TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев:Вината на Анѓушев не е докажана

Алфа - 11.10.2018

Откако опозицијата во Грција дигна огромна прашина барајќи го на увид договорот за продажба на компанијата ЕДС на вицепремиерот Анѓушев на грчката државна Паблик Пауер Корпорејшн, премиерот Заев претпазлив.

СДСМ: Лажните вести станаа секојдневие за раководството на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 10.10.2018

„Лажните вести станаа секојдневие за раководството на ВМРО-ДПМНЕ, продажбата на ЕДС е законска и транспарентна. Лажните вести што секојдневно ги рециклира ВМРО-ДПМНЕ нема да го сменат фактот дека економските политики на Владата даваат резултат, ниту ...

Реакција од кабинетот на Анѓушев: ВМРО ДПМНЕ кажува невистини, компанијата е продадена транспарентно

ТВ21 - 10.10.2018

На прес конференција денеска опозициската ВМРО ДПМНЕ преку портпаролот Димче Арсовски, го обвини Кочо Анѓушев за продажба на неговат акомпанија Energy Delivery Solution на грчки инвеститор, и тоа во ек кога се решава спорот со името со соседна ...

Заев: Вината на Анѓушев не е докажана

Република - 11.10.2018

Откако опозицијата во Грција дигна огромна прашина барајќи го на увид договорот за продажба на компанијата ЕДС на вицепремиерот Анѓушев на грчката државна Паблик Пауер Корпорејшн, премиерот Зоран Заев претпазлив.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев продава фирма во загуба на друга фирма во загуба

Макфакс - 10.10.2018

Заканите од страна на Кочо Анѓушев се само резултат на неговата нервоза затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката влада и грчките компании, изјави на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Откупот на ЕДС причина за препукување меѓу владата и опозицијата во Грција

Вечер - 10.10.2018

Откупот на ЕДС од грчката државна компанија за електродистрибуција (ДЕИ) беше едногласно одлучен од Управниот одбор на ДЕИ, тоа е дел од стратегијата за проширување на компанијата на Балканот, а процесот ги следеше меѓународните стандарди, велат ...

СДСМ: Лажните вести станаа секојдневие за раководството на ВМРО-ДПМНЕ

1tv - 10.10.2018

Лажните вести што секојдневно ги рециклира ВМРО-ДПМНЕ нема да го сменат фактот дека економските политики на Владата даваат резултат, ниту пак ќе ги прикријат огромните штети од криминалното и распиничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

Анѓушев: Коментарите за продажба на ЕДС што се врзуваат во политички контекст се неосновани и неточни

Макфакс - 10.10.2018

Процесот на продажбата на компанијата ЕДС, иако станува збор за 100 % приватна компанија, беше извршен потполно транспарентно, при што јавноста беше правовремено известувана за продажбата уште oд самиот почеток, реагираа преку соопштение од ...

Арсовски: Заканите на Анѓушев се резултат на нервозата затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со ...

Курир - 10.10.2018

Заканите од страна на Кочо Анѓушев се само резултат на неговата нервоза затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката влада и грчките компании, истакна Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

Откупот на ЕДС причина за препукување меѓу владата и опозицијата во Грција

Сител - 10.10.2018

Откупот на ЕДС од грчката државна компанија за електродистрибуција (ДЕИ) беше едногласно одлучен од Управниот одбор на ДЕИ, тоа е дел од стратегијата за проширување на компанијата на Балканот, а процесот ги следеше меѓународните стандарди, велат ...

СДСМ: Лажните вести станаа секојдневие за раководството на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 10.10.2018

Лажните вести што секојдневно ги рециклира ВМРО-ДПМНЕ нема да го сменат фактот дека економските политики на Владата даваат резултат, ниту пак ќе ги прикријат огромните штети од криминалното и распиничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од СДСМ.

Анѓушев: Коментарите за продажба на ЕДС што се врзуваат во политички контекст се неосновани и неточни

Точка - 10.10.2018

Процесот на продажбата на компанијата ЕДС, иако станува збор за 100 % приватна компанија, беше извршен потполно транспарентно, при што јавноста беше правовремено известувана за продажбата уште oд самиот почеток, реагираа преку соопштение од ...

