР во време кога со ова министерство раководеше Гордана Јанкуловска, изјави денеска Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи.

Спасовски: МВР спровела внатрешна истрага за проневера на 30 милиони евра

24 Вести - 12.02.2018

МВР спровела внатрешна истрага за проневера на 30 милиони евра во време кога оваа институција ја водеше Гордана Јанкуловска - рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната донација на 16 нови возила за граничната полиција од ...

Спасовски: СЈО отвори истрага за проневера на 30 милиони евра од МВР

24 Вести - 12.02.2018

Специјалното јавно обвинителство отворило истрага за проневера на 30 милиони евра од МВР за време кога оваа институција ја водеше Гордана Јанкуловска - рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната донација на 16 нови возила за ...

Спасовски: Решено убиството во Чаир

ТВ21 - 12.02.2018

МВР поднесе кривична пријава за убиството што се случи на 20 декември, минатата година, на ул. Џон Кенеди во Чаир. Лицето, кое на МВР и е познато, но но за кое министерот Спасовски не сакаше да го открие идентитетот, е осомничено дека во Скопје со ...

Спасовски: 30 милиони евра од МВР завршувале во џебови на поединци и фирми

Макфакс - 12.02.2018

МВР истражува проневера на 30 милиони евра кои се одлеале од министерството, кога со него раководеше претходната министерка Гордана Јанкулоска. Информацијата ја обелодени министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешното примопредавање на ...

Пари од МВР Завршувале во фирми и во џебови на поединци, кажа Спасовски за истрагата за проневерени 30 милиони евра

Сакам да кажам - 12.02.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди неговото министерство и обвинителството водат истрага за проневерени 30 милиони евра од МВР во времето на неговата претходничка Гордана Јанкулоска.

МВР го истражува одлевањето на пари од министерството...

Н.Македонија - 12.02.2018

МВР го истражува одлевањето пари од министерството Триесет милиони евра од Министерството за внатрешни работи завршиле во приватни фирми и во џебови на поединци, во времето на Гордана Јанкуловска, соопшти министерот Оливер Спасовски, додавајќи дека ...

Спасовски: Во тек е истрага каде се одлеале 30 милиони евра од МВР

Нова ТВ - 12.02.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди дека 30 милиони евра од ова министерство во времето на Гордана Јанкуловска завршиле во приватни фирми и во џебови на поединци. Тој вели дека во тек е истрага за да се утврди кој се учествувал ...

(ВИДЕО) Спасовски: МВР спровeде внатрешна истрага за проневера на 30 милиони евра

Либертас - 12.02.2018

МВР спровела внатрешна истрага за проневера на 30 милиони евра во време кога оваа институција ја водеше Гордана Јанкуловска – рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната донација на 16 нови возила за граничната полиција од ...

Спасовски: 30 милиони евра од МВР завршувале во џебови на поединци и фирми

Вечер - 12.02.2018

МВР истражува проневера на 30 милиони евра кои се одлеале од министерството, кога со него раководеше претходната министерка Гордана Јанкулоска. Информацијата ја обелодени министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешното примопредавање на ...

МВР го истражува одлевањето пари од министерството

Правдико - 12.02.2018

Триесет милиони евра од Министерството за внатрешни работи наводно завршиле во приватни фирми и во џебови на поединци, во времето на Гордана Јанкуловска, соопшти министерот Оливер Спасовски, додавајќи дека истрагата за случајот со одлевањето на ...

Огромни пари одлеани од МВР

10без10 - 12.02.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди дека 30 милиони евра од ова министерство во времето на Гордана Јанкуловска завршиле во приватни фирми и во џебови на поединци. Тој вели дека во полн ек е истрага за да се утврди кој се ...

Спасовски потврди дека огромни пари биле одлеани од МВР, во тек е истрага

Слободен Печат - 12.02.2018

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди дека 30 милиони евра од ова министерство во времето на Гордана Јанкуловска завршиле во приватни фирми и во џебови на поединци, пренесува АлсатМ .

(ВИДЕО) Спасовски: МВР спровeде внатрешна истрага за проневера на 30 милиони евра

Бриф - 13.02.2018

ВР спровела внатрешна истрага за проневера на 30 милиони евра во време кога оваа институција ја водеше Гордана Јанкуловска – рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешната донација на 16 нови возила за граничната полиција од ...

Спасовски: Истражуваме проневера на 30 милиони евра од МВР

А1 On - 12.02.2018

МВР истражува проневера на 30 милиони евра кои се одлеале од Министерството кога со него раководеше претходната министерка Гордана Јанкулоска. Информацијата ја обелодени министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на денешното примопредавање ...

Спасовски: Во тек е истрага каде се одлеале 30 милиони евра од МВР

+инфо - 12.02.2018

Министерот Спасовски вели дека тоа вакво нешто не смее да се дозволи да се повтори. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди дека 30 милиони евра од ова министерство во времето на Гордана Јанкуловска завршиле во приватни фирми и во ...

Спасовски: 30 милиони евра од МВР завршувале во џебови на поединци и фирми

Точка - 12.02.2018

МВР истражува проневера на 30 милиони евра кои се одлеале од министерството, кога со него раководеше претходната министерка Гордана Јанкулоска. Информацијата ја обелодени министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на денешното примопредавање на ...

Оливер Спасовски предмалку откри податоци кои ја потресоа македонската јавност – ова се деталите

Sky - 12.02.2018

МВР истражува проневера на 30 милиони евра кои се одлеале од Министерството кога со него раководеше претходната министерка Гордана Јанкулоска. Информацијата ја обелодени министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на денешното примопредавање ...

МВР истражува проневера на 30 милиони евра одлеани во времето на Гордана Јанкулоска

Бизнис Вести - 13.02.2018

На денешното примопредавање на донацијата на 16 нови возила за граничната полиција од германското Сојузно министерство за внатрешни работи, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, изјави дека МВР истражува проневера на 30 милиони евра кои ...