(ВИДЕО) Арсовски: Заканите на Анѓушев се резултат на неговата нервоза

А1 On - 10.10.2018

„Заканите од страна на Кочо Анѓушев се само резултат на неговата нервоза затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката Влада и грчките компании. Кочо Анѓушев наместо да се заканува со тужби, да им објасни на граѓаните како е ...

Откупот на ЕДС причина за препукување меѓу владата и опозицијата во Грција

Телма - 10.10.2018

Откупот на ЕДС од грчката државна компанија за електродистрибуција (ДЕИ) беше едногласно одлучен од Управниот одбор на ДЕИ, тоа е дел од стратегијата за проширување на компанијата на Балканот, а процесот ги следеше меѓународните стандарди, велат ...

Анѓушев: Коментарите за продажба на ЕДС што се врзуваат во политички контекст се неосновани и неточни

Centar - 10.10.2018

Процесот на продажбата на компанијата ЕДС, иако станува збор за 100 % приватна компанија, беше извршен потполно транспарентно, при што јавноста беше правовремено известувана за продажбата уште oд самиот почеток, реагираа преку соопштение од ...

Арсовски: Очигледно Анѓушев е на позицијата вицепремиер само да работи за својот личен интерес

1tv - 10.10.2018

„Заканите од страна на Кочо Анѓушев се само резултат на неговата нервоза затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката влада и грчките компании. Кочо Анѓушев наместо да се заканува со тужби, да им објасни на граѓаните како е ...

Откупот на ЕДС причина за препукување меѓу владата и опозицијата во Грција

А1 On - 10.10.2018

Откупот на ЕДС од грчката државна компанија за електродистрибуција (ДЕИ) беше едногласно одлучен од Управниот одбор на ДЕИ, тоа е дел од стратегијата за проширување на компанијата на Балканот, а процесот ги следеше меѓународните стандарди, велат ...

ВМРО-ДПМНЕ : Кочо Анѓушев наместо да демонстрира нервоза треба да одговори на прашањата и веднаш да си даде оставка

Канал5 - 10.10.2018

Заканите од страна на Кочо Анѓушев се само резултат на неговата нервоза затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката влада и грчките компании, рече на прес конференција портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ , Димче Арсовски.

БИЗНИС ВО ПОЛИТИКАТА: Фирмата ЕДС на Кочо Анѓушев ги судри власта и опозицијата во Грција

Денешен - 10.10.2018

Откупот на ЕДС од грчката државна компанија за електродистрибуција (ДЕИ) беше едногласно одлучен од Управниот одбор на ДЕИ, тоа е дел од стратегијата за проширување на компанијата на Балканот, а процесот ги следеше меѓународните стандарди, велат ...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев продава фирма во загуба на друга фирма во загуба

Centar - 10.10.2018

Заканите од страна на Кочо Анѓушев се само резултат на неговата нервоза затоа што граѓаните ги дознаваат неговите лични дилови со грчката влада и грчките компании, изјави на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Откупот на ЕДС причина за препукување меѓу владата и опозицијата во Грција

MTM - 10.10.2018

Откупот на ЕДС од грчката државна компанија за електродистрибуција (ДЕИ) беше едногласно одлучен од Управниот одбор на ДЕИ, тоа е дел од стратегијата за проширување на компанијата на Балканот, а процесот ги следеше меѓународните стандарди, велат ...

Фирмата ЕДС на Кочо Анѓушев ги судри власта и опозицијата во Грција

Курир - 10.10.2018

Откупот на ЕДС од грчката државна компанија за електродистрибуција (ДЕИ) беше едногласно одлучен од Управниот одбор на ДЕИ, тоа е дел од стратегијата за проширување на компанијата на Балканот, а процесот ги следеше меѓународните стандарди, велат ...

Откупот на ЕДС причина за препукување меѓу владата и опозицијата во Грција

Либертас - 10.10.2018

Откупот на ЕДС од грчката државна компанија за електродистрибуција (ДЕИ) беше едногласно одлучен од Управниот одбор на ДЕИ, тоа е дел од стратегијата за проширување на компанијата на Балканот, а процесот ги следеше меѓународните стандарди, велат ...

Откупот на ЕДС причина за препукување меѓу владата и опозицијата во Грција

Алфа - 10.10.2018

Грчката опозиција продолжува да бара одговори за купопродажниот договор на ЕДС на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Тие сакаат владтаа на Ципрас да каже зошто во период кога јавната компанија за електродистрибуција е во лоша ...